prosim o radu renault alebo citroen

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Berusino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.01.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

prosim o radu renault alebo citroen

Príspevok od používateľa Berusino »

Sme mladá rodina,ktorá potrebuje spolahlivé rodinné auto,ktoré nezaťaží velmi rodinný rozpočet. Kedže s autami nemáme velké skúsenosti,vyberali sme len podla kritérií- do 150000, 5 miestne, s klímu. Máme vybraný renault scenic benzin r.v 2000, 1,6, Radia nám ale kúpiť xsara picasso - tie isté parametre, no na internete vidíme samé nedostatky toho auta a sťažnosti na veľkú poruchovosť. Prosím poradte kto má skúsenosti alebo sa v tom vyzná. Dakujem
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Benziny mas malo poruchove u tychto aut. Skor sa zameraj na obe auta a hladaj dobry kus. tieto auta maju vecsinou mali podnikatelia pre viacucelovost. vecsinu aut budes mat zodranych s vyse 200tis km... A skontroluj podvozok, dost sa do toho auta vojde preto sa lahko pretazi.
stevosk
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28.10.2008 11:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevosk »

Zvážil by som aj renault kangoo. Je to priestranné vzadu, zároveň to odvezie kopec batožiny. Má to len tú nevýhodu že nájsť kus z klímou je problém. Ale napr. tento kus ju má a je z roku 2007 (čiže teoreticky ešte aj v záruke) len cena je asi o 30 000 vyššia.

http://www.tipcars.com/basic/karta.php? ... 2842289000
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ked chces pokoj vyhni sa smrdliakom a kup benzin , ja mam renaulty ale len benzinove aj scenic presne 1.6 r.2000 som s nim spokojny ci je -30 alebo hic to auto ide ako hodinky dodrzuj servis a mas prijemnu vozbu. to 1 euro co usetris na nafte ti nestoji za to a u nafty urcite vies ze cim viac km tym viac starosti a moj nazor je ze renault ma ovela lepsie benz. motory. jasne ze su vynimky co maju 300tis a viac na nafte ale ty ho nove nekupis a tam zalezi ako ho drali pred tebou a hlavne ako dodrzovali servis. takze moj nazor ked renault tak benzin
dado26
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.09.2005 10:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dado26 »

matkod
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 26.06.2005 03:43
Zdieľať na Facebook

Re: prosim o radu renault alebo citroen

Príspevok od používateľa matkod »

takze ak chcete mat pokoj zabudnite na francuzske vraky a pozerajte si nieco nemecke alebo japonske lebo pri francuzskom aute hrozi hladovka v rodine
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

tazko zovseobecnovat>>>ja mam napr citron a nemam zadneprioblemy>>ale nechcem nic ochranovat ani hanit>>>>sused garazuje vw group a furt tam vidim stat vozy>>zeby len im menil olej?????
ani tu neplati radikalne <ano> alebo > nie<
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Pozri, ved na internete je vela for, kde pisu skusenosti majitelia tychto aut.
Neviem ci mas zaujem len o auto typu minivan, ale ak by si zvazoval aj kombi, tak odporucam Nissan Primera. Velmi spolahlive auticko, dobre vybavene.
Vela ludi nadava na Fiaty, ale to su vacsinou takí, kt. s nimi nemaju skusenosti. Ja by som siel aj do Fiatu Marea Weekend, hlavne po modernizacii v r.2000-01. Benzinove motory 1,6 alebo 1,8 su velmi zive a spolahlive. V tomto rocniku su uz aj 4 airbagy,aut. klima,elektrika a pod. Mal som dve take a bol som velmi spokojny, hlavne s ohladom na obstaravaciu cenu. A nehniju, maju pozinkovanu karoseriu. Okrem toho su myslim celkom pekne...pretoze za 150000 auta ktore si spomenul sice mozno kupis, ale v neviem akom dobrom stave urcite nebudu, nikto ti neda dobre auto lacno....skor by som sa pozrel na auta cenovo trochu vyssie...cena nie je vsetko a pri aute uz duplom nie.
Mas rodinu, takze spolahlivost a bezpecnost by asi mala byt prioritou, nie cena
skorpion666
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.12.2008 18:53
Zdieľať na Facebook

Re: prosim o radu renault alebo citroen

Príspevok od používateľa skorpion666 »

Berusino napísal:Sme mladá rodina,ktorá potrebuje spolahlivé rodinné auto,ktoré nezaťaží velmi rodinný rozpočet. Kedže s autami nemáme velké skúsenosti,vyberali sme len podla kritérií- do 150000, 5 miestne, s klímu. Máme vybraný renault scenic benzin r.v 2000, 1,6, Radia nám ale kúpiť xsara picasso - tie isté parametre, no na internete vidíme samé nedostatky toho auta a sťažnosti na veľkú poruchovosť. Prosím poradte kto má skúsenosti alebo sa v tom vyzná. Dakujem[/quo

Servus....nekupuj Francuzke auta .....ak nechces byt zrujinovany...a vkuse chodit po servisoch
Kup nieco Nemecke alebo Japonske :2f93: ..Nevravim ze nepojdes do servisu ...z kazdym autom treba...ale nie tak casto ako s Francuzkym.
lubeno
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 10.06.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubeno »

Ten chlapik čo tak šitil vseobecne Francuzov by mal napisat ako jazdil? na čom? a či auto bolo ošetrovane!!! Ak napišeš všeobecne šit tak tomu nikto neveri. Ja som jazdil male FR auta Clio.Citron atd. a mam dobre skusenosti. Spolahlive na menšie vzdialenosti ,slušny podvozok. Žial problemove auta ako jednotlivy kus sa najdu u vsetkych vyrobcov. Otazka je ako sa ku tomu postavia nasi predajcovia !!! Dobry priatel kupil Megan Grandtour benzin,ma to auto 2 roky a 30000km, žia je v servise dost casto s elektro zavadami a naposledy bol pozvany na odstranenie niečoho zanedbaneho na celej produkcii ohladom klimatizacie. No osobne pripisujem vinu aj servisakom. Odflaknu čo sa da a potom problem!!!! Tak to už chodi , ale na francuza nemam preco hromžiř.
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

mal som francuza, dakujem uz nikdy viac... po nom som mal japonca mazdu, 100 percentna spokojnost az kym ma nenaburali na totalku, teraz mam nemca BMW 5 a pokojny.... odporucam radsej strsie BMW ako francuza, a vybava v starsich nemcov je laepsia ako u novsich francuzov.... napriklad za 150 tis sa da kupit slusne BMW 525 tds, za malo penazi super vozenie, spotreba a nehovoriac o konforte
anderson
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08.12.2007 18:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anderson »

Ruky preč od francúza, kúp nemca a máš pokoj. Mali sme Renault - katastrofa. Teraz Opel Astra benzín 1.6 16v , toto auto šlape ako hodiny, bez porúch. Druhá alternatíva bola Golf IV, tiež bezproblémové auto. A to nespomínam ceny ND na Renault a Opel, neporovnateľné. Určite to ešte zvážte.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

picasso

Príspevok od používateľa drozdm »

nepočuvajte nemcofilov a im pod. Vyberte si auto sami a vyskúšajte si viacej modelov
Ja som jazdil na felicii a bez problemov potom na honde jazz a bolo to super auto . Teraz mam picasso diesel /2004/ a jazdi 88000km bez jedinej poruchy No a teraz zvažujem nový hyundai ktorý v novinarskych testoch dopadol lepšie než mnohé EUautá.
Mám priateľov ktorý mali problém s nemeckou značkou ale aj s francuzskou no
nebudem písať o ake auta ide pretože si myslím že vo všetkých modeloch sa môže najsť niečo menej vydarené.Auta ktore chcete su naozaj prakticke :2f93: no pridať môžete nissan almera tino /neviem ake su ceny/.
prajem šťastný výber
jaro78
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.02.2009 10:18
Zdieľať na Facebook

scenic

Príspevok od používateľa jaro78 »

ja by som bral ten scenic dobra volba kamos ma1.6 benzina r.00 a nema ziadny problem :42f9:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných