Toyota Yaris 2007 - kód motoru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kurul
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.05.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris 2007 - kód motoru

Príspevok od používateľa kurul »

Dobrý deň,
kúpil som z bazáru ojazdenú toyotu yaris, až neskôr som si všimol, že v prílohe je poznámka, že kód motoru je nečitateľný o čom samozrejme nebola reč. Čo to znamená ? Nepôjde ani prihlásiť, či neprejde STK/EK ? Dá sa nejako obnoviť alebo to mám hneď ísť vrátiť ?
k33p
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.03.2008 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k33p »

znamena to, ze ked zapojis obycajny sedliacky rozum tak sa v prvom rade sa presvedcim fyzicky na aute ci tam je alebo nieje alebo ho nevedeli najst alebo ho nevies najst ty a vlastne na co ho potrebujes vediet alebo vidiet.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris 2007 - kód motoru

Príspevok od používateľa wilz »

kurul napísal: až neskôr som si všimol, že v prílohe je poznámka, že kód motoru je nečitateľný, .... alebo to mám hneď ísť vrátiť ?
No keď si v zmluve s uvedenou poznámkou v prílohe podpísal že auto kupuješ, tak na základe tohto, bez súhlasu pôvodného majiteľa asi nič nebudeš môcť vrátiť.
Ak je nečitaleľný kód motora, tak to pravdepodobne ničomu nevadí, dokonca myslím že ani výrobné číslo motora nie je dnes údaj, ktorý by sa pri prihlasovaní auta alebo na STK vyžadoval.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Výrobné číslo nikoho nezaujíma, paradoxne kod motora aj fotia. Ale neviem do ktorej skupiny závad to píšu. Kod motora mi dokonca fotil chlap na ekolikvidácii auta.
Štátna správa stále pritvrdzuje - posledná ekolikvidácia - fotenie vin čísla, fotenie baterky, kodu motora a vraj na vrakovisku ešte musia odfotiť zospodu aj katalyzator. Potom ho švihol na odťahovku, ja som zaplatil 50 evri, za to že si prišli po vrak až ku mne a dovi dopo.
Takže myslím, že je to možný zdroj problemov do budúcnosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ak pri ekolikvidacii donesú totálny vrak kde nieje dohľadateľnosť ani vin tak som zvedavý čo urobia vtedy a ak ti hasiči resp odtahovkari nedali do vraku baterku alebo ostatne súčiastky ktoré boli pri nehode vymrštene pripadne sa stratili tak ti to dajú zaplatiť či čo ? Je to cely systém na chuj a ryžujú ztoho len zberne suroviny . K tvojmu kódu motora - bežne ho vôbec nepotrebuješ a motor je vymeniteľné súčiastka , kde výrobne číslo motora nieje uvedené ani v TP , je tam len kód motora a nič viac . Netreba si zbytočne lámať hlavičku nad kravinami nepodstatnými k životu . Máš zapísané v tp že je kód motora nečitateľným tak to netreba riešiť . Organ o tom vie a máš o tom potvrdenie tým pádom si aj vyhral pretože tam môžeš dať motor aký len chceš samozrejme sa musí dodržať typ paliva
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

On nemá v TP tam takýto údaj nemôže byť - nezistené, on to má v KP zmluve.
K tej ekolikvidácii - mal som auto, ktoré neprešlo cez stk pre nečitatelné VIN, tak malo ísť na šrotovisko. Tam ho neprevzali pre nečitatelné vin.
Oficialna odpoveď z ministerstva bola:
- zaplatiť 500 eur do fondu životného prostredia za neexistujúce vozidlo. alebo
- požiadať o pridelenie náhradného vin čísla toto si nechať vyraziť na stanici KO a následne auto odovzdať na ekolikvidáciu
Vyriešilo sa to čestným prehlásenímu notára, al to bolo pred 5 rokmi, odvtedy sa podmienky ekolikvidácie aj stk sprísnili.
Aha a ešte upresňujem - kod motora nefotí pri stk , ale pri emisnej.
že v prílohe je poznámka, že kód motoru je nečitateľný
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

To je teda fakt dobré, že auto nezlikvidujú, lebo je nečitateľný VIN... to je logický dôvod jak hovado.
Potom sa čudujú, keď sa takéto autá akože "ukradnú".
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám písomné zdôvodnenie - pri absencii vin kodu nie je možné vozidlo stotožniť.
Zase pri absencii kodu motora nie je možné spraviť emisnú kontrolu.
Ak technik len opíše z TP a bude veriť , že fyzicky je tam ten motor čo aj v TP, je to jeho dobrá vôla, alebo odfláknutie povinností - to už je len uhol pohladu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To som prepozeral tak sa ospravedlňujem . Tak treba ísť do bazáru a riešiť to snimi že si nebol upozornený na okolnosti ohľadom kódu motora . A pokial chceli 500 EUR tak si to mal dočasne odhlásiť na 20 rokov , auto rozobrat , karosériu rozpíliť a po 20 rokoch už ti to je šumafuk
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

A je ten kod citatelny?
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných