Kúpa Renault scenic alebo Seat Alhambra

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Kúpa Renault scenic alebo Seat Alhambra

Príspevok od používateľa Masid »

No ako začať... Jednoducho potrebujem auto do ktorého natlačím dozadu 2 dospelých ľudí a jednu autosedačku z väčším dieťaťom. Vyhliadla som si tieto dve autá len je problém v tom ze ta Alhambra sa mi zdá ako veľká krava a nakoľko jazdím väčšinou mesto a len raz do týždňa celá rodina k babke. A ten renault scenic sa mi zda lepšia alternatíva len neviem ci tam napcham celú rodinku. Len ma veľa ľudí odhovára od neho lebo ze renolty sú dosť kazive.... No a už som pozerala aj pegoet 306 sw hádam som to dobre napísala... Co myslite ktoré z týchto áut bude aj do mesta aj tak aby som ich tam natlačila.... A ma zaujímajú aj postrehy co si všímať pri kúpe :3906:
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ze natlacis... co keby si pohodlne sadli? :)

Pozri chrysler grand voyager. Tam si pohodlne sadnu vsetci. Aleze pohodlne sadnu.

Aaaaa teraz to dolezite - auto ma vzadu bocne posuvne dvere, co je do mesta skvela vec. Urcite sa Ti ozve jeden chalan z tohto fora - on a jeho manzelka jazdia tieto autiaky takmer vylucne po Bratislave.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

@Masid o aké ročníky modelov daných aut sa jedná ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak popri nich pozerala Peugeot 306, tak asi v podobnej cenovej relacii.
dozadu 2 dospelých ľudí a jednu autosedačku z väčším dieťaťom.
tu tiež záleží či na 5 minút alebo 12 hodín cestovania.
Ale aj za mňa Voyager. Len či prekusne 9l spotrebu. (ja nie)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je velmi dolezite tie roky a aj motorove verzie. Osobne odporucam Alhambru, pretoze je podstatne vacsia nez Scenik a podla verzie [scenicu] by mala byt ukrutne spolahlivejsia.

Miesta vnutri bude ajtak malo pre 2x dospely a dieta, to je na tlak v beznych osobnych autickach. Najlepsie riesenie je Alhambra s tromi radmi sedadiel, dvaja vpredu, dvaja v strede a jeden vzadu, veci do kufra musis rozlozit po aute proste ten kufor rozkuskujes pretoze v tretej rade bude volakto sediet.

Mesto : Alhambra Uber Alles. Natotalku. Ked moja stara dokazala 13 rokov v Bratislave jazdit na 40cm vacsom Voyageri nez je Alhambra a to bez cuvacich senzorov, tak uplne kazdy dokaze jazdit Alhambru v akomkolvek slovenskom meste.

Scenic je fajn, 2.0d motory su prepracovane atd, ale je ich sialene malinko. 1.4i boli pruser, 1.5d boli pruser len neskorsie verzie sa zlahka polepsili (co sa nepolepsilo su majitelia ktori drzali oleje 30.000 az 40.000km co je technologicka hroza), automaty su relativne nespolahlive, diagnostikovat to nevie skoro nikto mimo autorizaku kdezto Alhambra je diagnostikovatelna aftermarket nastrojmi VCDS ktory ma uplne kazdy lebo to funguje na vsetky Audi, Seaty, Skodovky (Oktavia, Fabia, Rapid atd), Volkswagent (Golf, Passat), proste

dostupnost diagnostiky Alhambry, nahradnych suciastok na trhu a znalost mechanikov su uplne inde nez pri Sceniku ktoreho sa 90% boji chytit kvoli konstrukcnym naschvalom. Poznam zopar chlapov s garazami ktori povedali ze ku nim Renolty nesmu ani keby padali sekery, asi na to bude nejaky dovod.

Neries vonkajsiu velkost - v akomkolvek meste ja Alhambra uplne v pohode.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Voyager je bez debaty asi najlepšie rodinné auto, no neviem prečo ju do toho tlačíte ak jasne napísala že bude mať problém asi aj z Alhambrou. Nie každý z prstom v nose si parkuje auto v úzkych uličkách. Ono Toyota corolla verso by nemusela byť zlá voľba. Neviem či S-max už nebude pre ňu veľké, chýba podstatná vec budget.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie každý z prstom v nose si parkuje auto v úzkych uličkách
Ferino a tu bude niekde problém - čo ak by ti chirurg povedal že on robí len nohy že ruku nevie operovať.
Ak raz niekto je držitelom VP danej skupiny tak musí s prstom v nose jazdiť všetky autá danej skupiny aj parkovať.
Inak treba ten VP vrátiť.
Ja som ráno prišiel do firmy a šefka mi oznámila- omarodil šofér , ber si Iveco vozík rozvez 6 garážových brán a sprav 8 servisov. Lokalita BA. Mal som povedať, že ja s tou kravou nikam nejdem?že nebudem nosiť 6m brány na zahradke dodávky? A ostať bez roboty?
Ona povie že nevie parkovať s väčším autom a dieťa pošle do školky po vlastných? alebo ano môže to odvoziť Fabiou - len na 8x :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

Tak som sa pobavila hlavne oco13 palec hore ha haha. Vôbec nejde o moje parkovanie neviem ci ste niekto zazil to ze zaparkujes a ten chuj čo príde po tebe dá svoje uto tak ze sa nevieš dostať do auto a to moje vždy ukážkovo zaprkovane alebo napchas sa medzi dve autá a potom zistíš ze nevieš otvoriť dvere ja neviem pre koho tie parkovacie miesta urobili také krpate hahahá zažila som a nie raz keď som mala ford mondeo a preto som vymenil za menšie uto ktoré v meste zaparkujes v pohode len teraz akosi deti rastu a nenatlacime sa doňho :3035: Pozerala som ináč aj ten ford c max, aj s max co tu niekto spomínal.... Ale asi budeme musieť ísť do tej alhambri. Ľudkovia hľadám auto max do 2000e keďže auto využívam do školy, do obchodu a najviac 30 km od domu takže niekedy stojí aj celý týždeň a vyjadrením mechanika mu tým len škodím takže len na základné potreby...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tak to máš lepšie Scénic benzín , Alhambra do 2000 bude úplný šrot zhnity aj motoricky
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Alhambra do 2000 bude úplný šrot zhnity aj motoricky
Mateusz - ako to potom že moje autá za cca 500 eur dajú 2 aj tri stkčky s žiadnym alebo minimalnym srvisom. lol :40bd:
Edit: to mi fakt niekto vysvetlite - ako to že auto za 300 - 500 eur , prejde stkčkou a emisnou pod kamerami cez brzdovú stolicu cez všetky kontroly bez úplatku??? Lebo ten kto kupuje auto za 500 tak asi na úplatky mať nebude. :40bd:
A auto za 2t bude šrot?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

Tak toto bude už moje 4 auto a nechcem ho už dávať po 3 STK do šrotu :40bd:. Potrebujem hlavne väčšie auto na krátke trate aj také trochen dlhšie co nebudem riešiť že keď týždeň stojí tak nenastaruje lebo sa nehybalo, posadí 3 ľudí dozadu a ročník asi tak 2003-2007 aby som nemusela vykradnut banku... Kvoli tomu ze chcem ísť do vedľajšej dediny k babke z deťmi a do obchodu... A ešte aby sa celkom svižne hýbalo v úzkych uličkách :d :D. Priznám sa momentálne mám pegoet 306,1,4 kombi z dlhým zadkom nemám problém. Tak ale asi môžem len snívat že v takejto kombinácii niečo aj zoženiem :d :D.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

A cenovo za akú cenu by si chcela to auto kúpiť?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

slecna pisala 2000 eur, najdes to v prispevkoch.

no pri tejto cene budes brat co najdes, nieze vyberat - to je trosku problem. asi bude fakt spolahlivejsi benzinovy scenic nez dieslova alhambra za tu cenu... neviem ci ma zmysel v teme zacat vymenuvat vsetky mozne vozy od versa toyoty cez s-max fordu atd, atd, proste ked bola otazka scenic versus alhambra, neponukajme s-maxy.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je fakt len velmi málo aut v cene do 2t ojro, ktoré by mali šancu prežiť viac ako 3 STK teda 6 rokov. Bez ohladu na kilometre, lebo korozia neútočí podla kilometrov. lol
Edit a ešte jedna poznámka
Autá s ktorými jazdíme každý deň tak každý deň aj naštartujú - to náhradné čo viac menej stojí treba dosť prehovárať - baterka, prilepené zadné brzdy, zatuhnutá ručná, starý benzín ... atď.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Masid.... a potom zistíš ze nevieš otvoriť dvere

Nuž preto sú dobré šúpačky na Voyageri.Ja som svoj kúpiil za 1200 ale z velkým servisom (ozaj velkým) je v tom čosi pod 2 tis. aj z STK a EK lebo bola už o pár dní (náhodou)
Odvtedy som videl dva také v mojom meste v predaji v cenovke 1500 obe na fotkách pekné,km asi ako môj.Takže kúpiť sa dá,je to skôr o tom že ľudia ani neevidujú že niečo tak brutálne dobré vôbec existuje.A tá všeobecná nepoznanosť mu šialene znižuje cenu,čo mi a každému vlastníkovi môže byť u zadku,skôr je to dobre pre halierové ceny použitých dielov.Akurát že nie sú treba na just
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 70 neregistrovaných