Prve auto 8-9000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Moonshine napísal:Keď sa niekto vyznáte v EK protokole, môžete mi povedať či je motor ok :d :D
89 000km(polovica dialnice od 3500-4000 rpm)

Obrázok
Ja sa teda absolutne nevyznam, ale pridu mi velmi pekne. Kdesi som cital, ze HC do 10 je velmi pekna hodnota, do 20ok. Ale ktovie na aky ročník to bolo myslene a ci pri volnobeznych otackach
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

kazimir napísal:https://www.idnes.cz/auto/historie/seat ... jetiny_mom

Co by sa nedal kupit. Da sa kupit a nemusi to byt ani taky brutalny prieser, zalezi od kusu a historie. Ze to nebude tak jednoduche a spolahlive ako stary accord alebo pdckova octa je mozno pravda, ale na to si tvoj pohlad uz ozrejmil. Na pekny kus budes musiet bud trochu prihodit, alebo poriadne pohladat. Z tej recenzie co som si hore precital, tak by som sa asi nehnal za vyssiou euro normou.
Ono tieto recenzie jazdeniek a tipy na jazdenky uz mam preluskane odpredu aj odzadu, aj ked paradoxne prave toto mi uniklo :-D

Inak je vela kanalov ktore sa tomu venuju aj na youtube a sice je tam kopa omackok, ale zase sa to da pozerat/pocuvat aj popri praci. Specialne napriklad ten o Accorde sa pocuva fakt dobre: https://www.youtube.com/watch?v=iPszjSLW8oI :300f:

A ono v podstate dospejes k zaveru, ze tie moderne motory vlastne nie su zdaleka taky pruser ako sa hovori a problemy zvycajne vyplyvaju z nespravnej udrzby. Jasne, asi to nezvladne to co starsie jednoduchsie motory, pretoze dnes uz sa auta na cely zivot nekupuju a je to viac spotrebak. Ja tiez nepredpokladam, ze urobim viac 20 000km rocne (skor 15k) a pokial sa sucasna situacia dramaticky nezhorsi, tak to urcite nebudem drzat 5 rokov, takze si osobne myslim, ze aj ten Ecoboost by mal potencial so mnou dozit bez vaznejsich problemov (ak ho predchadzajuci majitel neznicil)

No teda k Leonu. S Leonom je problem ten, ze ked som si cez autovia.sk nechal vyfiltrovat Leony do 10 000eur (kombiky), nebol tam jediny ktory by bol zo SR. Prave preto som sa pytal na ten dovoz. Leon sa mi z tych kombikov charakterom paci najviac, ale zaroven je blbsie dostupny nez napriklad GVII co osobne povazujem za lepsie auto.Par Golfov v tej cene zo SR sa uz najde, maju historiu a tak mi to pripada ako bezpecnejsia kupa. A potom su tu tie Peugeoty/Renaulty/Focusy od ktorych ma sice znamy odhovara, ale zaujima ma viac nazorov. Oni mechanicky posobia, ze nemusia byt zle, ale zjavne tam velke problemy aspon v minulosti sposobovala elektronika a take tie nahodne problemy, co je u koncernu menej bezne. Ale zase tie auta byvaju novsie s mensim najazdom.

Napriklad nahmatkovo teraz je na bazosi Megan v kombiku aj s nejakou vybavou, 2017, 140 000km za 9300eur. 1.5 nafta.

Alebo 308cka donedavna za 8200 je tam za 7600 (strasne pekne disky) v takej strednej vybave, bez FullLED svetiel, ale inak pekne auto v kombiku, najazdenych nejakych 115 000 (ak som to precital spravne z budikov). Vsetko zo slovenska. A je potom otazka co z toho je bezpecnejsia voba, preto som dufal, ze neiktori snad tie auta aj maju.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Kupujes auto na par rokov a cca 50.000km . Mas mechanika ktory zhodnoti stav,pripadne s nim zbehnes na STK/EK ,ak s tym bude mat predavajuci problem tak sa jednoducho otocis na päte a pojdes inde. Kup co chces,ak sa v tom budes dobre citit.
Rady a nazory od inych,napriklad Ivka si ale musis vypocut,dal si otazku na verejne forum,tak si musel ratat s tym ze kazdy bude spievat svoju piesen.
Ja osobne nemam rad to osieranie novych vyrobkov,teraz sa jazdi ine kvantum kilometrov ako za starych cias a nikde nevidim rozpadnute auta po jarkoch vyrobene z papierovych plechov,ani pootvarane kapoty s pokazenymi motormi.
Oco osobne si myslim ze to co pises o svojom zamestnavatelovi a o vyrobkoch ktore "vyrabas" uz hranici s poskodzovanim dobreho mena, ak by prislo k sudnemu napadnutiu velmi rychlo by si "cúvol" zo svojich internetovych reci.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Rady a nazory inych si aj vypocujem, ale ak si nahodou cital vsetko, tak si pochopil, ze s ivkom mam uz ine skusenosti z ineho fora a jednoducho ma jeho nazor nezaujima. Nie preto, ze by som si nutne myslel, ze je zly. On o autach po mechanickej stranke vie nepochybne neporovnatelne viac nez ja kedy budem vediet, ale je to ten typ tvrdohlaveho, netvrdleho cloveka ktory si dookola bude rozpravat svoje a uplne ignorovat nazor alebo potreby niekoho ineho. Tym padom mi jeho nazor pride nerelavantny aj napriek tomu, ze by mohol byt spravny. A pokial ide o tie starsie auta, tak aj je.

Pokial ide o tie novsie, tak ako si povedal, nie je uplne pravda, ze stoja hromadne rozpadnute v priekopach. Tie auta normalne jazdia, len mozno po mechanickej stranke nie su tak odolne a stavane aby prezili vecnost. A clovek sa o to musi trochu viac starat.

Ono ano, v podstate to vyzera, ze s tym mechanikom sa nemam moc coho bat a nema zmysel to riesit na fore. Ale predsa. Koncernove auta v akom takom stave mi pridu ako relativne bezpecna volba a znamy s nimi aj ma dost skusenosti. A ked si prejdem recenzie tych francuzov, pripadne forda tak sa zda, ze mechanicky su to tiez slusne auta, ale trapi ich elektronika. Plus moj znamy ich nema rad, lebo sa to udajne blbo servisuje, ale je to skor take obecne tvrdenie. Plati to aj dnes, pri tych poslednych generaciach, ze je fakt lepsie dat od toho ruky prec ak to uz nie je v zaruke, alebo sa to niekam posunulu a s ohladom na novsi rocnik, alebo mensi najazd to moze byt aj teoreticky lepsia volba nez koncern ? Tu ma fakt zaujima, ze ak niekto robi v servise a ma s tym nejake skusenosti ...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Oco osobne si myslim ze to co pises o svojom zamestnavatelovi a o vyrobkoch ktore "vyrabas" uz hranici s poskodzovanim dobreho mena, ak by prislo k sudnemu napadnutiu velmi rychlo by si "cúvol" zo svojich internetovych reci.
Autolaik - ak si vyhladáš moje skúsenosti zo stavebníctva - dom bez základov, jedno vrecko cementu na celú miešačku, okná bez výstuh atď. Skúsenosti z iných firiem automotive - sedačky Recaro, rakovinotvorné chemikalie.
To by hádam celá europa ma mohla zažalovať za poškodzovanie dobrého mena. Všetci, komplet všetci ludia - lebo za každou jednou touto hajzlovinou stojí konkretny človek
Vieš ty kolko zlých vecí spravím denne len ja osobne? A je mi to jedno lebo to dopadne na hlavy ludí ktorí sú rovnakí ako ja.
Takže poďme na to, dajte sa všetci dokopy a kludne ma zažalujte za poškodzovanie dobrého mena. Prúser bude ak sa potom dokáže že žiedne dobré meno tu už neexistuje, že také už je len v Dobšinského povestiach.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Dom bez zakladov, od toho tu mame sudy,ak sa to stalo tak tu mame na to institucie,dom bol postaveny asi na kluc tak zodpovednost nesie firma,stavebny dozor, dom nemohol byt ani skolaudovany..nie sme babky na trhu ale dospeli chlapi,ak tvrdis ze sa to stalo tak Ti verim... no dalsi postup aj postih je jasny.

Okna bez vystuh...zas dokazatelny a lahko urcitelny vinnik,pravdepodobne sa krutili po montazi a prislo sa dodatocne na to...asi to nebol samodovoz z polskeho trhu ale firma na zakazku zo Slovenska.

Cement jedno vrece na miesacku...zas,ak si majitel stavby platil robosov nacierno tak tak mu treba ze to neustriehol,ak to bola firmena zakazka tak zas plati co pisem,mame mu tu sudy a dokazovanie viny....vzorka betonu sla asi na rozbor,ked sa na to prislo.

A kolko spravis Ty krivosti vo svojej praci za ktoru dostavas zaplatene od zamestnavatela je uz na tebe,moja zivotna filozofia je uplne ina.

Tolko z mojej strany off topicu, nech tu nezasieram temu blbostami.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Proste som pesimista, jak v otázke budúcnosti mobility, tak v otázke budúcnosti celého europskeho životného štýlu. A pamätaj, že pesimista je len dobre informovaný optimista.
Zadávatel by sa mal hlavne pri každom aute na predaj zamyslieť nad DÔVODOM jeho predaja. Pretože sú len dve možnosti - alebo má problém dané auto, alebo má problém jeho majitel. Teraz narýchlo neviem čo je horšie z pohladu kupca.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Tych moznosti je imho viac. Toto je zase len nejaka vseobecna pseudologika vychadzajuca z predpokladu, ze kazdy sa vzdy a za kazdych okolnosti chova racionalne.

No nechova.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie - ku každému (aj k vlastnej rodine) pristupujem s predpokladom, že ma chcú oklamať, podviesť, okradnúť. Tým pádom sa mi nestane nič zlé, čo by som neočakával a prekvapenia sú len príjemné. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

To nie je nevyhnutne zly pristup, to Ti neberiem

Ale zaroven to neznamena, ze kazdy Ta chce oklamat, alebo podviest :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale zaroven to neznamena, ze kazdy Ta chce oklamat, alebo podviest
to sú tie príjemné prekvapenia lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Nasiel som jedno jednoduche auto, konkretne Accord 2.0 2008.

Akurat mi pride mozno az prilis jednoduche a tak ma zaujima, ci je mozne a pripadne kolko by stalo do toho auta dorobit parkovacie senzory, aspon zadne.

Je to asi skor otazka na Honda forum, ale ked uz tu mam profil ...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Senzory z AliExpresu 15 €, robota zadarmo.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ak nechces vrtat do naraznika tak napriklad toto. Mam to ale 5 rokov na aute a zatial klop,klop..bez problemov

https://www.mall.sk/parkovacie-senzory/ ... 0029140780


(Keetec bs150)

Napojis to jednoducho od ziarovky spiatočky
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ta spztkova varianta ale asi nebude fungovat moc dobre po stranach, resp v rohoch, nie ?

A este keby som chcel byt taky, ze moc high-tech ... bluetooth, resp streamovanie hudby z telefonu ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných