Predaj docasne odhlaseneho vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

risokollar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.09.2021 21:47
Zdieľať na Facebook

Predaj docasne odhlaseneho vozidla

Príspevok od používateľa risokollar »

Zdravim, potreboval by som poradit, predal som docasne odhlasene autom s tym, ze som dal predavajucemu splnomocnenie zeby si ho prihlasil. Pred par dnami som bol na inspektorate nieco riesit a spytal som sa pani za prepazkou ci mi vie povedat co som stale majitelom vozidla a samozrejme, ze som. Kupujuci ho doteraz neprihlasil. Ako viem zistit ci ho prepisal? Aj ked mu zavolam ci ho prepisal tak ako si to viem overit, resp ked ho neprihlasi a uplynie doba co je auto docasne odhlasene co mi hrozi? Akurat co, tak som si prekopiroval splnomocnenie aj papier z inspektoratu ked som auto odhlasoval.

Vdaka
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak si ho ty odhlásil na neho (odhlásil na neho úradne na DI), tak ťa dalej nemusí zaujímať čo on s tým urobí či neurobí.
risokollar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.09.2021 21:47
Zdieľať na Facebook

@ivko1

Príspevok od používateľa risokollar »

praveze ze nie, spravil som blbost lebo som ho neodhlasil, jemu som dal splnomocnenie aby si ho on prihlasil na seba .
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

Pochopil som to tak ze ty si auto iba docasne vyradil z evidencie na nejaku dobu a ked si ho predal tak si ho uz neprepisal na noveho majitela?
risokollar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.09.2021 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risokollar »

@bosston áno presne. On si ho mal prihlásiť. Ale zatiaľ nič. a keď ďalej bude z toho nič. Tak či som nejak chránený,mám len jeho občiansky okopírovany a splnomocnenie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak to si chránený slabo , až vôbec.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

Splnomocnenie na prepis mal dat on tebe,zeby si auto prepisal ty na neho,to je uz iny ukon v evidencii,odporucam cim skor riesit kym nezacnu chodit pokuty...inak on chodí stale ako keby na vyradenom vozidle.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj docasne odhlaseneho vozidla

Príspevok od používateľa christiane »

risokollar napísal:predal som docasne odhlasene autom
To na aute ostali špz?Lebo ako viem tak sa davaju do depozitu.Ako potom moze na nom jazdit? :4012:
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

Po novom na dočasne odhlásenom aute ostávajú SPZ,neviem ci je to len počas kovidu ale je to momentálne tak.
risokollar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.09.2021 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risokollar »

ja som este odovzdaval aj ECV, po novom uz nemusis
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

To znamena ze on jazdi bez SPZ resp.auto uz neexistuje.V takom pripade auto je stale na tvoje meno cize neprepisane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných