Prius hybrid 1.5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Nazor je to relevantny o tom bez pochyb. Moja podmienka bola ale automat. V tom case sme byvali v okrajovej casti BA a do kazdodennych zapch by som s manualom nechcel ani darovane. Na novy som nemal a jazdeny som chcel co najprimitivnejsi, co CVT splna. Tym ze som z IT prostredia ma lakalo to auto aj po technickej stranke. Dnes by som si ho uz ale nekupil, jednak byvame v centre a autom chodime iba na vacsi nakup alebo vikendy a dlhe statie hybridu neprospieva a druhak je to skratka nudne auto :-)
Sucasne auto mi zerie od 12,5 do 40l/100km podla toho, kolko usmevov/100km mi vycaruje a na tych 8000km/rok mi je spotreba naozaj ukradnuta, preto som ju aj v predchadzajucom prispevku opomenul, co si lubos 2.0hdi zimovcak okamzite vsimol :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

káááámo tuto tvoju hlášku si s dovolenim okopirujem... a pastnem ju do elektrikarskej temy tutok na fore.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

podla toho, kolko usmevov/100km mi vycaruje
To ako myslíš, že na dnešných cestách sa ešte aj usmievaš???
Ani keby Marylin Monroe sedela v mojej Corvete Stingray tak by som sa na dnešných cestách nedokázal usmiať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Zase tak tragicky sa na svet nepozeram. Je pravda, ze niekedy stretnem panov v rokoch s vleckou za Feliciou s motorom, ktory uz buduci rok bude v malotraktore..
Taky mi ale radost z V8 nepokazi :-)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

miso.eu napísal:Nazor je to relevantny o tom bez pochyb. Moja podmienka bola ale automat. V tom case sme byvali v okrajovej casti BA a do kazdodennych zapch by som s manualom nechcel ani darovane. Na novy som nemal a jazdeny som chcel co najprimitivnejsi, co CVT splna. Tym ze som z IT prostredia ma lakalo to auto aj po technickej stranke. Dnes by som si ho uz ale nekupil, jednak byvame v centre a autom chodime iba na vacsi nakup alebo vikendy a dlhe statie hybridu neprospieva a druhak je to skratka nudne auto :-)
Sucasne auto mi zerie od 12,5 do 40l/100km podla toho, kolko usmevov/100km mi vycaruje a na tych 8000km/rok mi je spotreba naozaj ukradnuta, preto som ju aj v predchadzajucom prispevku opomenul, co si lubos 2.0hdi zimovcak okamzite vsimol :-)
- náš hybrid stál 7 mesiacov a nestalo sa NIČ - zhola NIČ
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Taky mi ale radost z V8 nepokazi
Tvoja radosť rýchlo skončí pri prvom mrtvom, alebo zmrzačenom človeku pod tvojimi kolesami. Radosť z jazdy sa už bohužial presťahovala len na okruhy a uzavreté trate. To je daň za dobu aký sme si stvorili.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Zmrzacit cloveka mozes aj v tom hybride, felicii alebo ticu. Nikde nenapisal, ze si svoje auto uziva nezodpovednou, bezohladnou alebo rychlou jazdou.

Diky chalani za odpovede.
Naposledy upravil/-a kazimir v 27.07.2021 14:38, upravené celkom 1 krát.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

hjundai napísal:- náš hybrid stál 7 mesiacov a nestalo sa NIČ - zhola NIČ
Cim novsi, tym mensie riziko trvaleho poskodenia baterie. Odstavit mojho 16 rocneho Priusa s vybitou bateriou (poslednych par 100m k domu mam rovinu, ide na eletrinu + klimakompresor pohanany z hybridnej baterie) na 7 mesiacov .. no bol by som prekvapeny, keby potom nasadnem a idem.
oco13 napísal:Tvoja radosť rýchlo skončí pri prvom mrtvom, alebo zmrzačenom človeku pod tvojimi kolesami. Radosť z jazdy sa už bohužial presťahovala len na okruhy a uzavreté trate. To je daň za dobu aký sme si stvorili.
Drzme sa temy "Prius hybrid 1.5" a nesudme druhych podla seba. leonNL ti to uz vysvetlil v inej teme.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Drzme sa temy "Prius hybrid 1.5" a nesudme druhych podla seba. leonNL ti to uz vysvetlil v inej teme.
Súdim podla skúseností zo života 50 rokov medzi luďmi, a kto nemá rovnaké skúsenosti ako ja, tak klame sám seba.
Prečo neapíšu tu uznávaní odborníci - idem si kúpiť 500KW a 700Nm auto, alebo elektrobzučiak, alebo hybrid s plynom ? Ale stačí im Corsa alebo Duster ??? No lebo vedia vo co go. :4012:
Nikde nenapisal, ze si svoje auto uziva nezodpovednou, bezohladnou alebo rychlou jazdou.
To nenapíše nikto, jednoducho lebo ludia nechápu základné princípy, cítia sa "nad vecou".
Už len počet silných aut ktoré ma v dedine obiehajú na 50km trase do roboty ma oprávňuje toto tvrdiť. No lebo ten starý cct s pixou na kapote ide 50 v dedine (to ako ja) :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

99% z 99% odbornikov tunak na fore nema prachy na to aby si kupovali 600 konove masinky, vedia ake citlive a nespolahlive su tie stroje kvoli tomu ako strasne su vybombovane atd, atd. proste dovodov je mrte.

Prius : pouzivaju niklove baterky, nie lithiove, takze preto vydrzia veci ktore novodobe EVcka nevydrzia.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Pan otec nerozumiem, preco nedokazes pochopit, ze pre niekoho auto nie je pracovny nastroj a nastroj na presun z bodu A do bodu B, ale zaluba, radost, vypln volneho casu. Tak ako napisal mp3, kazdemu je jasne, preco si ludia z fora nekupuju take auta. Nie je to pre nich priorita a nie su ochotni zatazit rodinny rozpocet zbytocnymi vydavkami na uplne beznu udrzbu, ktoru tie auta vyzaduju. Takisto ako ja nevidim hodnotu v 400m2 zahrade s preinvestovanymi 1000mi eur do kvetov a dekoracii. Na rozdiel od teba ale nechodim na zahradkarske fora a nespamujem ho recami, ako ja mam svoju "zahradku" vybetonovanu a je to super lebo je to bezudrzbove a nebojim sa ani privalovych dazdov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidím, že nerozumieš.
Celé čo som chcel povedať je že doprava je už príliš vážna na to ,aby sa v nej niekto zabával.
Srdcový chirurg sa tiež nad pacientom nevyškiera, rovnako ako človek na velíne jadrovej elektrárne.
Zahradkarstvo má tú výhodu, že je pri ňom ovela menej mrtvych ako v doprave.
Kde inde by som mal asi vymenúvať kolko zrazených zvierat vidím denne, ak nie na automobilovom fore? Lebo doprava je toho príčinou.
Nechodím sem pre potlesk, práve naopak - ja som vaša Gretka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked ta uvidim so zvrašteným čelom, priesvitnych letnych šatočkách, podprde a tangách, až potom budes Gretka, ty Gretka.

z inzeratov na Bazosi :

"výmena kompletného motora za zánovný so 70 000km. Stav tachometra 237000km."
to by ma zaujimalo co s tym vyvadzal ked to v 170.000km zadrel.


"Ponúkam na predaj Toyotu Prius Plus, Hybrid - benzín, elektrika + LPG , 7-miestny , r.v. 2013 , cena 7900€"
kilometre svietia 235.000 na pristrojovke ale je to taxi, cert vie odkedy, cert vie ci jednicka vpredu nechyba. Ale toto je bomba, priusovy hajbrid preklopeny na LPG !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

achada napísal:Tie sa mu nechce cita, jeho mentalna kapacita zvlada len ano/nie.
achada" je ČIČMANEC !

Cielene vyhľadáva každý moj príspevok na tomto fóre a komentuje ho tým spôsobom,že mi nadáva do hlupákov..
A vidím,že chodí na toto fórom len preto aby sa mohol posmievať a zhadzovať aj iných !
Žiadam moderatorov aby urobili poriadok

:b:

a zablokovali tohto šialenca a provokatéra !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lacko - ukludni sa , aj keby sa Cico vrátil, je tu potrebný. My všetci čo vyvolávame emocie, sme pre túto stránku potrební viac ako tí čo s nimi všetci súhlasia.
Lebo pri súhlase nepíšeš príspevok, len prikývneš. Ale ak ťa niekto poriadne podpichne tak už aj trieskaš do klávesnice.
A tu ide o príspevky a následne čítanosť a kliky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní