Progresívne emisné zdaňovanie už čoskoro ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Progresívne emisné zdaňovanie už čoskoro ?

Príspevok od používateľa vsevetko »

Podporíme zavedenie cirkulačnej emisnej dane z motorových
vozidiel ako dodatočnej dane sledujúcej environmentálny charakter v spotrebe. Každoročná progresívna daň by sa odvíjala od
množstva emisií (g/km).

Zdroj: Bod zlomu, strana 63.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kto podporí? ja určite nie a o čo ma okradnú na emisiach to vypustím inde - len tak z trucu. Aha hen horí kopa pneumatík - ktože ju zapálil - dvanásti sokoli. :4012:
Občianska neposlušnosť sa dá prejaviť aj partizánskym spôsobom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a napisat auta do Ciech, Madarska a podobne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo to nepomôže, vietor vanie z EU. Takže to postihne chudobu vo všetkých okolitých štátoch. :3c90:
Kým to prejde ja budem skoro dôchodca, len lutujem tých čo tu ostanú.
Namiesto troch neekologických aut budem mať len dve. Ale to že mám cca 10 - 12 ďalších motorov bez evidencie, benzín aj diesel, to nikto nedokáže zdaniť. Že napriek prítomnosti plynového kotla s emisnou triedou 5, kúrim v kotli na pevné palivo - to zase nitko nemá šancu zdaniť.
A ako som už napísal ,občianska neposlušnosť sa dá vyjadriť aj partizánsky.
P.S.: teraz som pozrel z okna - je sobota poobede, treba orať záhrady a tak celá dedina páli zelinu. Môže sa richtár s jeho zákazmi aj pototo, aj tak to každý zapáli. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: A kde je ekologia?? njako ju v tom dyme nevidím. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

Oco 13, presne proti takým ako si ty už roky bojujem vo svojej obci. Ludia, ktorí rozmýšľajú v štýle "po mne potopa" a zadymujú našu ulicu tak, že neviem otvoriť a vyvetrať okno v detskej izbe lebo by som nechal deti nadýchať sa karcinogénnym bordelom. Neviem, čo všetko tí ľudia pália ale suché drevo to nebude. Ciže ako predstavitel mladej generácie som za to, aby sa sledovalo kto čo vypúšťa do ovzdušia. Sám si to uvedomujem, ked nakladám každé ráno syna do oktávky SDI, ktorá smrdí neskutočne stiplavým smradom - a pritom emisie sú OK vzhladom na rok výroby. Bohuzial zatial nemám peniaze na zmenu auta na ekologickejsie ale keby som mal tak to spravím hned to mi ver. Takže keby som ta videl, ako vedla mojho domu na poli zapalujes tie pneumatiky len tak z partizanciny, tak na teba asi zoberiem palicu a volám políciu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viktor - táto minca má ako vždy dve strany. Pneumatiky nepáli nikto (tie hádžu po jarkoch) Ludia pália zelinu. Všetko sú to obyvatelia vo vekovej kategorii 50+, pretože mladších vidieť robiť v zahrade je výnimka. Páli aj teraz moja suseda a museli sme stiahnuť vyvešané prádlo. Mohol by som na ňu zavolať richtára, policajtov ,hasičov - len to má jedno velké ALE. Má 86 rokov a je takto naučená na jeseň likvidovať odpad zo zahrady po celý život. Takže ktokolvek príde len povie teta nerobte to, a ona sa bude strašne čudovať prečo.
Ak by mala obec vybudovaný zberný dvor na biologický odpad ,každý to tam radšej zavezie, dokonca sú obce ktoré toto sami zbierajú.
U nás nie.
Potom sú tu ešte iné odpady - napríklad stavebná suť , starý olej to sú veci nad ktorými každý krčí plecami. Dokonca ani v okresnom meste mi z odboru živ. prostredia nevedeli povedať kde by som mohol odovzdať starý olej. Takže ho pomiešam s pilinami, a keď pôjdem po polnoci prikladať - spálim ho v kotli.
Takže ano ekologiu treba robiť , ale nielen pre bohatých . Treba aj chudobe umožniť (finančne) dodržovať tieto predpisy a nariadenia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

alebo pokutami, to na sk funguje daleko lepsie lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - neviem si predstaviť policajta , ktorý by dal pokutu 80+ ročnému dôchodcovi s 300 eurovým dôchodkom. To za prvé
Za druhé - mladšie generácie to riešia "partizánsky" vyhadzovaním odpadu po jarkoch a kde kade do kríkov. Krásny príklad vidíš odstavné parkoviská okolo dialnic - bordel všade.
A za tretie - sú ešte vrtáci ako ja (proti všem). Ja si píšem kde všade je vyhádzaný bordel (aj ten čo som vyhodil ja) a potom to odovzdám richtárovi na verejnom zasadaní. Pekne pred poslancami aby to musel dať upratať na náklady obce. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

oco13 mal by si sa hanbiť, vyhadzuješ odpad niekde do kríkov a ešte to tu aj napíšeš.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak si si nevšimol tak práve to tu kritizujem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Všimol kritizuješ, ale prihodíš aj ty nech je väčšia kopa. citujem: vyhádzaný bordel (aj ten čo som vyhodil ja)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano to je sebakritika. To chýba v našom parlamente
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

viktorstrbka napísal:Oco 13, presne proti takým ako si ty už roky bojujem vo svojej obci.

Sám si to uvedomujem, ked nakladám každé ráno syna do oktávky SDI, ktorá smrdí neskutočne stiplavým smradom - a pritom emisie sú OK vzhladom na rok výroby. Bohuzial zatial nemám peniaze na zmenu auta na ekologickejsie
Ty si tiež taký ekológ odtiaľ-potiaľ - pokiaľ sa to týka mňa a stálo by ma to peniaze tak to nevadí, ale protí ostatným bojujem. :::
viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

@cicmanec nepochopil som pointu tvojej reakcie ale ok. Som ekológ pokiaľ my to dovoľujú financie. To že jazdím na starom SDI nie je zatiaľ zakázané na rozdiel od praktík ktoré som popísal vyššie. A moje auto rozhodne nevydymuje ďalších 20 susedov. V lokalite v ktorej žijem nie je nikto sociálne odkázaný páliť v kotli staré topánky a podobne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidno že nežiješ na Slovensku. Alebo sa skôr slabo pozeráš okolo seba. Ja vidím socialne odkázaných už aj na dedinách s menej ako tisíckou obyvatelov. Vidím ich všade - v každom obchode, nemocnici, autobuske alebo vlakvej stanici.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 36 neregistrovaných