problem-passat 1.9tdi 81Kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

problem-passat 1.9tdi 81Kw

Príspevok od používateľa tomek108 »

stala sa mi taka vec ze som isiel predbiehat auto, mal som zaradenu 5, pridal som plyn na podlahu a auto zacalo akcelerovat ale nahle som pocitil uplnu stratu vykonu, turbo prestalo tahat a auto islo uplne slabo.zastavil som,popridaval,turbo bolo pocut ale dost slabo. tak som vypol motor, pockal par sekund,nastartoval a po 100 metroch to islo zase normalne, aj turbo uz piskalo normalne.akurat sa mi zda ze vo vyssich otackach velmi pomaly akceleruje, okolo tych 2-2,5tis ot. je vykon v pohode ale uz na tych 2800ot. sa velmi pomaly dostava. moze byt uz turbo pokazene alebo to bude nieco ine?stalo sami to samozrejme viackrat ze som prudko pridal a auto zoslablo,po vypnuti a nastartovani zase dobry vykon.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

zase dalsi, co si mysli, ze sa mu to na jeho prasati stalo prvemu...funkcia hladat ta nenapadla, ze? naco
tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomek108 »

cubicomp napísal:zase dalsi, co si mysli, ze sa mu to na jeho prasati stalo prvemu...funkcia hladat ta nenapadla, ze? naco
sorry ale vobec neviem ako to tu funguje...prosim porad
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

a to je presne ta chyba, ktoru spravi kazdy pri registraci, ze si neprecita podmienky pouzivania fora. NACO aj, kto by cital take blbosti.
Takze aby si uz vedel. Hore je taka funkcia hladat, kde zadas klucove slovo a najdi ti vsetky temy, kde sa to slovo nachadza. Kedze problem nudzovy rezim, netaha turbo tu uz bol za tie roky rozoberany 100x aj vdaka takym ako si ty, ze zakazdym zalozia novu temu, tak tam toho bude na mraky v x temach rozoberane.
Keby kazdy nezakladal novu temu s rovnakym problemom, tak by sa to pekne zbieralo do jednej a nemusel by si ich citat desiatky. Ale to by sme chceli asi vela od ludi, ze? Zajtra pride dalsi ako ty a spravi presne to iste..... sak naco citat dake pravidla....
tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomek108 »

cubicomp napísal:a to je presne ta chyba, ktoru spravi kazdy pri registraci, ze si neprecita podmienky pouzivania fora. NACO aj, kto by cital take blbosti.
Takze aby si uz vedel. Hore je taka funkcia hladat, kde zadas klucove slovo a najdi ti vsetky temy, kde sa to slovo nachadza. Kedze problem nudzovy rezim, netaha turbo tu uz bol za tie roky rozoberany 100x aj vdaka takym ako si ty, ze zakazdym zalozia novu temu, tak tam toho bude na mraky v x temach rozoberane.
Keby kazdy nezakladal novu temu s rovnakym problemom, tak by sa to pekne zbieralo do jednej a nemusel by si ich citat desiatky. Ale to by sme chceli asi vela od ludi, ze? Zajtra pride dalsi ako ty a spravi presne to iste..... sak naco citat dake pravidla....
OK uz som nieco nasiel..docital som sa zatial len o vahe vzduchu ale ak vies nieco viac tak by si moho poradit..ide mi len o to ci nie je turbo v prdeli
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

moze byt aj zanesene turbo, moze byt vaha vzduchu. Vsetko sa docitas. ked pridas aky ide dym z vyfuku? Daj to na VAG a uvidi sa
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

máš zanesenú variabilitu na turbe a zasekávajú sa lopatky. vyčistiš to a máš po probléme. keď tak napíš ss.
tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomek108 »

alpiners2 napísal:máš zanesenú variabilitu na turbe a zasekávajú sa lopatky. vyčistiš to a máš po probléme. keď tak napíš ss.
bol som dat teraz spravit diagnostiku a vypisalo chybu- tlak v sacom potrubi....mechanik mi povedal ze mam upchaty vyfuk
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

bol som dat teraz spravit diagnostiku a vypisalo chybu- tlak v sacom potrubi....mechanik mi povedal ze mam upchaty vyfuk

Ak Ti toto vypísalo na Vag-u máš zanesenú variabilitu lopatiek turba, vybrať vyčistiť a pojde ako má. Predpokladám že s autom jazdí niekto kto s autom jazdí opatrne po meste a zabúda tomu občas vypáliť aby dostal sadze a bordel z turba, tie sa hromadia hromadia a nakoniec Ti turbo vypína do núdzového režimu. Toto je choroba zväčša 81 kw motorov od VW Grop.
tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomek108 »

jankode napísal:bol som dat teraz spravit diagnostiku a vypisalo chybu- tlak v sacom potrubi....mechanik mi povedal ze mam upchaty vyfuk

Ak Ti toto vypísalo na Vag-u máš zanesenú variabilitu lopatiek turba, vybrať vyčistiť a pojde ako má. Predpokladám že s autom jazdí niekto kto s autom jazdí opatrne po meste a zabúda tomu občas vypáliť aby dostal sadze a bordel z turba, tie sa hromadia hromadia a nakoniec Ti turbo vypína do núdzového režimu. Toto je choroba zväčša 81 kw motorov od VW Grop.
mne ale turbo ide uplne v pohode ale nudzovy rezim zapne az ked sa auto dostava do otacok blizko 3tis...napriklad dnes som sa bol odviezt, vsetko islo v pohode,auto tahalo bez problemov, pod kopcom som podradil do 4,oekne sa bralo do kopca ale ked dosiadlo tie otacky tak zaplo nudzovy rezim...ked som aj auto drzal na neutrali na cca 3tis.ot, takl turbo bolo pekne pocut, robi to len ked je uz auto v pohybe a ked mu sliapnem.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ano však to je presne to o čom sa tu píše, mne turob vypínalo na tomto motore pri 3500 a vyššie myslím, stačilo vybrať, vyčistiť a hotovo. Už tu nešpekuluj a bež si to dať vyčisťiť, vymaž chyby a jazdi veselo ďalej, nie je to nič hrozné, je to bežný jav u týchto áut.
tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomek108 »

jankode napísal:Ano však to je presne to o čom sa tu píše, mne turob vypínalo na tomto motore pri 3500 a vyššie myslím, stačilo vybrať, vyčistiť a hotovo. Už tu nešpekuluj a bež si to dať vyčisťiť, vymaž chyby a jazdi veselo ďalej, nie je to nič hrozné, je to bežný jav u týchto áut.
no tak dam teda na teba a poviem mechanikovi nech mi ten vyfuk radsej nerozobera a nech radsej vycisti to turbo
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len bacha aby to nedopadlo zle... totizto:

1) mechanik ktory tieto problemy pozna ti musi poradit a 100% diagnostikovat tento problem, urcite lepsie ako my tu z fora na dialku

2) mechanik ktory tento problem nepozna ti akurat tak odrovna turbo.


cize...

no neviem...

postupoval by som velmi opatrne. Hlavne ak ten mechanik este turbo necistil (nech ti uprimne povie), pretoze takeho mechanika nepotrebujes. Nechcem aby to znelo zle ale tento problem tu uz s nami existuje cez 10 rokov takze optimalna otazka na mechanika ktory este necistil turbo je ze kde bol doteraz.
tomek108
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.10.2007 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomek108 »

mp3turbo napísal:len bacha aby to nedopadlo zle... totizto:

1) mechanik ktory tieto problemy pozna ti musi poradit a 100% diagnostikovat tento problem, urcite lepsie ako my tu z fora na dialku

2) mechanik ktory tento problem nepozna ti akurat tak odrovna turbo.


cize...

no neviem...

postupoval by som velmi opatrne. Hlavne ak ten mechanik este turbo necistil (nech ti uprimne povie), pretoze takeho mechanika nepotrebujes. Nechcem aby to znelo zle ale tento problem tu uz s nami existuje cez 10 rokov takze optimalna otazka na mechanika ktory este necistil turbo je ze kde bol doteraz.
budem postupovat teda radsej tak ze dam najprv pozriet turbo niekomu kto sa vyzna, asi to bude skor ten problem s turbom ako s vyfukom pretoze k tomu vyfuku sa tu nikto nepriklana.takze asi viaceri maju skusenost ze su to tie lopatky na turbe
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

sorry za výraz ale pošli do riti takého mechanika. asi nemá ani šajnu ako fungujú turbomotory a turbá hlavne. lol

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 72 neregistrovaných