Kia Ceed 1.6 CRDi - na dlhsie trasy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej samozrejme je to tak. Ja len uvažujem čo spraví zadávatel, ak ho o 3? 5? rokov s tou Kiou do Prahy nevpustia. Kúpi si elektrokravinu? nechá auto mesiac na kraji Prahy a pojde električkou.
Neviem, ale politika EU priťahuje opraty. :3020:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie sú sprostý aby neprišli na to,ako klesajú tržby v centre lebo ľudia do električky nepresadnú a na centrum sa im vyprdnú.Čo mimochodom už nejaké nemecké mestá aj zrušili práve pre tento dôvod.Ono bubáčiky sú silná motivácia ak ju niekomu idú vyťahovať z vrecka.Dnes sa ľudia neserú,nemajú veľkú dilemu či a kam tresnúť v nasratosti Molotovov kokteil ak prepadnú davovej psychóze.Netreba sa hneď pokakať.Civid kadečo poprehadzoval,a koniec mu nie je to asi každý tuší.
easyridersvk to celkom vystihol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

navyse, nebudem si dneskaj kupovat EV tragač za 45.000 eur - dokrutim spalovak a ked mi o 5 rokov nieco zakazu, tak potom si kupim nejaky iny EV tragac o jednu/dve generacie vpredu pred dnesnymi za 30000 alebo za 35000...

ako mam dnes riesit problemy ktore mozno pridu o 5 rokov ked neviem ake to budu ?

Mimochodom, s tymi zakazmi v centrach miest... aj v tom uzasnom Nemecku su to dve-tri ulice a navyse nie v celej dlzke. Ked zakazu vjazd v Prahe na Vaclavske namestie vsetkemu menej nez Euro8, tak zaparkujem o tri ulice vedla a pojdem pesi dvesto metrov. Ked v Bubline zakazu vjazd do centra mesta... vlastne aky vjazd ked sa tam autom ajtak prakticky neda.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som skôr pesimista - stále vidím, že rozhodujú ludia, čo o veciach nemajú ani len šajnu. A v tomto konkretnom prípade sa ešte krásne vyhovoria na nariadenia anonymnej europskej komisie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

robím v nemecku a k tým zákazom dieslov je to tak že je tam víac výnimiek od rezidenčnej, práca atď ... skôr by som si dával pozor v česku na fyzicky vykuchane dpf nakoľko už tiež spustili pojazdné emisné kontroly...
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1.6 CRDi - na dlhsie trasy

Príspevok od používateľa samaelz »

Nechce sa mi čitať celu diskusiu. Presne tieto KIA mame ako fleet. Sú to stovky aut. Podľa mňa dobrý výber,
1,6 nafta je najlepšia optimálne s automatom, 1,4 benzín je slabý a smädný. 1,4 nafta OK ale nie pri plne obsadenom aute. PS: z firmy ich odpredávame naspäť KIA Slovakia pri 3-4 rokoch alebo 120 000 km. Takže väčšina ma 3 -3,5 roku a cca 50- 60t.km. Cena pri odkupe našim zamestnancom je okolo 5,5-6 tis.€ . Koľko si potom prihodia keď to ide do verejného predaja neviem. Výbava je silver. Takže v tvojom rozpočte.
johnysahara283 napísal:Zdravim, hladam auto na osobne pouzitie, aby dokazalo v pohode zvladnut trasu Brno/Praha - Kosice, cca 1x mesacne aj s plnou posadkou. Pozeral som ich uz mnoho a celkom sa mi zapacila tato Ceedka 1.6 diesel s 94kw, mozno aj 1,4 benzin?

Auto chcem kupit ojazdene kedze rozpocet by najlepsie bol do 5-6 +- tisic eur. V aute hladam hlavne aby bolo spolahlive a servis nebol drahy. Preto by som asi preferoval benzin ale vraj tento diesel je v pohode.

Ostatne nemam preferovanu znacku, mozno skor japonske, kedze su spolahlivejsie. Vykonovo nechcem fabiu s 54kw kedze to by so 4 dospelymi ludmi 130 asi tazko dalo.
Pozeral som uz vsetko mozne aj Toyotu auris, Honda civic, i30. Nechcel som, ale uz som zacal pozerat aj nejake 10+ rocne octavky.

Takze otazocka, je tato Kia spolahliva, zvladne aj dlhsiu trasu? Popripadne nejake ine odporucania?
Vdaka.
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nuž, kúpiť Jazdenku s automatom, firemnú...
To musi byť sadomasochisticka túžba... lol
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mhlavaty napísal:Nie sú sprostý aby neprišli na to,ako klesajú tržby v centre lebo ľudia do električky nepresadnú a na centrum sa im vyprdnú.
Mylis sa.
Prave toto sa deje - a deje sa to uz aj u nas.
Bratislava dlhodobo ide cestou obmedzovania automobilovej dopravy, rusenie ciest, spomalovanie dopravy su uz bezne veci.

Drobni obchodnici v centrach zakapu a velkopredajne so sialenymi najmami - a s parkovanim - budu mat zatvu.

Takze bubaky sa sice tocia - lenze uz nie u zivnostnikov zo Slovenska, ale u ceskeho a ineho velkokapitalu.


BTW: krasny priklad co sa stane pri zruseni dopravnej dostupnosti je Zilina a Narodna ulica.

Kedysi zive centrum mesta s drobnymi obchodnikmi a prevadzkami a restauraciami.

Potom prisiel zakaz vjazdu.

Teraz na Narodnej najdes len cinske obchody a herne.
:4012: :4012: :4012:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lubos zimovcak napísal:Nuž, kúpiť Jazdenku s automatom, firemnú...
To musi byť sadomasochisticka túžba... lol
Toto nie je VW DSG.
Toto je korejsky automat s poctivym znackovym servisom - navyse v zaruke.

Uplne iny level ako 1,5 TSI alebo 1,6 TDI s DSG.
UPLNE INY LEVEL
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

No.

Podstivy automat to nie je.

Vydrzi tak 250 000 a potom do neho niekto nevie zohnat nahradne diely.

Autorizak v nom olej nemeni.

Zaruka 7 rokov je na obal prevodovky.
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Ako píšeš , ja som nijako neriešil ci je automat spoľahlivý alebo nie. Je komfortnejší ako 6 stupňový manuál. Hlavne v 3,5 roka starom aute s 60 000 km. Keď to auto bude mat 250 000 km, a automat sa pokazí, to auto bude mať hodnotu mierne drahšieho obleku do prace.
YxoYpsilono napísal:
lubos zimovcak napísal:Nuž, kúpiť Jazdenku s automatom, firemnú...
To musi byť sadomasochisticka túžba... lol
Toto nie je VW DSG.
Toto je korejsky automat s poctivym znackovym servisom - navyse v zaruke.

Uplne iny level ako 1,5 TSI alebo 1,6 TDI s DSG.
UPLNE INY LEVEL
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný