Problém s Naftou

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Problém s Naftou

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím chalani , hľadám riešenie ako predísť neustálemu zapchatiu holandera . Jedná sa o traktor bager motor yanmar 4.4l , asi 5 krát do roka musím riešiť problém pre zapchajuci sa holander ktorý musím odmontovať vyčistiť, spätná montáž a natiahnite nafty . Nadrz bola demontovaná , vyčistená na komplet ,vysušená a montované naspäť , hadice menené , má to 2 palivové filtre ktoré boli tiež menené ,celý palivový systém vyčistený , nafta je z pumpy a liata cez sitko čo používajú na cedenie farieb mávam tam asi 100 až 120 l nafty stroj stojí asi 2 mesiace a keď idem niečo robiť po hodine mám zašpineny holander soplom ,po vyčistení ide zasa normálne . Po 2 mesiacoch štart na brnk . A toto riešim každého pol roka , už neviem ako by som tomu zabránil aby sa to nestalo . Keď je stroj studeny nieje problém za 5 minút vyčistiť holander ale keď je horúci tak to trvá aj hodinu nakoľko je blízko turbo a výfuk a celé ruky mám dopalene . Ma niekto nejaký dobrý nápad?
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa srtdemon »

Skusil by som liat do nafty aditivum, kludne v trojnasobnom mnozstve.

Potom by mozno stalo za skusku mierne prevrtat holender, ak je tam dostatok masa.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To som neskúšal prevrat ale aditivum som tam dával , na pumpe mi povedali že je to biozlozka a neodporúčajú skladovať naftu viac ako mesiac
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to určite biozložka a spolu s Viffom a "stabilizátorom paliva" som prešiel na tankovanie menších množstiev. Týka sa to oboch palív a ak sa chceš presvedčiť, či to robí aj to tvoje palivo tak nalej naftu do 3l zaváraninovej flaše a nechaj po dobu ako nebude bager používať.
Pri benzínovej fréze na pne to bolo až tak vypuklé, že už nechávam vybehnúť motor do sucha a pred robotou lejem čerstvé palivo.
Cico - v NZ okrese som palivo bez BIO zložky nenašiel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Tak takú nenájdeš už som aj pumpy menil a Stále to isté , ,oco to sa nedá vyprázdniť nádrž , a vo filtroch by boli tiež sople. A mám jednu priesvitnú bandasku v ktorej som nechal tak pol litra nafty a behom mesiaca bol sopel na rohu bandasky kde bola predtým nafta . Rozmýšľal som aj nad priehľadným filtrom ak by sa umiestnilna prístupné miesto a meniť ho
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano sklenná banka, ako mali staré traktory. Možno by stálo za pokus ísť do úvahy "menej je niekedy viac" - Teda dať tam len jeden palivový a za neho odkalovač + malé podávacie čerpadlo. Teda po robote vypustiť naftu a nechať ho na sucho. Ale skús hladať na nete "stabilizator " paliva, Briggs robí do benzínu a velmi to pomáha.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Tie dva palivové sú originál a cez jeden ide aj Vratka tak je urobené originál uloženie filtra a jemný je plechový ako olejový a dopravné čerpadlo tam je klasické. Rozmýšľal som aj o tej sklenke
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano , viem sú dva druhy, ale aj ta OMW max motion robí sople. Pri benzíne je volba jasná v NZ v Husqarne majú Aspen za 2.80ojro ale o nafte neviem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa a566 »

sopel moze byt bakterie, tie radi rastu v nafte.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Lenže nepomáha ani aditivum na túto biosracku, a potrebujem to vyriešiť raz a navždy lenže ako
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s Naftou

Príspevok od používateľa martincichy »

Existuje riesenie, ktore ma 2 urovne:

1) zmenou volby politickych stran do parlamentu - kruzkovanim ludi

2) zmenou volby stran a poslancov do europarlamentu.

Inac sa biozlozky nezbavime.
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných