VW Passat b6 1.9 tdi , 77 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja uvažujem v rozmere istoty,čiže čo platí pri tých udaných 280 tis.Dokolečka je to o tom istom,zmeškaná údržba.Ona sa zmeškať dá a chvíľu to vyvolávať dojem že sa nič nedeje.Ale ono si iba oddialili nevyhnutné ktoré príde aj z penálmi a daňou z omeškania.Dávnejšie som tu dal ucelený materiál ako tieto motory servisovať,ale po peripetiách a doťahovačkách z cicmancom som ešte ja dostal dve karty,tak som zmazal všetko.Hovorí sa že dva razy do tej istej rieky nestúpiš
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

moj osobny nazor,kto dnes kupi 1,9tdi ,resp.ak by som ho ja kupil a chcel to auto mat nadlho!!! tak bez ohladu na to co vravi predavajuci by slo do overeneho servisu s poziadavkou "urobte vsetko " . Len treba odblokovat v hlavicke ze nakupna suma auta sa zdvojnasobi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj taká požiadavka občas príde,ale mnohý hasia akútne veci.Našťastie je stále dosť tých tých ktorý majú celkom dobrú predstavu čo a kedy robiť.majú autá často v unikátne dobrom stave aj pri velkej porcii km.Na výber je vždy,buď robiť údržbu čo má výhodu že sa dá plánovať,alebo opravovať.To málokedy príde vo vhodný čas a nezriedka vyberá svoju ďalšiu daň.
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

10 rokov som mal 77kw PD a v rovnakom case pravidelne navstevoval forum, ale taky navod preventivnej udrzby som od Vas nezaregistroval, bohuzial. Vykonovo, spotrebou (ci nafty ci oleja) a prejavom siel stale super, ale na emisiach to od 250tis km bol problem uz. A potom vytrapila klima a brzdy a po presustrovanych stovkach a nespocetnych navstevach roznych garazi, stale nedobre.
Teraz mam tu ‘nestastnu’ 1.6 , a veru taky preventivny navod by som uvital, a v podstate celeho auta, ako niekto spominal ‘spravit co treba’. Ked vidim kam smeruje vyvoj, ceny novych a aj jazdenych, upustam pomaly od povodnej myslienky po 4 rokoch alebo 180tis km prec z domu (kvoli nemoznosti,nevedomosti o dobrom servise) , ale skor ponechat kym bude unosne a so servisnym rizikom.
Tuna pan H. pise v inych temach , ze ma kalendar na mesiace dopredu a v Nr a sirsom okoli som nepocul o nikom takom .
Preto doteraz auto videlo len autorizak, aj po zaruke,,ale to je tak, pri garancke sa pytam na podvozok, pretoze klepota na nerovnostiach, vsetko ok , o tyzden v inom servise prezuvanie gum a chlapik pozera popraskane silentbloky.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

A nebudeš mat zaneseny separator olejovych vyparov?
To ale treba vymenit veko ventilov,na nom je ten separator.
Skodovak123
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.05.2019 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Skodovak123 »

No tam som. Dával dole tu hadicu a stadial ide ako keby para
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na teplom to je rovnaké u všetkých,proste tam ide para pretože tam jednoducho je velký rozprach oleja.Tam ale treba zistiť či sú v priestore motora pulzácie a odmerať aj aký tlak/podtlak v klukovej skrini je.Meria sa na trubke po vytiahnutí mierky
[img]https://i.postimg.cc/BtdWVvmk/DSCN7267.jpg[/img]

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných