Kombík do mesta do 4 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Spire, neviem kolko mas rokov ale... co tak silno agitujes ? Utekaj a kup si ju !


Nevies ako argumentovat otcovi ? Ze ju minimalne od decembra [!!] nikto nekupil ? Ze isli z 3750 ceny dole na 3250 ci kolko tam bolo, a velmi radi zoberu este menej, pretoze ani za tu cenu sa to nepredalo sest tyzdnov ci kolko ? Ze to ma chudobny interier s dvomi gombikmi ?

To fakt nevies jednoduche argumenty ?

Ze pan otec krčil noštek nad 7 rocnym vozidielkom "ze to je moc" a ZRAZU SA ZAMILOVAL do 11 rocneho ? Ci to 7rocne bolo prilis mlade ?
Nieco nesedi...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Hej, ale toto nie je TSI. Aj preto som tomu trochu prístupný :) Lebo ako tu bolo povedané, zas nie je to zlý motor asi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozhodne to nie je zly motor - henta 1.4ka je derivát 1.3jek z Favoritov a Felicii, to su skutocne nesmrtelne motory. Co sa tyka spolahlivosti a servisnych nakladov tak o cele galaxie preskakuju HTP aj TSI dohromady.

Ale motoru sa neboj na aute ktore ma najazdene 140.000km...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

No uvidíme, otec je z neho nejaký moc hotový, aj keď mne sa až tak nepáči, ani tá farba, ani to, že ide ešte o starší model (ja som mal voľakedy 2013, tam boli také tie krajšie hmlovky s denným svietením). Nuž ale nie je to pre mňa, tak asi to pôjdeme kuknúť, dík za rady - aj keď ak sa to ozaj predáva pol roka, obávam sa, aby to na mieste nebol voláky hnoj :D Lebo aj tých 140 tisíc môže byť takých všelijakých, ktovie čo je na tom pravdy... no uvidíme, je to 30km hore dole, tak nevadí.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len sa poponahlajte aby vam ten zazrak nevyfukli. Moze ist o vynikajucu kupu, jediny majitel od novoty, slovenske, cely zivot garazovane v rodinnom dome, ciste odvrchu naspodok, to este dlho vydrzi.

Akoze pri hentych peniazoch o nic nejde. Kupte za 3000, o par rokov ked bude stale krasne predate za 1000 uplne hocikomu, tam neni proste co stratit. Len hovorim, pan otec zlahka zlavil zo svojich narokov na vek vozidielka, nezabudni mu to SILNO pripomenut... ze nech neni prilis mudry nabuduce lebo administrativna poziadavka "maximalne X rokov" je zlahka blbost. Medzi vozom 8 rocnym a 9 rocnym nie je ziadny technicky rozdiel, ten 9 rocny moze byt podla pouzivania v 10x lepsom zachovalejsom stave.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Čo ja viem, akože vážne za tým netreba nič hľadať, proste otec sleduje inzerciu a keď ho niečo zaujme, tak sa tomu venuje. To zas nemôžem povedať, že zrazu by zľavil z nárokov len tak pre nič za nič - ale tak po roku 2013 nič s tým motorom nie je, aby to nestálo 5-6 tisíc, keďže toľko zas dokopy naši nedajú. Všetko je to HTP a TSI. Mne išlo o ten motor, takže som sa dozvedel, čomu sa vyhnúť a čo hľadať. Ale tak jemu teraz Fabiu servisuje chalanisko, ktorý by nemal problém s ním ísť to "nové" preklepnúť, zas taká veda to na Fabii nebude dúfam. Inak teda k tomu chudobnému interiéru - ako som písal, naši teraz nemajú ani klímu, ani elektrické okná, ani rádio na CD... takže VŠETKO je bohatý interér, ak to má aspoň 2 gombíky ;)
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

No, tak otec sa dnes išiel pozrieť do bazáru a natrafil na toto... https://www.autobazar.eu/citroen-c4-14i ... 65199.html

A rovno ho zajednal... nakoniec mu ani kombík nie je treba... už sa mu nechcelo hľadať :) Tak neviem, snáď to nebude úplné šliapnutie vedľa, či.....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

si ho zajednal tak uz ho ma ; vyriesene.
Podla mna ta kombikova skodovica za 3250,-eur bola daleko lepsia kupa - vacsie priestornejsie auto (ano pan otec nepotrebuje nic vozit, dnes, ale zajtra mozno nieco do zahradky bude treba), tazne zariadenie, hlavne skodovica ma SLOVENSKY POVOD kdezto Citrojenik je tazky dovoz na kseft.

Navyse, cena mi nepride atraktivna ani trochu. Nove to stalo okolo 12000,- tu kupujes 10 rocnu masinku, kilometre mozno sedia mozno nie. Sedacky uzučké, nikdy som nevidel take tragicke sedaňe ako v C4, to je hruuuuza, interier velmi specificky... cojaviem...

ja by som bral tu fabiu.

Nehovoriac o tom ze pan otec ohrnal noštek nad 7 rocnym autom, a tu zaplatil za skoro 11 ročné. Tolko strucne k predsavzatiam :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Gazdiná má jeho menšieho brata a z dielov vymenených za tri roky by sa dalo zložiť ďalšie auto
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nie je to dovoz zo zahranicia na kseft,prva registracia je v 2011 na Slovensku ( SEKA)... k ostatnemu sa neviem vyjadrit.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaaaaaaj tak potom pardon co sa tyka tohoto - ja som v inzerate videl napisane "Cena vozidla je konečná, bez skrytých poplatkov vrátane slovenských ŠPZ" tak som dalej neskumal. Hento vyhlasenie vo mne evokovalo dovoz.

Co sa tyka bezpecnosti, deformacnych zon atd, Fabia je pevnejsia vpredu. Ukrutne. Zaroven sa mi zda ze ma aj dlhsi motorovy priestor nez C4, cize burat sa lepsie bude vo Fabke. C4 je take moc ťiťi-miťi, pride mi to ošálené na kazdom rohu podobne ako Thalia atd.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

No hej, to som zistil aj ja, že to je prvý majiteľ, je to totiž nejaký známy, čo dal auto do bazáru či čo... no neviem. Akože ja by som bral Fabiu, ešte mu ponúkli Roomstera, ktorý sa mi tiež asi viac páči...ale zas prešiel som sa v tom, tie kilometre sú asi pravé, to auto ide pekne, čo ja viem. Aj interiér ako nový. Ale teda podvozok super, žiadne nerovnosti pomaly ani necítiť, sedadlá sú široké, pohodlné. Ale celkovo to auto sa mi nejako nepáči, ale tak nie sú to moje peniaze. Ale zasa je to najlacnejšia C4 s tým ročníkom a kilometrami. Dali mu zľavu, čisto nové zimné gumy, nová STK/EK a ešte na protihodnotu zobrali jeho starú Fabiu, ktorá neprešla emisnou tento týždeň :) Neviem no, dva mesiace zoháňa Fabiu a nakoniec toto. Vraj on už má toho hľadania plné zuby. Ale to je tak, vyzeralo to pekne, naleštené, cena prijateľná, ešte aj pod jeho limitom finančným... Impulzívna kúpa :D
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Veď nemusí to byť zákonite zlá kúpa.

Veľa šťastných kilometrov !
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Vďaka, hádam neodíde na tom aute niečo o dva týždne hneď :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no keby aj, tak to opravis a jazdi sa dalej.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných