Prvé auto do 1000€

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hayate
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.05.2018 14:39
Zdieľať na Facebook

Prvé auto do 1000€

Príspevok od používateľa hayate »

Dobrý deň,
Potrebujem auto na dochádzku do práce avšak nie drahšie ako vyššie spomenutá cena nakoľko som vodič začiatočník a bude sa jednať o prvé auto.
Viem že ma možno niekto bude odrádzať od kúpy auta v tejto cenovej kategórii ale ja to auto vážne potrebujem nakoľko sa mi nedá dochádzať do práce autobusom a zišlo by sa aj na iné aktivity.
Bývam v meste (ZA) takže chcem benzín
Už som pozeral nejaké auta a v hľadáčiku mám:
Renault Mégane II 1.4 16V 72kw
Renault Mégane I 1.6 66kw
Opel Astra G 1.6 74kw
Renault Clio II 1.2 43kw

Z daných vozidiel sa mi najviac páči Mégane II a potom Astra ale kľudne si nechám poradiť čo a ako.
Poprosil by som o radu pri výbere prípadne načo si dávať pozor pri kúpe (šiel by si mnou kamarát automechanik).
Za odpovede ďakujem vopred
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri takomto štýle rozmýšlania nekúpiš nič, alebo v horšom prípade kúpiš kasičku na peniaze.Ak nemám prachy tak absolutne nerozmýšlam čo sa mi páči alebo nie. Hladaj auto s čo najčerstvejšou STK, a čo najjednoduchšie. Žiaden 16 ventil, žiadne elektronické sračky.
Z tvojho výberu jedine to dvojkové Clio. Ak by si našiel 1,9D Clio tak by to bolo ešte lepšie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Hmmm,na co by si si mal dat pozor ?Co ocakavas od auta za 1000 € ?Motor vybehany,prevodovka zo spojkou detto,loziska-tlmice-napravy a vsetko co sa na aute toci a hybe primerane k cene opotrebovane.A kasna hrdzava.
Takze si daj pozor na cele auto. :4012: Ale netvrdim ze sa neda aj kupit co este neaky cas vydrzi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kúpiť sa dá aj velmi dobré a nezkorodované,ale oco má plnú pravdu.Jedine úplne jednoduchý stroj,žiadne 16 ventilové techniky a pod. a ideálne po Stk a EK.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som išiel pre toto https://auto.bazos.sk/inzerat/97784287/Predam.php
a kludne bez mechanika.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

fiat punto 1.2 8v,ak kupis co sa doviezlo od talianov, mas ho bez hrdze,motor velmi jednoduchy,lacny,neznicitelny.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak odpočítať z 1000 e.- výdavky za prohásenie 400.- hoci len smiešny zisk predajcu 100 .- tak si predstav aký bomba autiak za 500 e.- tam kšeftár kúpil že ho zavesí niekomu ani len haliera do toho nemusel dať. Predpokladáš stále že to bude terno ? Lenže musel ho kúpiť za ešte o dosť menej,pretože sa musel dostať nejakým spôsobom do I a auto odtiaľ na SVK. Kšeft storočia
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tip Felda na bazosi , je velmi dobry , lebo určite sa nejedna o auto na kšeft, skor je to prebytočné auto v domacnosti, ktoré konkretny majitel mal od nova a nechce sa s nim rozlučiť za smiešnu cenu...
V dnešnej dobe ked sa dá kupiť pojazdne auto na papieroch už od 300€ je Felda za 1000-ku cukrik v každom ohĺade.

U typov uvedených v zadaní temy by som si dal pozor hlavne na hrdzu, všetko ostatné sa dá poriešiť ,
a napr. ja osobne by som nikdy nekupoval 8 ventilovy motor pretože bez ohĺadu na objem , to vždy bude zdochlina, čo ju bude treba furt nahanať , pridavanie na plynovom pedali bude doprevadzane len zvukom, nie zrýchlením.
16 ventilove motory vymysleli kvoli lepšiemu plneniu valcov a linearnemu narastu vykonu vo vysokých otáčkach, pokiaĺ ten vykon nie je priškrtený cez emisne limity.
Mal som Espero 1.5 16 V , viem veĺmi dobre o čom hovorím.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

neviem co riesis dovoz teraz - ja som napisal,ze ak bolo dovezene IT,nebude ako nemecka chrapina od hrdzavých pupakov,nikde som nenapisal ze mu ho vcera doviezli - to by musel uz vozit chudak a zúfalec ho kupit v dnesnej dobe.ja som myslel auto na slov.znackach fiat punto v davnej dobe dovoz IT - ani by ma nenapadlo,ze by niekto takto komplikoval moje slova,to nebude mat hnilac ani po rokoch na rozdiel od A,D a pod.dovezenych starych aj novsich chrapin.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja ti rozumiem,ale v čom sa to potom líši od chrapín na ktoré našinec hádže bobka už celé roky a kúpilo sa pred x rokmi tu a na STK už päť ráz prešiel za dvacku v kastlíku.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

stk tu neriesim,je to tu ako je,keby nebolo,viac ako polovica diesel serblov nema SPZ.ale on chce auto do 1000e a benzin,punto 1.2 8v je pre neho dobra volba.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Jedna pekná felda za 1000€ sa predáva v LM, pozri bazos.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Povedal by som, že on vôbec nevie čo chce pretože nikdy také auto nemal. Chce benzín, lebo diesel nie je vhodný do mesta. Ok ale to platí pre nové moderné diesle. Hladký,mechanický diesel z 90tych rokov mu bude rovnako dobre jazdiť v akomkolvek cykle. Iba ho nepustia do Stutgartu. :40bd: :40bd: Chce benzín, lebo nikdy nemal auto na LPG.
A len pre Lacka : preto nedoporučujem 16ventil, lebo v prípade roztrhnutie rozv rmeňa všetko platíš 2x. A ohladom výkonu - Každé jednoduché auto do 1000evri bude mať tak 50kw teda podla teba bude zdochlina. Napriek tomu ťa ubezpečujem že aj zdochlina dá tonu na vozíku a to aj v kopcoch.
[img]https://i.postimg.cc/Dmt8HbkJ/IMG-20181108-143938.jpg [/img]
Laci zdochlina na Pezinskej Babe.
[img]https://i.postimg.cc/s19CqVMF/received-1137562736331759.jpg [/img]
ďalšia zdochlina
[img]https://i.postimg.cc/YjznfF4t/P070714-19-14.jpg [/img]
Lacko toto ťahalo AXko s 33kw. (zdochlina)
On potrebuje lacno jazdiť nie vyhrať Monzu.
Dep - Filcka za liter je nezmysel, za 500 aj s plynom a servis za 200 a má lepší stav ako tá za 1000.
Nová STK a EK je asi najdoležitejšia, lebo pri autách tejto kategorie je pri nej najviac opletačiek.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Do 1000ojro by som sa nebal ani hladkeho 1.9d,mali sme Peugeot 309d a ten bol nezmar, slo to na naftu akejkolvek farby :28b7: auto doviezol otec z Holandska v 93 so 130000km ako dvojrocne a vydrzalo to hrube zaobchadzanie, velmi blbuvzdorne auto, postavilo nam firmu na voziku odtahalo tony, nabehalo 450000km a karoseria to uz nevydrzala, motor sa predal dalej... .. Urcite ak by som si mal kupit auto ja, pozicaj peniaze od rodiny a kup nieco za 2000-2500 eur a ked chodis do prace peniaze vratis a kupis nieco normalnejsie ak benzinove napr focus s 1.6 benzinom...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných