Prvé auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z ktorej časti štátu si ? Pokiaľ juh SVK dal by som ti kontakt na pána a zbehol by si k nemu pozrieť.Bolo ponúknuté mne (ak by niekto v rodine mal záujem) ale v rodine každý má.Je to tiež mechanik takže aspoň by bolo z dobrých rúk.Povedal by som že krásne splní to čo jeden v začiatku požaduje...aby sa v tom pár rokov nemusel vrtať.Treba počkať čo sa v debate objaví,a ak už budú toho plné zuby napíš mi ss a po tel si vieme povedať viac.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dnes sme boli na STK, pozrite kto tam bol s nami
Obrázok
Vy starší pamätáte ako poliaci za nimi ešte aj príves ťahali.?? lol
Naše Euro 2 dalo ek s prstom v nose :40bd: a keďže neboli diery tak aj stk. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale hej,v Budapešti rovno na chodníku rozobrali prevodovka.To bol akosi iný svet,ľudia nič moc nemali,ale zároveň nemali ani 1% tej nespokojnosti čo je dnes.Poliaci boli fenomém aj vtedy a sú aj dnes.Ja z Renaultom 8,švagor Moskvič 408,stany,nafukovačky a spacáky...a kufor stačil.Dnes nestačí ani ten v Superbe
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Krásna spomienka, ale na toto by zadávatelovi asi jeho ropočet nestačil. Keď dnes vidím Trabantíkov za 3 - 5 tisíc ojro tak mi kus padá sánka.
Ale aby z toho mal niečo aj zadávatel :
Principialne radšej lacnejšie auto a viac vecí si na ňom dať porobiť ako uveriť rečiam o cukríku jazdenom len do kostola.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten spôsob funguje veľmi dobre a v rodine sa praktizoval.Auto okamžite po kúpe dostane velkú obnovu a prejde veľmi dlhý čas kým sa niečo prihlási k oprave.Pri kúpe ísť radšej do aut ktoré síce čo to vyžadujú a sú cenove nižšie.Jedine z jednej veci sa nikdy nespúšťa,že auto musí mať interiér veľmi pekný.To jediné musí byť,veci zvonka nie sú problémom ani technické záležitosti.Ale auto musí od prvej chvíle majiteľa uspokojiť,musí sa v ňom cítiť ako v novom.To jediné ak je biedne tak nikdy majiteľa neuspokojí.Všetko ostatné sa dá na poriadok a vydrží roky bez dotyku.Cenu auta + poč.výdaje sú vždy dobré čísla a auto začína pri veľkej spokojnosti majiteľa.Zažil som aj mimo rodiny požiadavky po kúpe jazdenky -potrebujem do dať do poriadku.Všetko. Neviem či to nie je lepšie než kúpa nového.Nezakladá totiž žiadne plus povinnosti ani výdaje v záručnom servise.A žiadnu obavu z emisiek.V tejto veci je určite väčšie nebezpečie nový ako ten postarší.
MichalR15
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.06.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MichalR15 »

mp3turbo napísal:Miso, feliciu uz neber, to su auticka daleko za horizontom bezpecnosti atd. Mas peniaze ktore ukrutne preskakuju celu feliciu... teraz tu nedavno pisal nejaky šuhaj ze jeho tatko sa zamiloval do nejakej konkretnej fabie, bola linka na inzerat, zrovna to bolo okolo 3000 eur, malinky najazd, superspolahlivy 1.4i motorcek, kombik, rodinny majitel garazovane blablabla a nemohli to predat 3/4roka.

Rozmyslas vynikajuco, ked mas ~5000 tak 3000-3500 do auta a ostatne na nejaky pripadny servis po kupe a neplanovane opravy. Obrovska pochvala za to.

Poradit konkretne kus neviem a nechcem, vsetko co bude jednoduchy benzin bez turba by malo este dlho-predlho sluzit. Diskusia je mozna az do skonania sveta, tych aut v tejto cenovej skupine je fakt stotisic. Co sa tyka primitivnej konstrukcie, z nej vyplyvajucej spolahlivosti a nieco do ruky šuhajovi zacinajucemu za volantom, v pohode by som sa pozrel po Oktavkach kombi. 1.6i benzinik lebo 1.9td skryvaju vselijake prekvapenia pri ktorych utekaju groše z penazenky a hajde... skus si otvorit inzeraty na taketo auticko. Kazdy garazmajster u nas to pozna a opravi.

Ako vravim da sa odporucit sto rozlicnych aut od lava do prava v abecede, vybrat bude narocne. Otvor si bazos, klikni v lavom stlpci na Toyota, hore nad inzeratmi napis do kolonky "cena do" 3500, bacni enter, klidni dvakrat na stlpec Cena (tym zoradis auta od najdrahsieho takze maximalne 3500 eur) a mozes studovat. To iste s kazdou znackou ktora by sa ti pacila... Doporucenie Corolla, Auris mozeme strasidelne jednoducho rozsirit na Avensis. Zrovna moj sused ma jedneho, nieco okolo roku 2006, nechce sa to pokazit ani za ten svet.

Jo a doporucim ti jednu vec - opytaj sa v svojom okoli. Kamaratov, kolegov, studakov v rocniku, RODINY, najlepsie kupy auta su take ktore neocakavas. Ani nevies o tom ze niekto bude predavat, ani on nemusi vediet - lebo inzerat sa mu nechce pisat, jednat s dvadsiatimi neznamymi ludmi ktori ho budu otravovat s kravinami, atd, atd, ale ked sa ty opytas tak ti povie "ze vlastne ja ti ho predam a kupim si XYZ co som chcel uz pred rokom".
Tak pozrel som niečo na bazosi nejaké oktavky, fabie, potom vw polo , golf 5 , aj tie toyty auris, corolla, všade sa čosi našlo tých áut na predaj je habadej. Len nemám akosi tušenie s akym motorom mám brať. Vravím som začiatočník neskúsený bolo by fajn teda aby bolo také blbuvzdorné kým chytím poriadne cvik. 20-30% jázd by bolo na diaľnici sk-nemecko, holandsko a MT-TT , zvyšných 70-80% jázd krátka vzdialenosť do 30km do práce. Pozeral som hlavne tie čo si mi poradil 1.4i a 1.6i proste aby bolo zároveň aj nizkonakladove aby mi nespravilo prievan v peňaženke. Vedeli by ste nejaké bližšie rady ?
Ešte poznámka, bolo tam dosť tiež toyota yaris - to by tiež zapadalo do kritérií ktoré viac menej požadujem?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Treba vybrať kompromis cena,stav,ďalšia spolahlivosť/veci na výmenu.
Tiež by som hladal 6 stupeň, nech ti neodletí hlava zo skuvíňania motora pri štyroch tisícoch točkách. Ak to oželieš, kludne sú tam aj novšie yarisy 1.33, to má 74kw a 6°
Pri tých peňázoch a veku treba rátať už nejaké ložisko, výfuk, gumy atď.

A oktáviu, čo ja viem... Keď chodíš sám, a 1.6i na dialnici bude okolo 8-9 litrov pri 130.
Neviem ako staré diesle do Holandska, ale za 3500,- tam budú cez 300000km a nie zrovna vyservisované

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných