Čakacia doba na nové auto ŠKODA

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

lol na monitor od hp sa caka do novembra....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

SMIC ma problemy, lebo sankcie.
Renesas ma problemy koli poziaru.
TSMC problemy koli vypadku energie.
United Microelectronics a aj TSMC maju problemy s vyrobou na Taiwane, neni voda.

Horsie to byt nemoze a automobilovy priemysel toto zasiahne asi este mohutnejsie, nez korona. Oni totiz nedokazu konkurovat velkym technologickym firmam co sa tyka objemu a obchodnej marze.
Pomaly sa objavuju spravy, ze stav sa za priaznivych okolnosti unormalni az v polovici 2023.
Krizovy manazment automobiliek teraz istotne den noc neriesi nic ine, iba ako minimalizovat straty…
Co tam po dakom monitore, PS5, ci grafickej karte atd…
Toto bude mozno este viac prihorievat.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Netyka sa to len novych aut ale tak isto nie su suciastky pre tie starsie uz nejaky ten cas, napr. jednotky pre zhavenie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ba veru toto iste mi povedal iny chlap pred tyzdnom, tykalo sa to BMW E60. Dodal 'esteze ide leto, nejako to prezijeme'.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Presne u Bmw je problem s jednotkou zhavenia dlhsiu dobu sa ju nedalo kupit, v tomto momente neviem, nedala sa nova kupit ani v napr. intercars alebo kelly a nebola ani v Bmw ani v nemecku ani nikde. Pouzita bud uz pride vadna nepojdu vsetky zhavice alebo pojde chvilu, myslim, ze vsetky zasoby boli vypredane alebo pytali nenormalne peniaze. Ked som sa v Bmw opytal ci je problem kvoli chipom tak povedal ano.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Koronakríza v priemysle, a j s jej dôsledkami príde len teraz, ako všetko má určitú zotrvačnosť. v dnešnej dobe si zadávať auto výroby je dosť riziko. Nechcem sa dotknúť zadávateľa, ale celkom nechápem, akú extra výbavu môže mať fábia že ju musí zadávať do výroby. Druhá vec, je že za pol roka čakania, sa môžu zmeniť moje priority, alebo jednoduch sa mi danné auto prestane páčiť, objavím niečo vývhodnejšie a čo potom. ?.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

to su auta, a ked prdnu stroje na linke to len bude sranda. niekde frekvencne menice odchadzaju ako auta z linky ....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

A nie je problém len s čipmi. Napr. nemajú z čoho vyrábať plechové dózy na "spreje".
...mám také tušenie že "ocove" proroctvo sa časom naplní :-)
andynator
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.05.2021 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andynator »

Z odstupom času som dostal informáciu od predajcu, že za cca 2 týždne bude pravdepodobne auto na predajni.
Ak by to bolo skutočne tak, tak ten proces od zadania do výroby a dokončenie by trval 10 týždňov.
murko112
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.09.2011 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murko112 »

Čauko kolega si objednal Octaviu 1.5tsi a už čaká 8 mesiac a stále mu nevedia povedať kedy presne to bude ???? auto už má na 50% vyplatené. A svokor teraz kúpil Peugeot a čakal rok. Presne od objednania.....takže tvoj mesiac sa kľudne môže enit aj na rok ????
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak nahodou 10 tyzdnov je superrychlo, to je pravda.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
andynator
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.05.2021 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andynator »

Takže s odstupom času informujem, že auto teda je už u predajcu a v pondelok 24.5.2021 ho preberám.
Takže celé to trvalo 73 dní teda niečo cez 10 týždňov.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mame kolektivne velku radost z tvojho prirastku !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: matoporuban a 27 neregistrovaných