prosím o radu [nafta alebo lpg, prepocet efektivnosti]

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jojo73
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.07.2007 18:31
Zdieľať na Facebook

prosím o radu [nafta alebo lpg, prepocet efektivnosti]

Príspevok od používateľa jojo73 »

Chem poradiť. Mám kúpiť auto na naftu alebo auto s LPG. Ročne robím cca 30000km viac menej mimo mesto. Naftu mám po 0.6euro.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem kolko mas tej nafty po 0.6euro (lebo na 30000km potrebujes nie dve bandasky) - ale ked jej mas dost, tak zrejme nafta:


- LPG stoji okolo 0.5eura ale minies ho 2x viac ako nafty takze nafta je vyhodnejsia na peniaze

- naftove auto daleko lahsie predas v buducnosti ako LPGckove, proste narod slovensky pocuva na naftu a nie na LPG

- samozrejme nafta ma svoje specificke problemy, klepotak, v zime cirkus ked byvas v Tatrach alebo pohybujes sa furt pri -30; potencialne vstrekovace, turba, dvojhmotnovy zotrvacnik podla povodnych majitelov. Ak chces kupit nove auto, cele toto vymenovane odpada. A aj keby si nechcel kupit nove auto a nahodou musel pri nejakom starsom opravovat vymenovane veci, stale sa s naftou za 0.6eur a spotrebou radovo 6.5l mozno aj kusok menej vonku, podla toho ako jazdis zmestis do rozpoctu POD naklady LPGcka aby si tieto blbosti opravil / vymenil.

nafta : 30.000km = 300x 100km ; celkova spotreba nafty pri 6.5l kombinovanej celorocnej spotrebe je 300x 6.5 = 1950 litrov nafty x 0.6e = 1170eur rocne

benzin : 300x povedzme pri 10l kombinovanej celorocnej spotrebe = 3000 litrov lpg x 0.5e = 1500eur rocne pri lpg.

rozdiel = radovo 350 eur, to ti staci jeden rok na vymenu turba, druhy rok na vymenu vstrekovacov a treti rok na dvojhmotu. Pokial budes jazdit normalne, tieto tri veci sa ti nemozu pokazit v priebehu troch rokov na aute ktore ma menej ako 300.000km.


takze moj nazor je jasny : pri nafte za 0.6e/liter jednoznacne nafta.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

otazka je naozaj, ze ako dlho budes mat tu naftu. Ked o rok prides o zdroj, bude neskoro. A za dalsie, ci je ta nafta kvalitna, lebo ak nie, potom tie veci v motore pojdu do keu velmi skoro aj pri novom aute :4090:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: maly nesúhlas

Príspevok od používateľa cicmanec »

domixkova napísal:narod slovensky rad chipuje pripadne zvyšuje výkon a pri naftaku tých možností až toľko nieje
???
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> 2. 1 liter LPG nestoji 50 centov ale 43 centov..a cena klesa

a mozno buduci rok bude stupat, aj minuly bola cena plynu podstatne vyssia ako je dnes. A ked sa pan priemer Fiko aj s panom ministrom Zaciatkom spamataju a zistia ze vypadok prijmovych dani moze trosicku zmiernit uvalenim uhlovodikovej dane (samozrejme v inej podobe) aj na lpg, si uplne v riti smahom ruky. A tato vec sa moze stat z mesiaca na mesiac.


> 3. narod slovensky rad kupuje auta na LPG..

jasne, urcite radsej ako diesle, ze? Cize si to zoberme statisticky : ukaz mi kolko je na predaj dieslov a kolko lpgciek.

cista blbost. Narod slovensky rad kupuje diesle a urcite nie lpgcka. Dovolim si kacirsky tvrdit ze jedno lpgcko pripada na STO kusov predanych dieslov. A to je hodny nepomer. Ked mas iny nazor, doloz statistiku co som ti napisal hore (vyhod si inzeraty na tomto fore) plus doloz policajnu statistiku kolko je registrovanych dieslovych aut na Slovensku a kolko je LPGciek.
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dro »

mp3turbo napísal:Narod slovensky rad kupuje diesle a urcite nie lpgcka. Dovolim si kacirsky tvrdit ze jedno lpgcko pripada na STO kusov predanych dieslov. A to je hodny nepomer. Ked mas iny nazor, doloz statistiku co som ti napisal hore (vyhod si inzeraty na tomto fore) plus doloz policajnu statistiku kolko je registrovanych dieslovych aut na Slovensku a kolko je LPGciek.
Tak poslednej vety by som sa chytil. Teraz si nemozes byt ani ty isty, ci mas pravdu, lebo ani ty nemozes vediet, kolko je LPGciek predanych vzhladom k celkkovemu poctu registrovanych LPG aut a naopak koko je dieslov. Alebo mas tuto informaciu??? (Kedze si napisal suverenne, ze radsej kupuju diesel, tak z niecoho musis cerpat.) Este treba zobrat do uvahy aj pripadnu ponuku aut na LPG. Mozno sa tolko nepredavaju, lebo terajsi majitelia ich nehodlaju predavat. Je tu vela faktorov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobre tak skúsme takto: koľko áut na LPG poznáš vo svojom okolí a aký je ich podiel na všetkých, ktoré poznáš?
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa dro »

cicmanec napísal:Dobre tak skúsme takto: koľko áut na LPG poznáš vo svojom okolí a aký je ich podiel na všetkých, ktoré poznáš?
A co to ma spolocne s predajom ???
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Skús hádať...
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa dro »

cicmanec napísal:Skús hádať...
Preco hadat??? Chces mi snad povedat, ze kazdy, koho poznam a vlastni auto, tak ho ide predat??? A co ked ma 20ludi dieslove auto a chcu ho predat, 10ludi ma benzinove auto a z toho 5 ho chce predat a dalsich 5 nie, dalsich 10ludi ma auto na LPG a nikto nechce predat to auto. Tak k akemu zaveru sa dostaneme??? Zrejme mi to teraz vies povedat, ze ktore auta sa lepsie predaju. Ja by som sa z takychto informacii asi k odpovedi nedopatral. Ty si zrejme studoval nejaku vysoku skolu a vies sa vysporiadat aj s vacsim poctom neznamych a vysledok uz vies. Ako hovoril ucitel informatiky, nespocitavaj hrusky s jablkami.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa cicmanec »

dro napísal:Ty si zrejme studoval nejaku vysoku skolu a vies sa vysporiadat aj s vacsim poctom neznamych
Minimálne prvá časť tej vety je pravda... :d :D

Ja si myslím, že turbo má pravdu. Aj keď ja osobne by som si radšej kúpil auto s LPG ako diesel.

Ak máš iný názor skús si len tak pre srandu dať 2 inzeráty - v jednom bude napísané benzín+LPG a v druhom presne to isté auto, ale diesel. A daj nám potom vedieť, na ktorý z nich sa ti ozve viac ľudí...
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa dro »

cicmanec napísal:
Minimálne prvá časť tej vety je pravda... :d :D
Tak ked len prva cast... :4012:
cicmanec napísal:
Ja si myslím, že turbo má pravdu. Aj keď ja osobne by som si radšej kúpil auto s LPG ako diesel.
A ako hovori moj dedko: Mysliet znamena ho*no vediet ! :D
Ja by som asi vyberal podla kvality spracovania motora a podla toho, na co chcem auto vyuzivat.
cicmanec napísal: Ak máš iný názor skús si len tak pre srandu dať 2 inzeráty - v jednom bude napísané benzín+LPG a v druhom presne to isté auto, ale diesel. A daj nám potom vedieť, na ktorý z nich sa ti ozve viac ľudí...


Asi sa to bude odvijat od auta, ktore by som predaval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných