Prives-s riadenou, neriadenymi napravami?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Prives-s riadenou, neriadenymi napravami?

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Zdravim.
CHcem si robit E a zaujima ma, ci je lepsie cuvanie a jazda v meste, ak mam prives s riadenou prednou napravou, alebo ak mam prives, ktory ma dve napravy v strede, neriadene, blizko pri sebe.Hlavne, co sa tyka cuvania.
http://www.autoskolapodsklan.sk/wp-cont ... /01/12.jpg alebo http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... BQ&dur=508 ? :-\
A DAF, alebo LIAZ? :zg282:
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

s privesom s riadenou prednou napravou sa cuva najtazsie, predstav si, na kolkych miestach sa auto musi "zalomit", nez zatocis :-)

relativne lahsie sa cuva s privesom s napravami v strede, menej ti reze zakruty, ale zase viacej "sviha ritou"

EDIT: byt tebou, idem tam, kde maju ten prives s riadenou napravou. Kurefsky tazko na cvicisku, ale o to lahsie na bojisku :-) a cuvat s navesom sa da naucit aj bez autoskoly :-\
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

a zase psychotesty a zdravotna prehliadka a zase tahanie penazi :3c90: ale lespie sa cuva s privesom s kolesami v strede alebo tahac a naves ako prives so samostatnou napravou :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Najlahšie je ťahač s návesom,lahko príves s kolesami v strede a najťažšie príves s riadenou nápravou.A práve preto sa treba učiť najťažšiu alternetívu.Za odmenu ale reaguje na ťažné vozidlo miernejšie,nie tak strmo a bezprostredne
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Jaj chlapi, Vy teda neviete cloveka potesit :4090: Jak pozeram, tak pozeram, ale co su v Nitre autoskoly na E, tak obe maju prives s riadenou napravou :-\ Este som pisal do jednej, ze aky tam maju prives, ale neodpisali, zrejme maju plno.
Ak motyka nevystreli, tak najblizsie cca 3 roky sa jazdit nechystam, este som skolak a aj tak este nemam kvalifikacny kurz. Ide mi len o to, aby som mal E. Je tam len nejakych 8 hodin jazd a pochybujem, ze sa za tu dobu naucim cuvat, lebo ak sa z 8hodin jazd odjazdia 4, tak mozme hovorit o dobrej autoskole. Aj keby som sa s tym teraz naucil cuvat, myslim, ze za tie 3 roky to aj tak zabudnem :3906: Nemam moc chut s tym cuvat pomedzi kuzele, ked hovorite, ze je to ta najtazsia alternativa. Ale asi nemam na vyber, vyskusam to teda aj s tou riadenou napravou.
A odporucate radsej DAF, alebo LIAZ?
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tu v MT su autoskoly ktore maju prives s kolesami v strede takze mozes tu robit vodicak :d :D a radsej by som si ho spravil teraz lebo xuji v parlamente mozu zase nejaku xujovinu vymysliet ktora skomplikuje alebo predrazi vodicak :3c90:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Ja v NR len studujem, keby mi na tom nejak extra zalezalo, idem domov, do ZA, tam je tiez s napravami v strede
Ale kvoli tomu sa mi domov chodit nechce
Aj kvoli tomu si to chcem spravit teraz, lebo EU nahodou nieco vymysli a budem na to potrebovat skolenie pre astronautov.A hovorim, som student, mam cas si to spravit, ked budem chodit do roboty, bude to s tym volnym casom uz horsie.
Psychotesty mam uz starsie ako 2 roky, takze ak sa nemylim, budem ich robit odznova, ale to mi nejak neprekaza, myslim, ze to stoji 50€.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja som za psychotesty platil 60e, ono by az tak nevadilo chodit na tie kurzy len keby neboli tak pekelne drahe ze si pomaly clovek musi brat na ne uver. Napriklad ten kkv 35h stoji cca 210+ kolky, ten cca 160h stoji nejakych 400-600e (zavisi podla poctu uchadzacov)+kolky, a ten cca 280h stoji nejakych 800 (a mozno aj viac) +kolky. Akej dlzky kurz potrebujes zistis na www.kkv.sk :3c90:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Súhlas s p. Hlavatým, ak sa naučíš cúvať s riadenou nápravou, ten zvyšok zvládneš bez problému. Ono každý typ prívesu má svoje + aj -, ale je to hlavne o cviku. Našťastie keď som ja robil E, tandem bol bol zriedkavý, takže si v AŠ dostal Ifu s vlekom a ideš. Trénoval som s traktorom, takže to nebolo také strašné.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Ja som robil autoskolu s riadenou napravou a ked som sa instruktora pytal ako je to s cuvanim, povedal ze to sa v autoskole naucit neda az potom v praxi. Ale zatial som to nepotreboval :4012:
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

Podsklan uz ma nejaky ten rok Scaniu R400, tandem. Neriadene napravy.

Zrejme aj tak pojdes na MKD a tam s riadenymi napravami supravy ma jedine Dachser - z vacsich dopravcov. Pri cuvani s riadenou napravou treba pozerat do spatakov a ked zacne roh vytrcat na jednej strane, tak hned treba zacat tocit do tej strany a ono sa to zrovna. Da sa to v pohode naucit za par hodin na cvicisku. Osobne by som ale do takej autoskoly nesiel.

Vybral by som si urcite Podsklana, je to v pohode chlapik a novsia Scania ti da urcite viac do sveta sucastnej techniky.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Za par hodin..hmmm, lenze ked sa robi CE, tak celkovo je tam 8 hodin jazdy, z toho ak sa odjazdi 5 hodin, mozme hovorit o dobrej autoskole. A pokial sa nemylim, tak Podsklan ma Daf LF a prives ma riadenu napravu. http://www.autoskolapodsklan.sk/vodicske-opravnenia/ce
Ale ak hovoris, ze to je seriozny chlapik, porozmyslam nad tym. Aj ked ma o 80€ vyssiu cenu ako konkurencia.
Taketo rady sa cloveku zidu, to je najlepsie, ked napise niekto, kto robil kurz v danej autoskole.Vie, aky je tam pristup a podobne.
Myslim, ze na skuskach sa ide slalom dopredu a cuva sa rovno.
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

Podsklan parkuje na Vasinovej ulici v Nitre. Ma tam podla Google Maps 2 navesy, ked tam pojdes vecer uvidis ake auta mu tam parkuju.

Ja som si ho v meste vsimol len na tej Scanii. O Daf-e som ani nevedel ze ma. Zrejme bude jazdit na oboch autach v autoskole a vyskusas si tak oba typy navesov. Co nemusi byt zasa zle...na skusky ti podla mna da aj tak bez riadenej napravy, aby si to mal lahsie.

Ja by som ku nemu urcite isiel. Robil som u neho ine skusky a priamo majitel p. Podsklan bol velmi ustretovy a ferovy chlap. Podla mna je to jedna z lepsich autoskol v Nitre s velmi slusnym vozovym parkom.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ako kukam podsklan je aj dost predrazeny lol
ja som za C-cko platil 600 € on pyta 790€ a unas v MT stoji E-cko 250€ unho 400€ :41c2:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

No ved hej, ale potom chodite po parkoviskach a vypytujete sa kolko mozete za tyzden odjazdit a kedy zacat "velku" pauzu. Za kvalitu sa plati ;). Alebo 2h cuvate k rampe, pripadne neviete zapojit vleka. :d :D

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní