Kolko má byt hodnota akumulátor

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

inteligentne dobijanie mam v aute a zatial klop,klop uz skoro 6 rokov a baterka v poriadku. Oklamat sa da velmi jednoducho zapnutim svetiel. Mam trvale pripnuty voltmeter tak vidim v realnom case ako pracuje.
Pre zadavatela, merias dufam kvalitnym multimetrom, pri dobijani a stave baterie rohoduju fakt desatiny voltov,nie hore dolu dva tri volty voltmetrom za 5e z Ciny.

Oco ak Ta v 70./80. rokoch dokazali diagnostikovat fakt ako dyslektika,dysgrafika tak klobuk dolu,bud mali rodicia konexie v skolstve alebo si mal mamku,otca rovno ucitela na skole.Zas musim zopakovat,samozrejme ze Ti verim co pises,nie sme tarajuce babky na trhu ale dospeli chlapi.
Vacsinou take deti,hadam ak nie skoro vsetky skoncili vseobecne oznacene ako s prepacenim blbe na osobitnej skole.
Samozrejme ako dyslektik a dysgrafik si mal prideleneho osobitneho asistenta ktory ti vysvetloval co je napisane na tabuli, pisal ti poznamky, venoval sa ti pocas celej vyucby...
Dyslektika totiz mame v sirsej rodine a takto to funguje... niekedy mi to pripada ako nova moda pri menej chapave deti a hlavne na ne berie skola aj priplatky...
Achada nerozculuj sa, dyslektik len velmi tazko rozumie pisanemu textu, teraz mi vsetko zacina davat zmysel...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a .... nemohol by nahodou BLADISLAV, autor temy, pochadzat z Kazachstanu alebo Srbska ???
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom pokojne ano.Ale je jedno ak aj z Ugandy,snáď by sa mala riešiť otázka,jeho problém a nie sprostosti,navyše vždy tých istých ľudí ktorý k problematike nemajú nikdy čo múdre napísať.Len večný útok na niekoho a dôvod si nájdu vo všetkom.Už niet jedinej témy ktorá nie je týmito ľudmi poznačená a spotvorená
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Zasa trepes! Ako vzdy ked nie je nieco podla teba.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Na základnú ilustráciu

systém



Treba veľa študovať modrené systémy

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
imgpost
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Celkom pokojne ano.Ale je jedno ak aj z Ugandy,snáď by sa mala riešiť otázka,jeho problém a nie sprostosti,navyše vždy tých istých ľudí ktorý k problematike nemajú nikdy čo múdre napísať.Len večný útok na niekoho a dôvod si nájdu vo všetkom.Už niet jedinej témy ktorá nie je týmito ľudmi poznačená a spotvorená
Milan - znova a znova a znova musím opakovať - že problémy aut vždy spôsobujú ludia. V 90% ich majitelia. Takže najskôr treba riešiť človeka aby sa problém na čom kolvek čo používa znova nevrátil.
Autolaik - ano mama bola učitelka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cele zase dogabane uplne zbytocne. Bladislav sa slusne a pekne opytal, dostal odpoved. Vsetko ostatne je zlahka zbytocne. Nie sme vsetci rovnako nadaní (množné číslo = mäkké í) na štrikovanie, účtovníctvo, jazykove dogabance, mechanickú zručnosť, nevie kazdy z nas opravit automaticku prevodovku, postavat dom, vytazit uhlie zo zeme, vybudovat datacentrum so servermi a prevadzkovat ich, vyliecit cloveka ked je chory...

Proste je to tak. Akceptujme to ako to je, a hajde robit svet lepsim. Mame toho este vela pred sebou. Mozno je to meno Ladislav a pismenko z priezviska, to je nepodstatne, ja tu nie som preto aby som dešifroval a analyzoval, ja som tu preto aby som poradil ked viem, vyjadril svoj nazor atd. A zhodou okolnosti som uplne presne trafil klinec na hlavičku, cele toto zavinilo inteligentne dobijanie.


Bladislav ak si z inej krajiny, vitaj u nas, v kazdom pripade nech sa ti dari, nech zdravie poslucha. Teba, tvoju rodinu, vsetkych tvojich kamaratov. Jedine to je cesta dopredu, nic ine.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal:Počul, videl, aj nameral 18V na baterke, lenže to je porucha. Zato inteligentné nabíjanie raz dáva málo a inokedy veľa úmyselne. Tam je teda rozdiel.
preto sa tam dava efb-agm aby 15v vydrzal...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne sa dá vec uzavrieť konštatovaním,že pokiaľ je systém ok,všetko funguje ako má teda dobre.Zo sto ľudí 99 nemá potuchy že jeho auto má už riadené úplne všetko nejakou tou riadiacou jednotkou.Doslova všetko.Olej,palivo,chladenie,dobíjanie,spaliny,nasávanie,preplňovane jednoducho všetko má svoje riadenie a RJ.Že si niekto vymení vec a nevie čo ešte treba po výmene spraviť vedie k problémom a budú pri nových autách na dennom poriadku.Stačí pozrieť zoznam úkonov ktorým sa po výmenách diel prispôsobuje,už nebude doslova nič,čo len tak vymeníte a nebude priekak lebo si s tým nerozumie RJ.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zadávatel zrejme nejaký problém má, ale pripisuje ho asi nesprávnemu vynníkovi.
bladislavvv napísal: viac krát toci pri startovanim,co sa dalo spravit s tym inteligentnim baterkov,aby netocil?vymenit?
Superb rok:2019,a motor 140kw,4x4tdi
Popri dohadovaní sa o inteligentno dobíjaní nám viacerým ušlo že - "dlho točí"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných