Prívesný vozík - schválená zmena karosérie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nemusi ale moze. A ked zisti nezrovnalost tak uz musi konat :)
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

pri zmene v ramci okresu sa nerobi obhliadka, ci s vozikom je to ine, alebo mate ine okresy?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Niektori zjavne nepochopili, ze tak upraveny vozik nema co robit na ceste. Ze preco? Uz len koli jeho majitelovi, ktory si moze zarobit na pekne drahy problem. Vozik je nesposobily a tym to konci. Je jedno, ci ne⁄potrebuje STK, ci na to pride nejaky policajt, co pojde nahodou okolo.
Staci, aby niekto nedobrzdil a potom to napriklad vobec nemusi byt jeho problem…
Ze ma vozik PZP? Heh, k comu to je dobre, ked sa poistovna v pripade problemu moze lahko vykrutit? Aha, pre dobry pocit sebaklamu a dobry spanok majitela toho vozika.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík čítal si ???
mu ho sport jacht prerobil na lepšiu konštrukciu ( podvozkom )
. Samotný výrobca zrealizoval prestavbu. :4012:
To je rovnaké ako keď si dám Hatiarovi namontovať plyn a namiesto zapísania, papiere hodím do šuflíka - o 25 rokov sa z toho poserú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Orginal Sport jacht Praha, realizoval výmenu kolesovych nábojov z priemeru kolesa 8 na kolesá škoda 1000/1100;1001/110/;105/120/130/135/136. Rozteč kolies 14"4x134 alebo koľko majú embéčkove disky. Dávali k tomu aj protokol, len kto si vtedy zdrap odložil?! Nikto, lebo v roku 1984-1990 nikto ani nevedel čo znamená STK na prívesné vozíky. A dnes sa bez protokolu ani na latrine nevyondieš, lebo ju oficiálne nemôžeš postaviť. Lebo Brusel, lebo pánko úradník.... Cxcxti, v kravatach.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

karci123 napísal:pri zmene v ramci okresu sa nerobi obhliadka, ci s vozikom je to ine, alebo mate ine okresy?
Do 1.12.2019,bude orgán saskovat, potom mi môže fúkať práškový cukor, však ON vie kam.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13 napísal:Mastík čítal si ???
mu ho sport jacht prerobil na lepšiu konštrukciu ( podvozkom )
. Samotný výrobca zrealizoval prestavbu. :4012:
To je rovnaké ako keď si dám Hatiarovi namontovať plyn a namiesto zapísania, papiere hodím do šuflíka - o 25 rokov sa z toho poserú.



Posere sa niekto, ale bude to ten, co ten vozik v takom stave prevadzkuje na cestach a stane sa napriklad nehoda…
Riesit dnes, co sa kedysi dalo je zbytocne. Trebalo to urobit vtedy.
Neviem, kolki z vas si tu pamataju, co vsetko sa pred 25 rokmi dalo robit s autami, papierami, karoseriami, motormi… Ze to bolo dobre?
Ja si nemyslim a som rad, ze sa to zatrhlo.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mastik29, vo filme...vurva hoši, znela veta,, jina doba,,
Kedysi sme stáli v pozore Pred Moskvou, teraz sa trasieme pred špinavou Amerikou a pusipajtašmi z bordelu v Bruseli :4012:
Naposledy upravil/-a trucker694 v 24.11.2019 13:14, upravené celkom 1 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Stefi už to bolo písané minimálne dvakrát, obhliadky do 30.11.2019.
stefi407
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 21.02.2007 09:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefi407 »

Presne tak, iná doba. Tento týždeň som prepisoval z otca na mňa v rámci okresu prívesný vozík Sport Jacht výrobca VD Zemplín Vranov nad Topľou r.v. 1989, ktorý nemal od výrobcu vyrazené výrobné číslo na konštrukcii, len na štítku. Doteraz, keď sme ešte chodili na STK, to nikdy nehľadali. Pri obhliadke pred prepisom mi napísal: výrob. číslo len na štítku. Na DI mi to nechceli prepísať, tak som musel dať to číslo vyraziť, obhliadku absolvovať ešte raz a na druhý pokus sa prepis podaril.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nie vsetko je idealne, ale aspon ja osobne mam za to, ze co sa tyka automobilizmu, tak sa urobilo mnoho pre bezpecnost a poriadok na cestach.
Az ta niekto oslni LEDkami vo svetlach kde nemaju co hladat a vzhladom na dnesnu dobu svietia naozaj intezivne, nedajboze pri tom niekoho zrazis, tak budes mat velky maler a to len koli niekolkim jedincom, co nedokazu, nechcu respektovat dane veci. To je len drobny priklad, ktory sa docela rozmaha ako kedysi ked tam cpali HIDy.
Ze je vozik vylepseny a je s tym problem?
LEDkami si tiez auto “vylepsia“, problem prenesu na inych… Ze je to nelegalne? Vsak co? Prinajhorsom zaplatia smiesnu pokutu, aj to v pripade, ze ich daky aktivny policajt zastavi a vratia tam docasne ziarovku… S usmevom… Ved za chrbtom policajta tam moze zas vratit tie LEDky. Ludia su arogantni a budu hladat sposob ako s cim vybabrat, ako co ochcat, bez respektu k ostatku.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Stefi na nevyrazene vin je 'paragraf" uz nejaky piatok , to nebola dobrovolna iniciativa aktivneho policajta. Bolo skor zazrakom alebo znamost na STK ze ti to preslo.
stefi407
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 21.02.2007 09:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefi407 »

autolaik, ja som sa nesťažoval, len som reagoval na príspevok, že zákony sa menia a čo netrebalo pred 30. rokmi, tak to teraz neplatí. Výr. číslo som dal vyraziť, tak že to už mám, ako to má podľa zákona byť.
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Ďakujem za reakcie chlapci. Ten vozík kt. Je predmetom témy nieje žiadna skladačka ani polovrak, je to pekný technicky vporiadku vozík, akurát papiere od konštrukcie nesedia, keďže mal prestavbu na lepší podvozok.

Mimo tému, ale možno sa niekto stretol - kamarát rieši bizarný problém. Predával vozík, urobil kúp. zmluvu, len pri odhlasení v piatok mu bolo na DI povedané, že nejak problém zo systémom. Kupec bol z diaľky 300km+ tak sa dohodli, že mu dá splnomocnenie a prihlási si ho už sám. Samozrejme kameň úrazu, 2 týždne prešli a stále sa kupec vyhovára, že má toho veľa a nestíha prepis. Vozík vrátiť nechce. Mal niekto skúsenosť ? Nechal mu malí TP, PZP kartičku a kópiu jeho zmluvy. Má to vôbec zmysel odhlasovať pre predajcu, keď je otázne či si to kupca vôbec prihlási ? Alebo proste dôjsť po vozík ?

BTW sranda, že dnes sa takto zachová majiteľ firmy, ktorej sa dosť darí a má do vrecka :zga27:

Zase sa mi len potvrdilo bez riadneho odhlásenia ani *////
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vies kolko bolo kedysi aut, co boli pekne, technicky v poriadku, len papiere nesedeli???
Stvrtina Aviza boli inzeraty na auta bez papierov a dalsia stvrtina boli inzeraty na papiere, stvrtina na casti karoserie a posledna stvrtina dake kompletne auta, co mali papiere ako tak v poriadku.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 2ROMAN2 a 107 neregistrovaných