Renault Thalia 1.2 LPG - vynechavanie jedneho valca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia 1.2 LPG - vynechavanie jedneho valca

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Ahojte mam zaujimavy problem.

Auto: renault thalia 1.2 55kw d4f motor 2012 rok, ma to manualne nastavovanie ventilov nastavene pred 30 tisic km

auto ide zle pri starte na benzin pripadne aj po kratkej jazde, ide zle aj studene na benzin aj teple, ide na 3 valce, na diagnostike chyba misfire na 3 valci.

Priklad, idem na 1500 otacok na trojku, pridam.. auto ide na 3 valce na benzin, pocas pridavania prepnem na lpg a auto vyrazi ako strela a uz ide na vsetky 4 valce.. Na lpg sa mi ani raz nestalo ze by slo na 3 valce, tato chyba sa ukazuje len na benzine, jednoducho odpoji valec a nepomoze ani prestartovat stale ide na 3 valce..

Co som doteraz skusil:
demontovane benzinove vstreky, precistene, dane do auta v opacnom poradi
stale misfire na 3 valci z toho usudzuujem ze vstreky su OK

vymenene sviecky medzi sebou
stale misfire na 3 valci - vstreky OK, sviecky OK

vymenena zapalovacia cievka a kable k svieckam
stale misfire na 3 valci - vstreky OK, sviecky OK, cievka OK, kable OK


Jedine co ma napadlo je ze prepustaju lpg vstreky a preto ide auto na benzin zle, ale niekedy ide na benzin dobre tak raz z piatich pripadov nastartuje pekne na benzin a ide pekne.

Co dalej skontrolovat? Napadlo ma uz len kompresia, a vole ventilov a prepustanie lpg do sania a rozhasenie zmesi na jednom valci ale preco ho potom RJ vypne? A preco ked by vypla RJ benzinovy vstrekovac tak po prepnuti na lpg to ihned (fakt ihned) zacne ist normalne na vsetky valce aj v otackach aj na volnobeh? V com je to ine?

Ked som mal kedysi podpaleny ventil robilo to presne opacne - na lpg vynechavanie a kontrolka motora ale na benzine pekne.

Viem si lpg odstavit aj pri nadrzi? Ak to odstavim tam neostane nieco v trubkach a stale mi to bude robit ak by to bolo prepustanim lpg do sania?

Vdaka za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chyba zapalovania alebo pripojenia vstreku pre 3 valec to hravo urobia,a môžeš prehadzovať sviečky aj vstreky,chyba ostane tam kde je
Pre prasklinku na vstreku pod konektorom vymenil autorizák štyri zapalovacie moduly (Scenic).Po oprave soom pánovi všetky "chybné" čo boli v kufry dal hore a poslal ho pozdraviť pánov od Renaultu.Ibaže nešiel.Tá porucha bola zákernejšia,pretože to sporadicky išlo a nešlo.Ako sa tam mrvili a nahodili novú cievku to vždy chvílu išlo.
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Pozriet teda konektory benzinovych vstrekov? Hlavne ten na 3 valci?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Stalo sa mi to, ale pri inom aute a bola to kabeláž. Po výmene (nedávaj použitú! Nová stála asi 60 eur v autorizáku a to bol 6 valec) sa závada už nikdy nezopakovala.
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Mal si lpg? Myslis kabelaz cele vedenie od riadiacej po vstrekovaciu rampu?

Nie je mozne ze je problem lebio na tuto kabelaz sa musela nadpajat lpg relatko ktore ich odpaja? sustredit sa na tento spoj
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Montáže LPG sú čo do spracovanie kabeláže,prípoje,cínové spoje jedna katastrofa,v cínovaní sa lámu...treba overiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných