811 161
inzerátov
Pridať inzerát

Prosba pre všetkých vodičov - dodržiavajme bezp. odstup

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia

Lepíte sa na autá pred sebou?
Často
 10%  5
Občas
 17%  8
Zriedkavo, na toto si dávam pozor
 71%  33
Celkom hlasov : 46

Odpovedať Nová téma
<12345>
Autor Správa
dreeevo
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 21 november 2010
Nabehané: 1 dní 4 hod 54 min
PríspevokZaslal: 10.02.2019 15:43   
Čo je to chvíľa ? Skús ísť za takým somárom celý Makov s tým že zasa na teba sa lepí poľská dodávka...to je kombinácia v ktorej nemienim zotrvávať a preto predbieham...uz sa mi to raz skoro stalo osudné, nemienim pokúšať stastie :)
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 5 hod 2 min
PríspevokZaslal: 10.02.2019 15:46   
Radšej celý Makov, ako zvyšok cesty v truhle...
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (716)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 20 dní 17 hod
PríspevokZaslal: 10.02.2019 15:47   
Chlapci uvedomte si jednu vec , havárie ,choroby, úrazy - to všetko je spôsob obrany matičky zeme pred bacilom zvaným človek.
Dnes som pozeral zjazd žien a tie baby mali na prvom medzičase 105km/h - každá aj tá najmenšia chyba tam hrozí pádom až s následkom smrti. Ale ony vedia že sa to môže stať. Rovnako aj ja viem že ak mám v protismere svetlá kamionu tak mi to možno nevyjde. Viem že sa môžem zabiť nielen ja ale aj tí okolo mňa. Napriek tomu podradím a idem, s vedomím toho rizika. Rovnako ako keď opravujm v krabici na stene káble a viem že je tam 380V - stačí dotyk a mám to za sebou .Rovnako ,ako keď som liezol na 10cm parapetu na 12tom poschodí aby som odmeral okno na výmenu.
To nie je o tom či je niekto sprostý alebo múdry, je to o miere rizika ktoré je ochotný podstúpiť.
Vážený člen - Gallardo (232)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 15 hod 51 min
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:08   
lubos zimovcak napísal:
dreeevo napísal:
Presne ako bolo povedané....krásny slnečný deň, mimo mesto, úsek kde sa dá ísť v pohode 100km/hod a predo mnou ide slimák 60km/hod a vytešuje sa aká je za ním kolóna....plná čiara alebo plný protismer tak čo s tým ? Nalepím sa na neho poprípade ho pošteklím diaľkovými....ak nezabere prebieham aj cez plnú čiaru a pálim ďalej...

A zabije Ťa, keď pôjdeš chvíľku aj Ty pomaly??

Čo ak tam ma cyklistu, ktorého Ty Nevidíš, lebo sa vyklanas...

Mňa ide poraziť a už mám na háku, keď idem nákladným autom, vidím chodca, cyklistu, Vyhodím smerovku a za mnou sa defekt rozhodne Predbiehat, a nech nebrzdim, tak bud zrazim prekážku, alebo toho defekta vytlacim...

Samozrejme, za ním ešte ďalších 5 defektov....

Nemám problém jazdiť aj dnes 200 na diaľnici, ci 180 po nočnej ceste medzi dedinami..., ale :

Bud ich POZNÁM, alebo musí byť PRÁZDNA cesta.

Pokiaľ neviem, nepoznám, nevidím na výtlky, koľaje.... Idem hoci aj 50 a môžu mi všetci vyskočiť na hrb..., alebo, keď mám ráno studený motor..

- bavíme sa o ceste kde pred tebou nie je NIČ - zhola NIČ... a prečo by sme mali ísť všetci pomaly? Lebo sa niekto v čase špičky kochá? Ja teda nemienim tráviť na ceste ani o minútu viac ako musím. Netvrdím že máme pretekať ale ísť 90-100 tam kde je dobrá rovná cesta, výhľad na kilometre, sucho... neviem ale keď neovládaš svoje auto choď sa to naučiť. Títo "bezpeční" jazdci sú ozaj nebezpeční... vytvárajú zbytočné problémy.
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (232)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 15 hod 51 min
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:09   
lubos zimovcak napísal:

- a najlepšie ani z domu nevychádzať, môže sa niečo stať.
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:12   
Oco, keď Ťa zabije elektrické vedenie... OK, Ty vieš, ale keď riskujes pri predbiehaní a oproti idú svetlá kamióna, P R E C O chceš PRINÚTIŤ a OHROZIŤ život niekoho, ci niekych úplne NEZNÁMYCH a nevinných ľudí??

Chceš sa zabiť?? OK, obes sa doma..., ale prečo riskovať justičny omyl a zobrať život NEVINNÉMU??
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:13   
hjundai napísal:
lubos zimovcak napísal:

- a najlepšie ani z domu nevychádzať, môže sa niečo stať.

Pre mňa za mňa, zabi sa, kedy chceš.
Aj ja som bol mladý a sprostý...
Aj tí včera si mysleli, že suchá cesta, rovná, v utorok pohreb..
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (716)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:19   
hjundai napísal:
a najlepšie ani z domu nevychádzať, môže sa niečo stať.

Toto je vystihnuté najlepšie.
Povedal by som to asi tak každému z nás by asi najviac malo záležať na vlastnom živote, A pokial som ja ochotný podstúpiť vysokú mieru rizika , prečo by som mal špekulovať nad tým či náhodou si zlámem krk sám alebo zoberiem ďalších 5 či 50 ludí. To už by bolo moc rozmýšlania a prepásol by som práve tie dve sekundy čo mi to ešte môže vyjsť.
Ak nerozmýšlam nad sebou tak nad ostatnými určite nie.
VIP člen - Veyron (361)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:27   
Oco, netrep somariny...
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (716)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 16:37   
Netrepem , hádam si nemyslíš , že rozmýšlam ak sa blížim 90kou k autobusu čo ide 50??? Bez brzdenia plynule sa tam musím volakde prešmyknúť, lebo ak spomalím na jeho rýchlosť, tak som skončil.
Najčastejšie je to spolahnutie sa , že šak mi spravia kúsok placu.
Lubo to je to isté ako keď ťahám plnú vlečku dreva dolu kopcom z vinohradu. Brzdiť neexistuje to by ma skrížilo a už by som sa gúlal. Takže len držať rovno volant a ak sa to už vezie šmykom tak na konci mám orech o ten zastavím.
VIP člen - Veyron (361)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 18:07   
Oco, lenže nemôžeš porovnávať seba, starého vyjazdeneho šoféra, s priemerom..
Ľudia často panikaria a prasknú aj tam, kde sa ani teoreticky nedá havarovať...
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (716)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 18:15   
Práve vyjazdený šofér je na oštaru , dnes som bol za Nitrou aj v štúrove a ani zaboha si nespomeniem kade som išiel. Jazdenie v hladine alfa je tiež hodne nebezpečné.
Známa tvár - Feldo (55)
Založený: 22 marec 2009
Nabehané: 10 dní 18 hod 7 min
PríspevokZaslal: 10.02.2019 18:41   
No vidím že stály štamgasti ordinujú na plno :d
Si pripadám ako keď pozerám náš parlament,téma hodná koša. Ďaľšia aká bude? Prosím všetkých šoférov aby pripútavali svoje deti do sedačiek?
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (716)
PríspevokZaslal: 10.02.2019 18:46   
Pedro ako sme mohli mi starí somári odchovať kopec detí na škodovkách a žigulákoch , ktoré žiadne detské sedačky nemali. A predstav si , že možno tvoja mama ťa ešte v kočíku vykladala aj do autobusu MHD.
Dnes? sci fi, že je to tak.
Dávam hlasovať , kto naposledy videl mamičku s hlbokým kočíkom v autobuse????
A ešte P.S: oproti parlamentu sa líšime v tom , že my len kecáme , ale oni aj kradnú
Nová tvár - Trabanto (16)
Založený: 04 november 2017
Nabehané: 2 dní 0 hod 44 min
PríspevokZaslal: 10.02.2019 21:24   
Ludia, riziko je sucastou zivota, tomu sa nevyhneme ci zapajame elektriku, vedieme auto alebo sedime pri telke. Aka je pravdepodobnost ze ta zabije meteorit letiaci z neba? aj taky pripad sa stal... Smrt chodi aj po cestach a kosi aj ostrielanych soferov, toto naozaj netreba dalej rozoberat.

Ano aj ja sa obcas lepim na auto predomnou, ak toto auto ide nezmyselne pomaly a tvori prekazku a nemozem ho predbehnut. Samozrejme nijako ho neohrozujem, ani seba nie, viem ako blizko si mozem dovolit ist a takisto pojem "lepit sa" si kazdy moze vykladat inak. Co ma potom nesmierne irituje, ked takeho experta obieham a vidim ako si veselo telefonuje vysmiaty a aninevnima kolonu za sebou...

Viete, nalepit sa na niekoho a viest sustredene svoje auto je menej riskantne ako ist s velkym odstupom a cumiet do mobilu alebo ladit radio, rovnako ako ist 70kou na useku kde je 90ka je podla mna viac ohrozujuce ako tam ist kludne aj 100kou...

Naposledy upravil scendo dňa 10.02.2019 21:58, celkom upravené 1 krát.
Citovať
Odpovedať Nová téma
<12345>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia