Problém s prihlásením výhry - skúter, prekročenie lehoty 30

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kajo873
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 22.08.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Problém s prihlásením výhry - skúter, prekročenie lehoty 30

Príspevok od používateľa kajo873 »

Ahojte.
Mám takú kurióznu situáciu.
Vyhrali sme skúter v súťaži. Nadobudol som ho 4.6.2020 podpisom zmluvy. Problém že skúter organizátor kúpil v čechách a priviezol na slovensko. Súťaž je slovenská u slovenského organizátora. Skúter tak ako ho kúpil, tak mi ho dal, čiže český Technický.

Vybavil som teda KO (15.6.2020), zmenu na slovenský technický (24.6) a išiel som prihlásiť (26.6). Neprešiel som, lebo odomňa pýtal potvrdenie zaplatenia DPH, lebo je to z čiech. Ale ja ako výherca v slovenskej súťaži od slovenského organizátora ani nemám ako zaplatit DPH, na danovom povedali že oni mi nemajú čo vystaviť. Takže odvtedy komunikujem s organizátorom súťaže cez sprostredkovateľa súťaže. Mám slúbené nejaké potvrdenie, ale teda už som prešvihol čas na zápis od nadobudnutia vozidla.

Čo teraz, zasa ma bude orgán na DI pérovať za prešvihnutie termínu? Alebo tam ani nemám ísť a rovno mám vybavovať znovu KO a pripraviť sa na platenie pokuty? Koľko je vlastne tá pokuta?

Ďakujem.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Pokuta nebude, mas rozumne oddvodnenie, ze preco meskas. Rovno sprav novu KO ked budes mat potvrdenie a znova na prepis. System nepusti, ale pokuta je na osobnom uvazeni policajta, bude ta mat na haku aj tvoj cely skuter ked donesies druhu KOcku a zbada, ze si to platil 2x.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No, a este ta caka danovy urad, kde mu zaplatis 19% z ceny tej vyhry (ta cena, ktoru uvedie organizator) a potom este aj zdravotna poistovna ocakava 14% ze im tam donesies.
Ak si zamestnanec, tak rocne zuctovanie nemoze robit zamestnavatel, ale musis podat sam danove priznanie typ B.
To ta neminie…
Ja len, aby si s tym pocital…
kajo873
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 22.08.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajo873 »

Takže KO sa nedá ukecať? Len keby to bolo také jednoduché trepať skúter bez značiek na KO do mesta. Zasa vozík atď..

Tie dane, a to že sa na tom priživí na výpalnom aj zdravotka to som sa už zmieril, ale tú druhú KO asi nepredýcham.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale predychas…
Ked som predychal, ze manzelka robila na aute STK a EK, kde netrebalo, kedze boli nove (2 mesiace stare), tak daka KO ta nezabije :40bd:
Mimochodom, nedostala normalnu, ale iba na 2 mesiace, lebo hmlovka nesvietila, ci co bol problem, a ani ich nenapadlo upozornit, ze ma tie kontroly platne, v podstate nove…
kajo873
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 22.08.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajo873 »

To tiež poteší :D ..
Len autom sa dovezieš, skúter bez značiek trepať na KO je čo sa tíka logistiky trochu problém.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veru ano, po vlastnych nemoze ist.


>> potom este aj zdravotna poistovna ocakava 14% ze im tam donesies.

to akoze fakt ? Ked si vyhral motorku, budes okamzite zdravsi takze treba viacej platit ?! Svine svinske. Nemal MultyOtecko volakde na strane 296 ze tuto kravinu treba zrusit ?
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

A výplatu keď dostaneš tak budeš zdravší? Lebo z tej tiež platíš zdravotné odvody. Výhra je príjem ako každý iný. Multiotecko je pri moci 100 dní a zatiaľ sa riešili troška iné veci ako odvody z výhier. A možno už nevyrieši nič.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ohľadom tvojho problému ti nepomôžem, snáď na úradoch budú vedieť čo všetko potrebuješ. Ponaučenie : zúčastňujem sa iba takých hier, kde zriaďovateľ súťaže platí za mňa daň z výhry aj zdravotku. Prípadne si orientačne dopredu vyratam čo ma to bude stáť a či som ochotný to zaplatiť vzhľadom na "hodnotu" výhry.
Držím palce.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

takze vyhrat 20000 auto moze byt likvidacne... to jest 33% 6600€... lol
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Zvyčajne to robia tak, že akože vyhráš auto a následne ho od teba obratom díler odkúpi - samozrejme za riadne znížení cenu.. keď vyhráš nový Mercedes, je dosť bežne, že na dane už nezvýši..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Akoze asi polovica hodnoty auta na osobnom ucte nepotesi?
Nejako vam nerozumiem, o com tu pisete, ako to matematicky myslite, ale dan, odvody su asi 33% (zalezi od dalsich veci),aj ked predaj by bol o nejaku sumu, voci nadobudacej cene znizeny, tak stale sa jedna asi o polovicu hodnoty vyhry, co pride na ucet.
Kedze v dome taky pripad bol, tak som asi mimo neni.
A ako bonus napisem, ze isty autobazar (viaceri si robia z neho posmesky a kazia mu reputaciu bez nejakych osobnych skusenosti) ponukol sumu, ktora celkom vyrazne prevysovala ponuku dilera (spatneho vykupu).
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík - ide o psychologický efekt. Všetci okolo teba vedia, že si vyhral auto za 20t a len teba serie, že ho nemáš a na účte máš len desinu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných