Problém s PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maddanny
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2020 21:47
Zdieľať na Facebook

Problém s PZP

Príspevok od používateľa maddanny »

Ahojte vo spolok, nevšimol som si zatiaľ že by tu bola táto kuriózna téma spomenutá. Jedna sa o to, že rodinný príslušník mal kúpiť jedno auto, ale k prepisu neprišlo nebudem to rozvádzať ale písala sa poistka na mna. Poisťovňa chce odo mna vymáhať peniaze, ale na poistke je napísané, že držiteľ, vlastník je totožný s poisťovateľom (čo v mojom prípade neplatí aj auto bolo v inom okrese), no zároveň úhrada je súhlasom so zmluvou rovná podpisu. Ale zároveň auto bolo prepísané na iného majiteľa( aj v inom okrese) takze sa nemá na čo vzťahovať poistenie. Najskôr vyžadovali odhlaseny technicak poslal som, potom že som nikdy nebol držiteľom/ majiteľom vozidla poslal som, potom prišli s tým že úhrada je rovná podpisu zmluvy/súhlasom s ňou... Vedel by mi niekto poradiť aby som neplatil zbytočne? ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Přístě budem moudřejší, drahoušku!

Zaplať, zožeň si doklad, že si auto nikdy nevlastnil (nie tvoje čestné prehlásenie), zruš zmluvu a čakaj, že ti vrátia peniaze.
maddanny
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2020 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maddanny »

No ide o to že oni vypovedali zmluvu na základe neplatenia a prebrala to vymáhačská spoločnosť a nie nedaval som cestné prehlásenie ale od PZ papier že som nikdy nebol majiteľ/držiteľ vozidla
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zásada číslo jedna je PZP si platí majitel.

Ja neviem prečo sa tieto veci stále dejú, že si niekto dokáže poistiť auto na babku, tatka a neviem koho lebo to má "lacnejšie"

Do puče, ako si niekto môže poistiť niečo čo nevlastní?
To som doteraz nepochopil.
Neskúšal som, ale predpokladám že si neviem uzatvoriť pistenie nehnutelnosti miestneho obecného úradu, takže by ani nemala existovať možnosť uzatvoriť poistku na inú osobu ako je uvedená v TP

Návod si už dostal, najrozumnejšie zaplatiť a nejak spätne sa domáhať vrátenia
maddanny
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2020 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maddanny »

No na toto som dostal odpoved od ekonóma že je rozdiel medzi platiteľom poistného a majiteľom,(rovnako ako keď rodič spraví poistku na dieta) ale áno zároveň v zmluve je napísané, že poistenec je totožný s majiteľom/držiteľom. A úhrada je totožná s podpisom zmluvy takže boli akceptované zmluvne podmienky, ale poslal som im aj odhlaseny technicak toho auta že prišlo na inú osobu lebo som sa poznal s tým majiteľom a mal to, takze zároveň sa už nemalo na čo vzťahovať to poistenie. Proste ta maklerka mi povedala že keď sa auto odhlási tak prepadá poistenie a už som to riešil s autom predtým čo som mal a to vyreklamovali. Nepoznám žiaden zákon, aj keď určite taký je že zmluva musí byt s korektnými údajmi (v tomto prípade neboli) keby ho niekto vedel to by mi bodlo ????
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na oficiálne zrušenie PZP chcú vidieť že si vozidlo niekomu predal, alebo zošrotoval.
Keďže si nič nevlastnil tak si to ani nemohol predať alebo to nechať ekologicky zlikvidovať

Sám si sa do toho zamotal. Aby sme si sa nezamotal ešte viac tak to zaplať a potom to riešiť zasa s poisťovňou.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

nevidím dôvod aby to platil, práveže tým že to zaplatí súhlasí s tým že majú pravdu
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní