Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Plnicku cng a dobijaciu stanicu do kazdej rodiny.

:40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chudatko pani sestra, moje zlate musi takto strasidelne trpiet... hrozne muky !! Co mozeme pre nu urobit, pomodlime sa ?

Pan svokor : ten sa vyzna, jak ja ked zacnem debatovat do atomovej elektrarne. Tych 5km si mu potom aj vysvetlil ze od decembra do marca dohromady hej ?


Vidis a moj pan brat vcera zahlasil ze by sa mali ustavou zakazat vsetky pohyblive stroje pod 6 valcov, vratane tych co nemaju ziadne valce cize bzuciakov, kolobeziek a trolejbusov. Minimum sest valcov. Idealne osem, pre tych bohatsich dvanast.


Pocuvaj, ale viem ako by mohla pani sestra vyriesit svoje problemy. Mohla by skocit do Dunaja z Ufo veze, restauracie. Mohla by si lahnut pod vlak. Byva na osmom vravis, kludne staci aj otvorit okno a potom aaaaaaaaaaaaaaa. Uz nebude musiet trpiet tie strasidelne spalovaky.

Prepac mozem sa opytat ?
a) kolko nespalovakov ma pani trpitelka pred domom ? Nech orata na okoli 300metrov. Prsty jednej ruky jej budu stacit.
b) kolko peniazkov zaplatila za ten strasidelne hnusny nevydrzatelny spalovak ?
c) kolko centimetrov odhadom najazdi rocne na druhom aute v rodine ? Pockaj, tipnem... 4500 km nech neprehanam.
d) kolko centimetrov najazdila doteraz na prvom aute ?

Daj odpovede prosim. A potom si predstav ze NEMUSELA si kupit spalovak (mohla chodit do Mochoviec nabijat ALEBO PRIPADNE K TEBE MOHLA CHODIT NABIJAT - VED MAS KABEL NA BRANE FURT, ZE ???, i ked vobec neviem kde byva) a este si skus predstavit, ze podobny problem ma 400.000 bubliňákov co sme ti uz stokrat hovorili v tejto teme, dalsich tristotisic banskobystričákov a tristotisíc košičákov. Tento zasraty problem ma 50% tohoto naroda.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

1. bez nabíjačky si nikto do bytu EV nekúpi
2. 12 600
3. Pri jej pracovnej náplni najazdí tak cca 80-100km za den ale zase nie úplne každý.
4. neviem kolko najazdila na starom aute, lebo neviem kolko malo natočené keď ho kúpila.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty ale to fakt hrozne zle kupila :( ani nemusim vediet co ma, rok vyroby vybava, proste je to spalovak s tympadom je to najhroznejsie nestastie od druhej svetovej vojny. Nabeton !!

Pretoze kazdy vie ze za tie prachy mohla mat dva LeafĂ­ky, jeden by bol doma a druhy zaparkovany na nabijacke na druhej strane mesta.

A len by ich striedala. S tym co ma doma by dosla na nabijacku, tam by zobrala ten nabity, a nechala by tam ten vyprazdneny :) pre ktory by prisla o tri-styri dni ked bude nabity.


https://www.youtube.com/watch?v=cOOcvgNWz5w
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

ASI 2018 neviem aká je to výbava, sú tam vyhrievané sedačky , automat.

Ide len o to že v jej prípade bol jediný zádrhel NABÍJAČKA. Na jej nájazd by sa jej za pár rokov vrátila pekná suma aj z drahšieho EV.
Aj s Leafa G2 by dokázala prevádzkovať v rozumnej miere.

Ale nič nieje stratené, hladá si barák a potom može autíćko vymeniť :d :D , dovtedy aj ceny trochu klesnú :3906:

Včera sme to rátali zo svokrom, jeho stojí otočka k nám na Felícii cca 4 eurá, a mna na Leafe 0,48 eura
qwertrq
Príspevky: 1690
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertrq »

Ja mam ku svokre na otocku nieco vyse 160 km a robim to za 8 euro.
Dajme tomu bzuciak by mi spotreboval 20 kWh, ze predpokladu ze by nim nesiel po dialnici. Cast cesty vedie subezna dialnica. Mat takeho leafika ako tvoj, tak by to znamenalo po ceste aspon raz nabijat. Ak by som siel po dialnici, tak by som moznu musel dobijat 2,3 krat. Kedze svokra byva v bytovke, tak nabijat z predlozovacky nie je riesenie, takze nabijat na nabijacka. ZSE cena za kWh bez pausalu 0.40 eura, alebo zaplatim pausal 9 euro a kWh ma stoji 0.30 eura. Takze cesta ma bude stal tolko isto alebo usetrim zavratne 2 eura a aj tak stravim niekolko desiatok minut na nabijacke.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Včera sme to rátali zo svokrom, jeho stojí otočka k nám na Felícii cca 4 eurá, a mna na Leafe 0,48 eura

toto je v poriadku, to ovladame (ty mas trosku zazracny leaf, jazdi za 11kWh v zime, to je parada lebo druhe take évé neni na svete)... lenze vies o tom ze svokor nemusel vyvalit 6500 + 500 za auticko ?

Vies o tom ze ked sa jemu pokazi motor tak za 300 ma cely voz aj s karoseriou, kdezto tebe ked sa pokazi motor... ummmm... jemu ked sa pokazi bateria tak to ma za 49,-eur ; tebe ked sa pokazi bateria to mas za... ummmm.... 5000 eur nejaku z Litvy a urcite nebude problem poslat ju naspat ked bude nasračku... ved coze je to 600 kilo.

Dobry den, posta ? Prosim vas mate otvorene balikove do siedmej ? Mam jeden "balicek" do Polska alebo Litvy alebo Ulanbataru.

A radsej sa ani nepytam aka je to vzdialenost ked ty to mas za 0.48 eura (neviem kolko si ratal za kWh a kolko kWh spotrebujes). Ani sa nepytam ci by svokor nemohol chodit na plyn za menej nez polovicu toho co chodi teraz. Martin, vsetko ma vyhody aj nevyhody, aj moj mikropes ma vyhody, aj nevyhody (inak ozaj, je to normalny chlpaty štekací, nie je elektricky).

My vieme ze évé jazdi lacnejsie nez spalovak. A ty by si mal vediet, ze jazdit za 0.48e/k svokre NIE JE vsetko co sa spalovaku/évéčka tyka.
Keby si pan svokor teraz chcel kupit za 6500 évé ako mas ty a chodit sa k tebe na branu nabijat, kde take zozenie ? Keby si chcela pani sestra kupit take évé ako mas ty za 6500, kde ho zozenie ? Keby si chcela sestrina suseda kupit take eve, kde ho zozenie ? To uz je tretie... keby si chcel moj sused kupit take eve, cize stvrte, kde ho zozenieme ?

Ze neni ? Uuuuuuu tak potom si houno kupime a pokracujeme jazdit na vrčiaku tak ako doteraz.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lebo najlacnejsi teraz na bazosi je 11300, potom druhy najlacnejsi 12900 a ostatne sa nemusime bavit cez dvadsat.

Na autobazari je jedine za 9900, dalsie tesne cez desinu, a uz potom ideme 11 a viac. Iba 5 kusov dohromady je lacnejsich nez 13000 eur, iba 7 kusov dohromady je lacnejsich nez 14000 eur. Jeden jediny dalsi je lacnejsi nez 15000 eur a uz potom vsetko len vyssie. Len 13 kusov dohromady je tam lacnejsich nez 20.000 eur.

NA TOMTO MASOVU MOBILITU NIKDY NESPRAVIME. Takze tak. Ja som kupil za desinu Voyagera 2014 minuly rok lebo som ho chcel, lebo do neho strcim viac plávačky a solarnych panelov nez do Korzičky a Hondy é dohromady, lebo v nom decka aj dospeli cestuju s uplne vystretymi natiahnutymi nohami na vankusoch. Pisal som ze teraz cez vikend sme boli len tak na vylete v Bubline (ano, z Bubliny do Bubliny by zrejme dosiel aj bzučiak) ale to co sme mali vnutri v aute by osobacik viezol natrikrat minimalne. Minuly vikend si nas stary Voy pozical kaaaamosss, ze chce stahovat skrine, postel, stol - neviem preco nesiel do pozicovne pre Teslu. Ved to je take fasa auto !

Pocas najazdu 80.000km co mam 7-8 rokov (pri sucasnom kovid tempe mozno aj 15 rokov) ma to bude stat priblizne o 6.000 eur viac nez bzučiak v ktorom by som sa tlacil a nemal zdaleka taku vybavu a moznosti a hlavne by som sa nervoval s tymi drotmi - aj ja byvam na osmom poschodi rovnako ako sestra).

A je mi to uplne jedno. Za 8 rokov zarobim tolko penazi ze nejakych 6000 delta oproti bzuciaku ma proste netrkne. Keby som jazdil 100.000km rocne a KEBY som mal take cesty ze by som to dokazal s bzuciakom (co sa prakticky neda, viac stojis a nabijas nez zarabas) tak ano, v takom pripade by som mohol riesit matematiku.

Navyse, aj to sme prebrali stokrat, ked si dnes kupim nejake paradne [????] évé za 25000 [hehehehehe], tak o 7-8 rokov ho nepredam ani nahodou za 10.000 lebo pridu lacnejsie modely, nove generacie hlavne uz bude mat 14-16 rokov takze to bude kopa nepojazdnej [?? 15 rocne baterie ??] sracky bez hodnoty. Takze ked to zratam tak, ze 2014ku Voy o 8 rokov (cize akokeby dnes 14 rocne vozidlo cize z roku ~2006) predam radovo za 4.000 eur, tak som stratil na palive a hodnote vozu UKRUTNE MENEJ penazi nez len na hodnote strati KAZDY 20.000+ eurovy bzučiak.

Kazdy jeden.

Teraz matematiku neriesim... Dokial nas vsetkych nejaky posraty politik direktivne neprekonvertuje na judaizmus alebo bzučiakovstvo. Pojdem tym smerom, v poriadku, ale absolutne nehrozi za 100.000 eur Mercedes ÉKvéVé s dojazdom 240km [!!!!!!] na dialnici pri baterke 100kWh [!!!!!!]. A ze Wolcgagen Seat bude vyrabat nejaku elektricku mestsku Korzičku v roku 2025 len za 20.000 eur, normalne mi rozdrapilo trenky vzrusenim. Uz dnes.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sam najvacsi sa nechal pocut : https://www.youtube.com/watch?v=9IauaPnBVd4
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
qwertrq
Príspevky: 1690
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertrq »

Zda sa, ze tie moje, turbove predpoved o tom, ze stat si spotrebnu dan z paliv neda ujst sa mozno naplnia. Uz tu mame prvy pokusny balonik.

Pokial som spravne pochopil, Spanielsko by do troch rokov chcelo zaviest spoplatnenie vsetkych ciest. Su navrhy stylom pausal - kupis si znamku nezavisle od toho kolko jazdis, alebo stylom myta - bude sa spoplatnovat kazdy kilometer. O tom, ze by sa znizila spotrebna dan z paliv, samozrejme ani slovo.

https://www.euronews.com/2021/05/10/spa ... ds-by-2024
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je ziadna predpoved, to je nabeton istota. Dani vzdy bolo len viac a viac, preboha pred sto rokmi dobehli drábi, zratali kone ovce slepice, zobrali desatinu z nich ("desiatok") a hajde isli doriti.

Dnes ???? 95% dani ktore platime NEEXISTOVALI pred 40 rokmi. Ukazte mi jednu jedinu DPHcku pred 40 rokmi !!!! hops pardon : https://en.wikipedia.org/wiki/Value-added_tax (1954)

Nebojte nic, Europa ani ziadne ine spolocenstvo jednoducho NEMOZE prist o 400 miliard dani rocne. Ze su z uhlovodikovych paliv a maziv ? Nepodstatne, je to styristo miliard.

Nikto si nemoze dovolit vypadnut z takehoto kolotocu. Nikto. A ani nevypadne, nebojte.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nikto si nemoze dovolit vypadnut z takehoto kolotocu. Nikto. A ani nevypadne, nebojte.
Ale no lol ak by Covid zafungoval ako bolo naplánované tak by mobilita v podstate zanikla a palivá by sa nemíňali.
Ešte pred sto rokmi si mysleli, že nikto nemôže pozabíjať 40 milionov vlastných občanov a aha došiel Jozif a mohol.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.youtube.com/watch?v=1jUItOOxd8Q

ja si nemozem pomoct ale mne zlahka imponuje svetlo dvakrat vacsie nez ludska makovica a maska vacsia nez ludsky trup... nemozem si pomoct.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Tak ratajme.
Almera jazdila do 100e mesačne zaokruhlene
Leaf jazdí za menej.
Teraz je otazka ,, kolko musí stáť 1kwh aby štát dostal svoje ???,,

Na Slovensku máme kolko ? 2 000 000 aut ?
Priemerný najazd jednotlivca je za deň do 40km.
Normalna spotreba je do 7l/100km.

2 000 000 x 40 = 80 000 000 km za deň
80 000 000 / 100 = 800 000
800 000 x 7 = 5 600 000 litrov paliva za deň
5 600 000 x 1,3 eura = 7 280 000 je denný obrat za spalené palyvo.

1. Kolko s tejto sumy zostáva v Štátnej kase ???
2. Kolko s tohoto ide darmožráčom do zahraničia ???
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

EV
2 000 000 ks
Rovnaký priemerný denný najazd do 40km
Priemerná spotreba do 15kwh/100km.

800 000 x 15kwh = 12 000 000kwh za deň

12 000 000 x 0,13 ZSE DD2 = 1 560 000 obrat za deň.
Alebo DC nabíjacky ZSE DRIVE
12 000 000 x 0,49 = 5 880 000 eur za deň obrat.

V druhom pripade je tato suma už bližšie k spalovakom. Pointa je v tom že elektriku si vyrábame sami doma na Slovensu. Nemusíme nikomu za hranice posielať naše peniaze. lol :2f93:

Štát može vypadok na dani kompenzovať vybudovaním vlastnej štatnej sieti nabijačiek, a tým padom mu zostane celý zisk. :40bd:
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 10.05.2021 21:54, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], cicmanec842, jepe13, tatkotom a 43 neregistrovaných