Problém s prihlásením auta - súrne prosím o pomoc!

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrej.mihal
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 22.07.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Problém s prihlásením auta - súrne prosím o pomoc!

Príspevok od používateľa andrej.mihal »

Zdravím,
chcem Vás poprosiť o pomoc.
Nastal problém s prihlásením auta. Je to Ssangyong Musso 2,9TD, r. 5 / 2004. Auto je slovenské, odhlásené na mňa. Šiel som na obhliadku na DI, ale nepodarilo sa nájsť VIN, nikde na karosérii. Našiel sa len typový štítok, ten je v motorovom priestore, na ňom VIN sedí. Podľa informácií, ktoré som našiel, by malo byť VIN vyrazené na ráme, za pravým predným kolesom. Vyzerá to, že tam aj je, len je jeho časť skorodovaná a tak je nečitateľné. Kvôli tomu mi ho ale nechcú prihlásiť. Pri preberaní som si skontroloval číslo auta (VIN) na typovom štítku a VIN na ďalšom mieste som nehľadal. To bola ale chyba.
Pôvodný majiteľ už týždeň neberie telefón, na maily a SMS neodpovedá.
Čo sa dá v tomto prípade robiť? Čo by ste navrhovali, aké riešenia? Do auta nechcem investovať.
Prípadne neviete, kto by ho v takomto stave odkúpil? Technicky je OK, výbava dobrá (dám ho aj pod cenu, za 2.500,-EUR). Je to Ssangyong Musso r. 5 / 2004, 4x4, 2,9TD (motor Mercedes), s ťažným zar. na 2800kg.

Ďakujem za pomoc!
slkstyle
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 16.01.2010 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slkstyle »

..pomasti.. prihlasia... :4012:
..horse power is more than bird power - top down..!
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

dá sa ošmirglovat, krém na topánky a číslo vystúpi, ale myslím že aj normálne legálne sa dá na ráme aute obnoviť VIN na stk. byť to moje auto, vezmem raznice a drisnem tam nové číslo
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

nachtigall: Tebe zjavne nehovorí nič pozmeňovanie identifikátorov vozidla.
Treba požiadať o pridelenie nového VIN, postup si vyguglíš, lebo ja ti to presne neviem povedať a polemika tu nie je namieste.

S tým majiteľom to nie je možno také hrozné - sú dovolenky, možno od radosti, že to predal leští ťave podbrušník :d :D
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neriešte hlúposti.Riešenie je jediné a správne,zájsť na KO a priamo predniesť problém.Oni už vedia ako prečítať aj "nečitatelné" a myslím že väčšina ľudí vie že aj schválne vybrúsené sú čitatelné.S protokolom od KO už odpadá prehliadka u polície. V prípade že niečo v poriadku nie je,je to tak či tak potrebný doklad aby sa veci riešily z bývalým majitelom.Z prexe viem že identifikujú aj velmi ťažko čitelné bez väčších problémov.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

alebo na odbore dopravy požiadať o pridelenie VIN. Bežne sa to robí v takých prípadoch, ked je VIN uplne hnilé a nečitatelné. Len neviem, kolko to teraz stojí.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ty si zasa všade nasraný so svojimi posratými citáciami a CapsLockom, deb.ile! BAN na teba! :3c90:
bacilpp
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17.05.2008 15:24
Zdieľať na Facebook

:

Príspevok od používateľa bacilpp »

riesili sme obdobny problem a vyriesili ho v pohode tak ako pise mhlavaty. Zajdi na KO a oni ti VIN najdu
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..misko1..,ukludni sa...,petyy vie,co hovori...,zrejme su az prilis velke horucavy..-.
Roberto666
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.08.2006 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberto666 »

nie som vobec skodoradostny a ani nic podobne,ale ked citam take a podobne prispevky nic ine mi nenapada,ze tak ti treba a tebe podobnym kupcom ...povedzte mi aky ma vyznam kupit hnile sang jang ci ako sa to pise auto ... uz za nova to bola pixovina .... spal ho ... lebo ak ho aj prihlasis co sa ti v podstate aj podari tak nechcel by som jazdit s takym hnojom aj ked tam je mercedes motor .... vela stastia
andrej.mihal
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 22.07.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrej.mihal »

Skúšal som ho očistiť čo najviac a v podstate nečitateľných je len cca 6 znakov, zhruba v druhej polovici VIN, ale ako dôvod na nemožnosť prihlásenia to stačí :-( Pritom typový štítok v motorovom priestore je nepoškodený.
Keďže nemám šancu dať to do poriadku v lehote na prihlásenie, čo sa stane, keď ho teda neprihlásim? Budem za to mať nejaké sankcie?
Alebo čo by sa stalo, ak by som ho predal (pod cenu) s tým, že auto sa nedá prihlásiť? Môže tak niekto jazdiť? (na pôvodných ŠPZ, v TP pôvodný majiteľ a odhlásené na mňa, ale poistku by mal platnú, na svoje meno). Z toho by asi bol problém, že?
Prípadne, akú mám šancu na vrátenie auta?

Možno sa hlúpo pýtam, ale ešte som nič podobné neriešil. :3020:
Naposledy upravil/-a andrej.mihal v 11.07.2011 20:00, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Byť pôvodným majiteľom pošlem ťa niekam, možnosť na obhliadku si mal. A rady ako postupovať si už tiež dostal...
marosko031
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.12.2008 21:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko031 »

...vsetko tak ako bolo spomenuté...ale budeš musieť požiadať o pridelenie nahradneho VIN...budeš potrebovať žiadosť(vzor žiadosti najdes na stranke Ministerstva dopravy),papier z KO,protokol z STK(samozrejme aj tam bude v závadach spomenutý nedostatok na VIN).....kolky...nepoznám tie auta ale nezdá sa mi aby na 2004-ke odhnilo VIN,a práve posledné čísla...vela zdaru na KO
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ale ale, a co ked mal moznost na obhliadku? Nie kazdy vie kde ma take mongolske auto VIN. A predavajuci je povinny oznamit vsetky vady vozidla a toto je dosta vazna vada.
andrej.mihal
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 22.07.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrej.mihal »

Nie sú odhnité posledné čísla, posledné sú čitateľné, ale zhruba v polovici (alebo skôr v 2/3 je pár znakov nečitateľných. VIN sa nachádza na ráme, teda hneď za predným kolesom, kde je výdy nános bahna a vlhko. Je tam taka bodka hrdze rovno cez VIN :-(
Neviem, koho to napadlo umiestňovať tam.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných