Prve auto 8-9000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ok. Ak mi niekto postne faktury z jedneho vyssie spomenuteho auta, nie z Bentley z jedneho roka v hodnote 8000eur, co odpoveda tym 2000eur eur kazdy stvrtrok, tak tu prisaham, ze pojdem len do benzinoveho japonca. Moze ho ist potom so mnou kupit.

V opacnom pripade uz tuto temu odmietam riesit.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

fastcharge napísal:To je hodne relevantna otazka a odpoved asi bude zabavnejsia nez vysvetlovat Ivanovi preco nechcem Subaru na Matadorkach.
Teraz si sa trošku prezradil...
Lebo ja som tu nikde nespomenul aby si si kúpil Subaru a už vôbec sa tu nespomínajú Matadorky, takže tvoju odpoved beriem ako že poznáš môj názor z iného fora, kde je kopec mudrlantov čo sa ale nerozumejú technike...
Čo ty na to?

Inak ja ti tu odporúčam celý čas Mazdu 6...
Ked som tu spomínal Subaru, tak čisto iba moju vlastnú skúsenosť a zdôvodnenie prečo ho nemením za iné modernejšie.
Ale ako som už písal, chceš radu, ale nečítaš, alebo nerozumieš tomu čo ti niekto vysvetluje
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Snažíš sa skombinovať kritéria, ale jedno ide vždy z kola ven.
-cena (9500)?
-komfort + možno počítače
-akustický komfort pri 150km/h, asi aj spotreba
-spolahlivosť
Tak okrajovo čo najmenší ročník a nájazd

Bajočko možno aj dve z kola ven.

Result-navýš rozpočet o 100% a už môžeš vyberať
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Problémom dnešnej doby je, že nároky ludí všeobecne, nie sú kompatibilné s ich možnosťami. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Netreba do diskusie vtahovat emocie, ego a pasivnu agresivitu.

Vidis, uplne som ta po povodnom prispevku zle zaradil kvoli nedostatku informacii. Bral som ta za nie extra skuseneho vodica, ktory kupuje prve auto, hlavne kvoli obcasnym vyletom na turistiku a nejakym sem tam bahackam a preto mi to prislo ako velmi jednoducha uloha vybrat hociaky benzinovy hatchback s 1.6kou.

Najprv k tomu tvojmu jadznemu rezimu a veciam s ktorymi nesuhlasim.
Nie, nebudes chodit na nakupy peso a aj vlak ta minimalne v istych obdobiach omrzi. Stavas/kupujes chalupu, kazdu chvilu bude treba pre nieco skocit. Ze nikoho nepotrebujes vozit sa moze tiez o polroka, rok zmenit.

150km/h dialnice s dobrou spotrebou a tichom je dost zavazne kriterium. Neviem ako na tom bude 1.0 s odhlucnenim, otackami a spotrebou, ale preplnanu 1.0 na takyto rezim fakt nie. Som liberalnejsi k downsizingu ako tuto kolegovia, ale s tymto suhlasim, ze by si ten motor utrapil.

Druha strana mince je, ze ti ten casty vyletnicky rezim az tak uplne neverim, nic v zlom, ale vlastne si to uz skorigoval na 3-4 dlhotrasove dovolenky. Takze mi z toho dokopy vypadava, ze chces auto na dlhe trasy(do 9k), aby sa proste na tu posratu dovolenku islo co najpohodlnejsie.

To male auto si z kriterii uplne vyhod, to je blbost. Ked to mas kde parkovat a nebudes sa s tym denne trapit v podzemnych, tak to inak nema zmysel. Priestor casom alebo prilezitostne ocenis a po rozjazdeni ti to nepride ani velke.

CarPlay a interier a tych pocitov z pekneho a vybaveneho interieru - tomu by som tiez daval na tvojom mieste velmi malu vahu. Po mesiaci ti ten interier zovsedniez tak ako novy mobil po tyzdni.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ivan: ja som to napisal prave kvoli tomu, aby Ti docvaklo, ze ma tvoj nazor nezaujima. Ano, mam s Tebou skusenost.

Moonshine: ak rozpocet navysim 2x tolko, mozem si take auto kupit nove.

Kazimir: nechcem riesit co budem s tym autom robit o rok alebo o dva. Nie je to nehnutelnost, ktora ma zafixuje. Ak budem potrebovat auto na nieco ine, no tak si kupim auto na nieco ine.

1.0 Ecoboost som uz vypustil x prispevkov vyssie. Prave kvoli tomu, ze na dialnice to asi nebude idealne kvoli spotrebe.

Co sa tyka akustickeho komfortu, tak ten nema hranicu a kto je zvyknuty jazdit v S-Class bude povazovat za hlucne aj 530d.

Preto som tu daval konkretny priklad, Octaviu II a ze by to akusticky mohlo byt o nieco lepsie, co novsie auta jednoducho byvaju. Nehovoriac o tom, ze Octavka v tomto smere fakt etalon nie je. A zaroven som sa snazil zdoraznit co je pre mna dolezite aby to neskoncilo pri odporucaniach na nezmyselne vykonne motorizacie co by samozrejme bolo fajn, ale vzhladom k rozpoctu je to jedna z veci ktorych som sa vzdal.

Nabeton viem, ze auta ako Focus III (facelift), Golf VII, Peugeot 308 su pre mna v tomto (v podstate kazdom) smere vyhovujuce. Aj Accord. Obavy mam o Mazdu 6 a Leon ktory mi zaroven ale pride najatraktivnejsi a zial patrim k tym hlupakom ktorym zalezi aj na tom, ako to co si kupuju vyzera.

Pravdepodobne uz Golf VI by zvladol vsetko co potrebujem a vlastne tam ziadny vacsi problem nevidim a povodne som chcel ist prave do neho, pretoze mi pride ako idealne prve auto, ale vzhladom k veku mi proste pride dost drahe a nejak som to vysplhal s vekom, aj rozpoctom.

Uplny etalon by bol Passat B7, ale tam sa prave bojim, ze by to servisne mohlo vyjst draho.

CarPlay som ako podmienku nikde neuvadzal. Mal by ale byt vo Focuse, Leon ma myslim moznost dodatocnej aktivacie. Standardne je potom este v Astre.

Pokial ide o spolahlivost, ano ja viem, co asi mnohych prekvapi, ze dnesne auta sa kazia, lebo je tam toho dost co sa pokazit moze. Lenze ja mam modernych aut okolo seba dost. Je tu nejaka i30 aj Ceed, C4 Picasso, Prius, 308cka, 2 faceliftovane Focusy jeden z litrovkou, druhy v nafte, nasa Octavia, potom trojkova Octavia v nafte, ale netusim akej a este flotila Skodoviek u suseda.
Z modernejsich tam ma ale len rapida.

A poruchy o ktorych viem bolo nase EGR a odidene bezklucove startovanie v Peugeote a Citroene. Ziadnych 8000eur rocne. A porucha EGR v 1.6 TDI (tom starsom) pokial viem je uplne bezna.

Takze ma fakt dookola nebavi riesit to, ze to, ze moderne auto jazdi je mytus a vsetky stoja v servise. Dokonca pri drvivej vacsine motorizacii to vyzera, ze problemom je hlavne blbe pouzivanie. Vid ten olej u Fordu u ktoreho bol nejaky genius mudrejsi nez vyrobca.

Ano, starym japonskym motorom je to jedno, ale asi kvoli tomu nebudem do konca zivota jazdit v Toyote z 90'.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môj názor ťa nezaujíma, ale v podstate sa potvrdilo čo som ti písal, tiež si dostal odporúčanie na staršie a jednoduché auto a to o ktoré si sa zaujímal ti bolo vyhovorené a sám si od toho ustúpil...

Ale to je tak keď na fóre o pc ITčkari mudrujú o autách. Povyšujú nepodstatné cocotiny nad spoľahlivosť jednoduchej techniky

Nikto nikomu nekáže jazdiť na starej Toyote z 90 rokov, ale dostal si odporúčanie na 10 ročnú Mazdu

A celá tvoja starosť je o hlučnosti a pritom stačí tak málo ako vytiahnuť 30€ na palivo obetovať 2-3 hodiny času a reálne sa ísť do takého auta posadiť a vyskúšať
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To je kazdeho vec ake ma kriteria. Len nevidim teda co je za problem. Vsak tak kupis golf 7 alebo Leon alebo nieco podobne v nafte a mas co potrebujes. Znamy pomoze s vyberom zachovaleho kusu a jazdis. Ked sa nenajde nic zachovale v danom rozpocte, tak holt kupis o trochu starsie.
Kedze mas niekoho kto ta vyvaruje pred kupou kramu ktory ti po mesiaci klakne, tak si v pohode. Pojazdis 2-3 roky a posles dalsiemu stastlivcovi.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Tvoj nazor ma nezaujima, pretoze si naozaj pripadam, ze hovorim spanielsky. Furt tu dookola opakujes nieco o spolahlivosti jednoduchych aut, rovnako ako to robis na inom fore a pritom Ti to nikto nerozporuje. Ukaz mi jednu vetu, jednu jedinu, ktorou toto tvrdenie spochybnujem a budem Ta pocuvat nadalej.

Keby jedine moje kriterium bola spolahlivost, tak si skocim po 20 rokov stareho japonskeho crepa, kludne bez vybavy kde jedina elektronika su svetla. Na to nepotrebujem rady z internetu. To nikto.

Akurat chcem od auta aj nieco ine, preto hladam radu, pretoze nieco vybrat nie je jednoduche. Ale naozaj nepotrebujem aby mi niekto radil co ma byt pre mna dolezite. To je specialita dnesnej doby, ked kazdy vie najlepsie co ten druhy potrebuje.

A to, ze sa som sa vzdal Ecoboosta ? Ale kludne. Ked mi da niekto rozumne vysvetli preco je to zly motor, tak si poradit necham rad, nato som tu.

Ale rady vacsiny su obecne sracky ktore sa netykaju ziadneho konkretneho auta v ziadnej konkretnej motorizacii, len toho, ze vsetko nove je zle a jazdit to proste nemoze, zatial co veci davno minule sa naopak pokazit nemozu. V rychlosti sa akurat Kazimir snazi aspon pochopit co hladam a turbo ktory snad tiez ma skusenosti aj s inym, nez vlastnym autom. Ak som niekoho vynechal, tak sa ospravedlnujem.

Ale fakt, pekne Ta prosim, prestan mi vnucovat tvoje predstavy idealneho auta. Nezaujimaju ma.
Naposledy upravil/-a fastcharge v 09.09.2021 10:14, upravené celkom 1 krát.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

kazimir napísal:To je kazdeho vec ake ma kriteria. Len nevidim teda co je za problem. Vsak tak kupis golf 7 alebo Leon alebo nieco podobne v nafte a mas co potrebujes. Znamy pomoze s vyberom zachovaleho kusu a jazdis. Ked sa nenajde nic zachovale v danom rozpocte, tak holt kupis o trochu starsie.
Kedze mas niekoho kto ta vyvaruje pred kupou kramu ktory ti po mesiaci klakne, tak si v pohode. Pojazdis 2-3 roky a posles dalsiemu stastlivcovi.
Vyborne, dostavame sa k pointe. Tu som vlastne dufal, ze sa najde niekto kto riesil podobny problem a bude ma vediet nasmerovat. Z tych aut (Golf, Leon, Astra K, 308, Focus) mi vyhovuje kazde, ale dufal som, ze ma niekto pomoze tie poziadavky korigovat. Napriklad Golf/Leon su v tych sumach automaticky starsie a drahsie nez 308/Focus/Astra. Mozno mozno konkretna motorizacia, konkretne problemy a na co si davat pozor. Napriklad to vyzera, ze aj astra je prilis nove auta na pekny kus, ak nepocitam verzie Selection ktore maju este vzadu svihadla. Pripadne skusenosti so servisom a nakladnost.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nikto ti nehovorí nič iné ako to že moderné auto plné techniky vie nepekne pohnevať.
Máš vybraných favoritov a teraz ktorý odporučiť keď všetci majú zhodnú techniku?
Teda oturbené motory, priame vstrekovanie

TSI sa sypali rozvody, napinaky, Oplacke oturbené benzíny tiež problém s rozvodmi, klepotaním, PSA mal problém hlavne s 1.6 THP tieto novšie netuším


Čo ti má kto odporučiť, keď všetky budú mať problém že vďaka priamemu vstrekovaniu sa zakorbonuje sanie a zasa človek stráca výkon, padanie do núdzového stavu...
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Pokial viem u TSi sa sypali rozvody v prvych generaciach, toto mas uz maju celkom za sebou. Ale TSi v koncernovych autach v tejto sume je skor vzacnost, realnejsie je 1.6 TDi.

Opel ma aj naftu.

PSA ma hlavne naftaky, aspon v bazaroch a pokial viem, ani ta 1.6, ani ta 1.5 tak zle motory nie su. Akurat 1.6 ma hlupo spravenu olejovu vanu a pokial s tym niekto nepocita, tak sa novy olej premiesa z usadenym starym a motor degraduje.

Priame vstrekovanie ma aj M6, dokonca ta 10 rocna (2.0 DISI). Ale ano, tam udajne problem s karbonizaciou nie je. Okrem toho, to karbonovanie je do znacnej miery sposobene blbym pouzivanim a ide do znacnej miery redukovat. Ano, proste si musi clovek davat vacsi pozor ako jazdi a co tam leje. S tym pocitam. Skor ma mozno zaujima, ci je taketo veci mozne na prehliadke zistit (myslim, ako s tym kto jazdil).

Tu je napriklad zaujimave video o Rapide 1.2 TSI po 250 000km od niekoho, kto sa zda autam celkom rozumie: https://www.youtube.com/watch?v=8pvjHpT5-Ks
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ty kupujes masinku za 9000 evra, takze to asi nebude 2018+ (neviem co povazujes za prve generacie TSI).

Rapid TSI s 250.000km prezil len preto, lebo jazdil 250.000km. To niekto vybral na dialnicu, pribil tomu 120-140km/h cize 2300-2900rpm a hajde. Preto sa masinka nezakarbonovala, preto sa nezblaznila. Keby s tym jazdil v meste prislusne jazdy priskokom v zapchach atd, keby drzal tri roky oleje ved este nema najazdene 30.000km ne, tak potom by to vyzeralo diametralne inak. Prave v tom je chytak : masina co ma za sebou 92.582km priskokmi je pre kazdeho chrumkavejsia nez pracant co spravil 280.000km a bolo ho treba furt, takze ak sa nejaka porucha vyskytla tak majitel musel davat opravit a nesrat sa s tym (toto este vydrzi, hento nie je dolezite, tamto ma netrapi lebo ved MfP), proste taky clovek sa musel na to auto spolahnut lebo mu zarabalo prachy. Nikto nejazdi taketo dialky zo srandy.

Co sa tyka vyberu aut : tak ti nejak zacinam mat dojem ze ty mas svojich favoritov a prisiel si si vlastne len po odobrenie ze aky fajn vyber to je. Zabudni na 150km/h a ticho + vybornu spotrebu. Spomal a budes mat. Plati pre kazde auto.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

V tom videu to bolo spomenute. TSI v MQBckach uz su v poriadku. Ten v rapide by nemal byt, ale ako bolo spomenute, prave v rapide v poriadku z roznych dovodov bol. Osobne som to neoveroval, Rapid ma nezaujima.

Preco ten konkretny Rapid prezil netusim, ale to co si napisal su v podstate nejake obecne pravidla pre jazdu s priamovstrekom. Cize nepodtacat, obcas naopak pekne vytocit, liat kvalitnejsie palivo, nejazdit kratke trasy. O tom viem, s takym pristupom pocitam a aj preto som na zaciatku "zdoraznoval", ze nejde auto urcene primarne do mesta. To samozrejme neznamena, ze ho takym sposobom nikdy nevyuzijem.

Skoro. Ja svojich favoritov mam a uprimne verim, ze kazdy kto hlada auto nejake preferencie a konkretne predstavy ma. Nie, naozaj som sa neprisiel chvalit tym, ze som nazbieral 9000eur na jazdene auto, jednoducho hladam korekciu toho co mam vybrate a co verim, ze sa za tie peniaze da kupit. Kludne aj rozsirenie, ale uz to riesim nejaku dobu a myslim, ze som vycerpal vsetko.

K tomu tichu ... uz nevladzem, tak napisem len, ze "ok" :)
A vybornu spotrebu, resp spotrebu ako taku som pokial viem nespominal vobec. To si tu len zase ujovia vymysleli na zaklade nejakej obecnej pravdy a skusenosti s ludmi ktori kupuju ine, nez stare japonske auto.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejde o to akym sposobom budes jazdit ty - ale akym sposobom pred tebou 117.482km jazdil majitel od ktoreho kupujes. A ten ti pravdu nikdy nepovie, hajzlik.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 16 neregistrovaných