Problem po neuskutocnenom predaji auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

MVE napísal: 05.05.2022 15:05 to sa mi nejako nezda. ak sa objednas a mas po datume stk na termin a neprejdestak na cesty uz nemozes? Preco by si mal potom len 7 dni na STK po prihlaseni? Vie to niekto potvrdit?
Auto bez platnej TK nemá na ceste čo robiť, čo je na tom nejasné?! :41c2:
LOCHNESS napísal: 05.05.2022 15:21 V kovosrote ti za auto dajú 300 € a máš hotovo.
V ktorom? Bežne dávajú vo výkupe stovku, 150 max.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa martincichy »

Daj to do srotu a mas starostiach. Mas pocit, ze o rok sa situacia zmeni? Ze ked bude rok stat, ze spojazdnenie bude stat menej penazi ako teraz? Len si oddalujes agoniu. Auto bez stk a emisnej sa predava tazko. Vrazit do auto 500 eur preto, aby si ho predal za 1000 eur nema vyznam, su to len starosti a starosti, pokial sa s tym nezivis, co asi nie je Tvoj pripad.

Docasne ho odhlasito mozes aj bez stk a emisnej. To nie je podmienka. Nemusis cakat, kym Ti odpisu. V poslednej dobe urady nechcu odpisovat.
MVE
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20.03.2007 23:36
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa MVE »

je mi ho luto dat do srotu, no co uz... tak skusim najst firmu co si pon pride a aspon dajake to euro zaplati :(
MVE
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20.03.2007 23:36
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa MVE »

cicmanec2 napísal: 05.05.2022 15:44 Auto bez platnej TK nemá na ceste čo robiť, čo je na tom nejasné?! :41c2:
Takze mam officialne info z DI, ze tych 7 dni je nato aby aby mohlo ist na STK a EK, cize po vlastnych kolesach. :3dcline:
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

To je v tej odpovedi vyslovene uvedené, že po vlastných kolesách? Alebo len napísali, že je to na urobenie STK a to, že po vlastných kolesách, si si domyslel sám?
MVE
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20.03.2007 23:36
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa MVE »

fakt chces odpoved alebo len nechces priznat, ze si sa mylil?
Nikto nevie vsetko, logicky mi to sedelo ako DI potvrdil. Cize ak mas docasne odhlasene auto (aj niekolko rokov), tak mas sedem dni aby si s autom isiel na STK + EK a k jazde po vozovke mozes pouzit vozidlo ktore si prihlasil. Ak chces pochybovat, presvedcit ta moze dotaz na DI.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Fakt chcem odpoveď. Napr. sem skopíruj ten mail.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - jazdím dva mesiace bez ek a stk, lebo minister v telke povedal že je volaka krizová situacia. Tak prečo to nevyužiť a neposunúť si výdaje na opravu o dva mesiace. Zastavilo ma asi 6 hliadok v troch okresoch - ani raz pokuta, ani raz mi nezobrali tabulky alebo papiere. Len pripomenutie - my vieme, ale vybavte si to.
Tým samozrejme nepopieram, že auto bez kontrol nepatrí na cestu. Ale prečo nevyužiť čo je momentalne v ponuke.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

A ako to súvisí s tým o čom sa tu my dvaja s MVE bavíme? :42f8:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak , že môže ísť na stk po vlastnej osi. A tak že môže jazdiť aj po cestách až do doby troch mesiacov po stk.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MVE
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20.03.2007 23:36
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa MVE »

cicmanec2 napísal: 05.05.2022 23:25 Fakt chcem odpoveď. Napr. sem skopíruj ten mail.
...
Pre potreby uvedenia vozidla do evidencie nie je na dopravnom inšpektoráte potrebné predložiť doklad o vykonaní technickej a emisnej kontroly.Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla je však povinný v 7 dňovej lehote podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej a motorové vozidlo emisnej kontrole pravidelnej, ak vozidlo takejto kontrole podlieha. Prihlásené vozidlo môže byť ptrevádzkované v cestnej premávke za účelom podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej a motorové vozidlo emisnej kontrole pravidelnej pričom za začiatok 7 dňovej lehoty sa počíta dátum opätovného zaradenia vozidla do evidencie.
...
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

MVW, ďakujem.

oco, pletieš jablká s rožkami. Nevadí, zvykli sme si.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa oco13 »

oco, pletieš jablká s rožkami.
A nakoniec trocha tvarohu - je piatok pôstny deň- takže žemlovka je velmi vhodný obed.
Aký je rozdiel medzi autom čo sa mu teraz vrátili značky s dočasného odhlásenia a autom čo stálo tri roky v garaži??? Fyzicky - aký rozdiel zbadá policajt na ceste? V dokladoch? na aute? na vodičovi? :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MVE
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20.03.2007 23:36
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa MVE »

oco13 napísal: 06.05.2022 09:21 ..čo sa mu teraz vrátili značky s dočasného odhlásenia...
len pozn.: znacky sa uz neodovzdavaju, len maly a velky TP
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Problem po neuskutocnenom predaji auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem - bolo to myslené čo sa mu administratívne vrátili značky. :300f:
Ešte doplním - tým že auto dočasne odhlásiš tak pani za okienkom značky deaktivuje v systéme. Ak sa objavia na ceste a bude ťa stretať policajné auto s monitorovacím systémom - tak jemu tn počítač začne blikať a pískať ako signal že dané vozidlo má nejaký problém. Kým ťa zastavia tak už je ten problém vypísaný aj na obrazovke.
Je to niečo podobné ako keď ty stretneš človeka a do troch sekund vieš že je to debil. lol
Policajti zasiahnu a niečo spravia, ty bohužial s človekom si nepomôžeš - debil ostane vždy debilom. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných