Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Do slepej uličky odbočili starí Feničania vynálezom platidiel. Takže tam sa treba vrátiť. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

a co tak az pred velky tresk...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To vobec nie je zlý nápad, možno by sa epizoda homo sapiens ani nenatočila. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... zd-400-km/

Pri životnosťi 10 000 cyklov bude mať 2. ale aj 3. Majitel stále auto s dobrým dojazdom,
hlavne ak bude zaćinať na 250km.
Ja mám aktuálne 78% zostatkovú kapacitu.
Ked to prerátame na analógiu hentoho plánovaného verkla, tak vzhladom na vek a najazdené km by som dnes mal stále viac ako 90%. (225 km) :40bd:
Budúcnosť je ružová :3906: :40bd: [/u]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

10.000 cyklov, jasne. Nabeton !!! Pri jednom cykle denne by to bola zivotnost len 28 rokov, a to pri zvycajnom standarde kde sa udava pokles na 80% kapacity, takze tie baterky by vlastne v pohode vydrzali 40 rokov.

Tak toto uz hranici nieze s chymerami, ale cistym sialenstvom. Ked tomu veris...


Dojazd "250 az 400km" takze to garantovane znamena 400km, hore kopcom s privesom v zime. Jasne. Nabeton.

Zobudte ma ked tam budeme. Kedze to bude krpaty pardon superobrovsky 4 metrovy automobilisko kde sa rodina strati a musi sa hladat pomocou kompasu a navigacie, tak sa bude pouzivat sposobom "mamicka nasadne, zoberie dieta do skoly, mamicka pojde do obchodu kupit dva rozky ked uz jazdi zadarmo, mamicka pojde cez most do roboty, mamicka potom dvakrat denne spravi nejaku uzasnu jazdu a'la 1200 metrov na postu odniest firemnu korespondenciu, mamicka poobede vyberie dieta z druziny, mamicka podvecer odvezie dieta na kruzok a posledna jazda mamicka vyberie dieta kruzku".

Pri takomto pouzivani absolutne viem, ze nenajazdi ani 200km. Kurenie zozerie viac nez jazda. 400km, jasne... za sedem korun. Urcite.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Baterka v telefone mi vydrží pri nabíjaní denne z 40 na 80% presne dva roky čo je záruka. Princíp tých bateriek bude rovnaký.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Je to čistá matematika.

Leaf G1. mal dojazd 150km nový.
Batérie s technológiou 1500 cyklov. Kvoli malému dojazdu sa robí viacej cyklov. Po 8 rokoch zostatková kapacita 78%.

Henten verkel bude mať dojazd od 250km.
Batéria s technológiou 10 000 cyklov. Kvoli dvojnásobnému dojazdu za rovnaký ćas spraví len polovicu cyblov, to je druhé pus.
Kolko mu teda zostane po 8mich rokoch ? 95% ?????
:40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

houbelec je matematika - zase si na nejake drobnosti zabudol, napriklad termalne cyklovanie a fakt ze v tejto lacnej kekecine NABETON NEBUDU POUZITE NAJKVALITNEJSIE NAJDRAHSIE BATERKOVE CLANKY. Aby sa zmestilo do tej ukrutne progresivnej ceny.

Ale to sme si uz zvykli pri tebe, ze semtam nieco zanedbame vynechame. Baterku nezabija len cyklovanie. Aj ked ju polozis na ponk a nechytis sa jej, ajtak neprezije 27 rokov. 10.000 cyklov si netrufaju napisat ani najodvaznejsi číňankovia a to tiez o niecom svedci. Vlastne nie, pre spravneho vizionara sa napise 15.000 cyklov tak on bude tlieskat ze ako sme uzasne pokrocili od minuleho roku.

V pohode.

"od 250km" si zapamataj, k tomu sa este vratime. Ozaj, ta sutaz o Danielsa na strane 626... naladoval som 40 litrov s prijazdom na pumpu, zaplatenim a odjazdom za 3:30 min akurat som vypol kameru v zazname pri 1:50 lebo mam malo ruk aby som robil vsetko naraz, takze nateraz zaznam nemam len do polovice. Prvych 40 sekund boli kraviny, dojdem k stojanu, vystupim von, hladam kluc od nadrze, blablabla.

Nabuduce. Priprav flasticku, uz je moja.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Flašticku mám nachystanú :40bd: ,
Nezabudni že pointa bola že pumpa má byť na frekventovanom mieste počas špičky , povedzme okolo 15:00 hod. :3906:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme. Ja neviem co s tym frekventovanym miestom mas, u nas v Bubline som nepamatam kedy videl vsetky stojany plne.

Ak si este pamatas, tak pri tankovani benzinu sa nemusis zdrzat na pumpe hodinu a pol, co sa zdrzis pri kabli s elektronmi... aby si dosiel 121km daleko ak nemrzne... kedze ja som smradlavu vodu nalial teraz, zase dlho nebudem potrebovat. Tak sa asi vyberem na pumpu anonymne natacat niekoho ak mi neda po papuli :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ak si dobre spomínam, riešili sme rychlosť tankovania na ceste k moru.
Tam je zveča vela stojankou, ale iba malo pokladní , a počas spičky fronty.

Cez bežnú každodennú prevadzku ty si musel ísť na pumpu, ja nemusím chodiť nikam.

Zaujímavý rozdiel je iba keď potrebujeme EV rychlo nabiť na dlhej trase.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ak neratam paniku pri ohlasenom zdrazovani benzinu (pamatnici si pamataju ze vtedy sa natankovane palivo v litroch zapisalo do technicaku! a davovu psychozu ked niektora pumpa dala akciu "iba za " tak som šóru" na benzin nevidel uz riadne davno.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Choď sa pozrieť cez týzdeň medzi 14- 15 hodinu na pumpu do Moraviec pri Kaufland. :40bd:
Dnes boli dve autá vo fronte na stojan a 7 aut cakalo frontu na vyjazd na hlavnú cestu. :40bd:
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertrq »

V svetlej elektrickej buducnosti bude na rychlonabijackach nabijat len 1/10 aut, oproti tym, ktore teraz musia tankovat. Vsetci si svoje elektrovehikle budu nabijat doma. Ked nahodou bude treba ist na tu nabijacku, tak pri vchadzani na hlavnu cestu od elektronabijacky sa nebudu tvorit fronty, ale uvedomeli vodici eletrovehiklov budu pustat kolegu pred seba aby sa mohol zaradit na hlavnu cestu a nebodaj necakal.
:40bd:
qwertrq
Príspevky: 1694
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertrq »

Martin, ked citam tie tvoje vyjadrenia, ty si musel mat hrozny zivot s tym spalovakom. Este stastie, ze si kupil jediny Leaf na Slovensku s cenou porovnatelnou so spalovakmi.
Ako vlastnik Leafu si naviazal priatelstva s vlastnikmi dielov na Leaf v Polsku a Litve.
Naucil si technikov v autorizovanom servise, kde to auto ma nabijacku. Na vylet do Tatier nemusis, lebo stravit po ceste 2 hodiny na nabijicka ti odmietla zena. Mat mensi este mensi dojazd, mozno by so nemusel chodit ani ku svokre. :d :D
Do krcmy asi nechodis, lebo ziadna v ranci konkurencneho boja zatial neponuka nabijanie elektrovehiklov zadarmo.
:3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných