Prvým kilometrom s novým autom venujte zvýšenú pozornosť

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Prvým kilometrom s novým autom venujte zvýšenú pozornosť

Príspevok od používateľa sherdog »

http://www.novinky.cz napísal:„U nových motorů doporučujeme po dobu zhruba prvních patnácti set kilometrů pokud možno nejezdit na plný plyn, vyhýbat se maximálním otáčkám, ale také jízdě s přívěsem. Zátěž je vhodné zvyšovat postupně. Zpočátku je totiž v motoru trošku vyšší vnitřní tření, motor si postupně takzvaně sedá a i v moderním motoru je ten efekt poznat,“ řekl pro Novinky.cz Martin Hrdlička, vedoucí vývoje motorů a agregátů automobilky Škoda. Podle něj se po správném zajetí motoru mírně sníží i spotřeba.

Vyvarujte se vytáčení studeného motoru do oblasti maximálního výkonu. Motor před plným výkonem vždy řádně zahřejte – nestačí jen dosáhnout optimální teploty chladicí kapaliny, ale také oleje. To ale platí jak pro nová, tak zajetá auta.
www.novinky.cz
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

práve že to je starinka , pokiaľ viem je to v návode na obsluhu.
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Doteraz nechápem prečo sa do áut nemontuje kontrolka teploty oleja. To, že je chladiaca kvapalina zohriata na prevádzkovú teplotu, neznamená, že je aj olej. Hlavne, že mám kontrolku, že nemám zapnuté pásy, to by som bez tej kontrolky fakt nevedel.
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

veru :) :d :D , to co tam ma byt tam nedavaju a zbytocne kontrolky su tam :) :40bd: a co sa tyka toho zabehnutia z vyroby..blbost.., totalne surove motory , jazdene akurat v kabinach na meranie vykonu ci je auto ok , a tam zase total extrem.., surovy motor vytoceny na 5000 otacok..a viac :3020: , cize to su tie ich zabehnute motory..
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

lubos zimovcak napísal:dieslu trvá zabehnutie motora aj 15-20.000 km
Viac, viac, omnoho viac. Keby mal niekto dôvod rozobrať nový dieslový motor, ku ktorému sa človek správal normálne (teda súkromné auto) ktorý má tak 150 000 poctivých kilometrov tak zistí, že na vnútorných stenách valcov sú ešte stále viditeľné stopy po honovaní...

A k tomu ukazateľovi teploty oleja - kedysi to autá mávali. Napríklad 22 ročná Audi 100 Avant Quattro, v ktorej žiadny podvozkový diel neklepe, nebúcha, žiadne úniky oleja A ŽIADNE ZOŠÚCHANÉ PRVKY INTERIÉRU (áno, po 22 rokoch - okrem jedinej zničenej veci - manžeta okolo riadiacej páky), tak tá ho napríklad má a môžem vám povedať, že zahriatie oleja na prevádzkovú teplotu trvá asi o 7km - 10km dlhšie (podľa jazdy a vonkajšej teploty), ako zahriatie vody. A to je obrovksý nenásytný 2.8E V6 benzínový motor, ktorý kúri po 3 minútach....
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

kazde svoje vozidlo som vzdy dokladne zahrial (minimalne 15km setrnej kludnej jazdy v lete, v zime aspon tych 20km..), nez som mu zacal viac sliapat na plyn a tocit vyssie..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prvým kilometrom s novým autom venujte zvýšenú pozornosť

Príspevok od používateľa oco13 »

sherdog napísal:
http://www.novinky.cz napísal:„ ale také jízdě s přívěsem. .
www.novinky.cz
Tak ťahače a traktory to potom majú kua ťažké :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
daniel.eged
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22.10.2013 14:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniel.eged »

oco ma novu kiu rio a tam nieje ani budik na teplotu vody...takze teraz v zime je to dost na prd
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tato si kupil noveho chevroleta cruza pred 3 rokmi je to 2.0 diesel a neriesil ziadne zabiehanie proste jazdil normalne a hotovo. Prvy krat menil olej po 10 000 a potom kazdych 15 000 teraz ma 60 000 a bez problemov. Ale 60 000 km je este malo na nejaky verdikt. Jedine plus toho motora je ze je tam 6.5 litra oleja ze netrpi na prehrievanie.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

clanok su blbosti. staci nejazdit v rovnakych otackach a tocit az po zohriAti. par aut som mal od noVa a ziaden zvlastny rezim sa nerobil. pohoda.
Lukas188
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.10.2011 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas188 »

my keď sme kupovali nové auto tak predajca vravel, že máme prvých 500 km jazdiť od 2000 ot/min do 4000 ot/min a postupne zabiehať a vymieňali sme olej pri 10 000 km.
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

Octavia 3 ukazuje aj teplotu oleja cez displej (az od urcitej teploty) a dokonca kapacitu AKU...
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Asi si otvorím živnosť: zabehávanie motorov :-)

Aj sa povozím, aj si zarobím :-)

Jaké to je už dnes všetko na hlavu. Vždy si človek auto kúpil a jazdil a neriešil. Príliš to niektorí prežívate :-)

Ale je pravda, že niekedy 2 autá nemusia jazdiť rovnako :-) Väčšinou služobné nové autá starších vodičov sú lenivejšie ako mladňakov :-) Ono treba aj krátkodobo tomu autu vyťať a nejazdiť jak dôchodca celú dobu zajazdenia :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj kvôli takýmto veciam si nikdy nekúpim nové auto. Auto stále považujem za vec, ktorou sa premiestňujem z bodu A do bodu B. Chcem si ho vytáčať kedy ja chcem, chcem vypnúť motor kedy ja chcem. Samozrejme, v mojich rukách sa tie autá nijak zvlášť nenamáhajú, pretože v drvivej väčšine plyn len hladkám. Radšej sa domov dostanem o 10 minút neskôr, ako o pol hodinu skôr prikrytý čiernou plachtou.

"Zajazdenie" áut rád prenechám iným. Druhá vec je, obrovská strata hodnoty pri kúpe nového auta za prvé 3 roky. Radšej si kúpim 3-4 ročné a pár rokov na ňom jazdím. Sedím v tak isto pohodlnom, ako keď bolo nové, akurát nemám najmodernejšie auto v okolí.

Na druhej strane som nesmierne rád, že si ľudia kupujú nové autá. Pretože potom v jazdenom stave je obrovský výber áut na kúpu. Keby niet ich, my ostatní, čo nemáme/nechceme vydať toľko peňazí za nové vozidlo, by sme nemali čím jazdiť :-)

Krásny nový rok želám celému :-/
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

mam doma rozobraty motor z Peugeot 406 2.1td ma 340 000km a stale je na valcoch vydno stopy po honovani, a ten motor veru setreny nebol

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných