"Sycanie" motora TDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

"Sycanie" motora TDI

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Caute mam golfa V 1.9 TDI 77kw 2006 70 000tis najazdene, dnes som klasika dojazdil troska som ho ponahal zacuval do dvora nechal bezat asi 3 minuty na volnobeh, a neviem ci to taky zvuk ma mat ale z jednej strany motora presnejsie pri nadobke chladiacej kvapaliny taky sycavi zvuk, nevie nekto ci to tak ma byt origo alebo nejaka zavada ?

dik za rady

P.s. auto mam 4 dni takze este nevim ake zvuky ma mat a ake nie
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

nemal si zapnutu klimu a potom si ju vypol;) lebo mne syci klima po vypnuti mi bolo povedane ze sa tam vyrovnava tlak ci co...
epinka
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa epinka »

ach to nešťastné tdi... nové tdi ani za nič... dobré boli akorát 2,5 tdi 85kw a 1,9tdi 66kw... tdi sučasnosti su len a len trápenie..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

klima? skorej by som povedal ze ma chnapnute hadice alebo intercooler.
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JuraRacing »

no praveze jazdim teraz s automatickou klimou na rezim ECON a tusim som to teraz az zacal pocut ked som jazdil klasika so zapnutou klimou teda climatronicom tak to nerobilo alebo som tolko nepocuval motor, a ktym hadicam alebo intercoleru, to by nemalo byt je to skoro nove auto a ma nabehane 70 000tis a bolo skontrolovane v autorizovanom servise
nanomi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26.11.2008 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nanomi »

ahoj...takze jeden detail...ked mas zapnuty ECON vtedy je klima vypnuta..t.j ide to len na ventilator...klima sa zapina az pri AUTO a to nesmie svietit ECON...alebo aj pri AUTO so svietiaciou ECON funkciou mas stale zapnuty len ventipator ale na automaticky rezm,to zanmena sam si reguluje otacki ventilatora...

Takze bolo dobre si troska prestudovat manual ku autu :-)
obcas to nezaskodi :-)
vladimr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 20.10.2007 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimr »

A možno stači dotiahnuť vyko nadobky na chladiacu kapalinu ked´ to tam niekde siči.
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

mp3turbo napísal:klima? skorej by som povedal ze ma chnapnute hadice alebo intercooler.
podla toho kedy mu to robi...mne to robi sycanie pri vypnutom motore ked sa vypne komplet ventilacia vtedy mi ide sycanie ako keby spod praveho stieraca ... neviem kde to jemu syci..

ale inak econ mas len ofuk bez kompresora vtedy ti ani klima nesyci...
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JuraRacing »

takze ked budem jazdit cez zimu s ECON tak sa nic nestane? a na jar ked zase budu teploty vyssie budem jazdit normalka s automatickou klimou

p.s este otazka netreba obcas cez zimu pustit aj tu klimu aby isiel na chvilu kompresor? alebo netreba
jozinooracko361
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.05.2021 13:24
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa jozinooracko361 »

Čavko mám ten istý problem, som bol v servise tám mi po povedali že prasknuta haďica na turbe som to ešťe ňedal spraviť ale ďúfam že to buďe tak
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Toto je fakt mile. Posledny prispevok z roku 2009.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: makrela a 37 neregistrovaných