Audi A4 b7 - vymena motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ale to bude urcite niekde mimo zapadoslovenskeho kraja! :40bd:
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

mhlavaty napísal:BKE je bez filtra častíc,bolo by nutné ho prerábať až potom by to šlo.
Viete mi visvetlit podrobnejsie ako prerobit?
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No neviem, ak môžem , M.Hlavaty jasne povedal, že lepšie je dať starý motor dať do poriadku, než laborovat pokus omyl.

Popravde, NIKDY som nemusel meniť motor, ale iba raz stačilo meniť hlavu motora a nakoniec sa aj tak musela dať opraviť stará, pôvodná, robili ju vo výskumnom ustave zváračskom v BA , dokázali ju borci vyvarit...

Takže, nespekuluj s iným motorom, už iba preto, že môžeš mať problém s RJ, potom na STK, neviem, či tam máš DPF, alebo nie, len si zarábas na ďalšie výdavky..

Radšej sa vráť z kratsej cesty.

Držím palce.

A popravde, veľmi pochybujem, že sú km pravé...
Až si to nekúpil od prvého majiteľa, nevieš, ako sa správali tí ďalší.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor by musel dostať všetky emisné komponenty zo starého motora kedže má zmenený menežment kvôli DPF.Ale použiť pôvodné komponenty zo starého napr vačku,hydrá je ťažko predstaviteľné,pri 320-350 sú akurát na vyhodenie.Napriek tomu že v starom by ešte čosi km zbehli,ale ponechať pôvodné nepripadá do úvahy,bol by to opäť začiatok budúceho problému.
Toto celé sa mne vrcholne nepáči a mám za nekorektnú debatu,pretože normálne by bolo napísať (tým to malo začať) -odišlo mi to a to.
Preto ani ja neriešim detailné veci
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neda sa.

Jasna je snaha autora temy o co najlacnejsie vyriesenie - kupim cely druhy motor za 299,- namiesto opravy za 1299,- jednoducho prehodim a podvecer vrcime. Ale nemas predstavu v akom stave je ten druhy motor atd, atd.

Proste ta pri kupe Audinky strasne silno zapálili, to sa stalo mnohym mladym. Audi uber alles.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

pavolgazi657 napísal:
mhlavaty napísal:BKE je bez filtra častíc,bolo by nutné ho prerábať až potom by to šlo.
Viete mi visvetlit podrobnejsie ako prerobit?
nic uz neprebaj, uz si 2x prerobil...... finacne, najprv ked si kupil, potom ked si to dal do servisu kde asi nemaju vela skusenosti s tym ako to opravit, kludne aj druhy motor moze byt pred smrtou - dalsia macka vo vreci? tato rovnica zatial nema riesenie lebo co bude tazsie? najst cloveka co to vie dat dokopy za rozumne peniaze alebo najst motor o ktorych vravis je ako safranu a este nesmie byt ten motor pred smrtou ako tvoj... neviem kolko ta to auto stalo ani ceny ako sa pohybuju ale mozno by stalo za uvahu vzdat sa toho auta ak je trocha pojazdne a ma este nejaku cenu a predat ho tak ako to je a netlacit peniaze do bezodnej diery
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Treba sa zamyslieť nad rentabilnosťou opravy, bez ohladu na značku auta. Lebo oprava nezvýši jeho cenu pri následnom predaji.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V celom by nebol vlastne vôbec problém,ale ak už riešiť,tak z kartami na stole.Je to síce výzva pre tunajších truhlíkov na blbé poznámky,ale pokojne je možné pýtať sa v ss správe kde sa dajú položiť už aj detailné otázky bez rizika poznámok od nepatričných komentov.Ostatný čitateľia fóra síce prichádzajú o niečo čo by možno zaujímalo aj ich,ale ja tunajších vrtákov neviem presvedčiť aby sa hrali zo šulinom miesto písania sprostostí.Je to verejné,demokracia je hluchá slepá sprostá a mne sa hádať z blbcami nechce každý deň.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Chlapy a čo tak repasovany motor nemate skusenosty? či to vydrži ako to normalne, alebo je len na určitu dobu a odide pomaly všetko?
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ved ti uz napisali ze je len jedna cesta správna a to ta ktoru ti radi p. Hlavaty. Ist cestou opravy povodneho motora kde nasledne vies ze budes mat dalsich 200k km pokoj. Nic lacnejsie nie je.... az na motor z macky vo vreci poskladat a nasledne ked to pojde posunut ten vorsprung durch technik dalej akurat je velmi vysoka sanca ze tie motory budu v podobnom stave...
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Tak mi skuste povedat čo to može byt mojmu, menilo sa turbo a motor dimi už dva mesiace na bielo husto, na odmerke oleja mam cca o 5cm naviac oleju, voda je na maxime a je čistá, začal mi už aj kvapkat olej z motora nezname odklial,... Plus mi huči motor akoby detske elektricke autičko tie na baterky, podla otačkoch, mechanik povedal že. Servo čerpadlo menilo sa a stale to iste,... Vybija mi oleja z vyčka s parou, inak motor bavi ako ma.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kúpa motora je o dôvere voči zdroju,repas je to isté.Ale slovo repas je zradné,už hodnú dobu nahrádza pojem generálna oprava kde je jasné čo zahŕňa.Daj opraviť pôvodný,tam sa dá aj niečo garantovať.Ak počkáš na jún (budem kompl. po očkovaní) tak ti motor dám do poriadku.Aké sú jeho km ? ak je to dôveryhodný údaj.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Ma 335tis. Ja ho čim skor potrebujem chodim na autobus do prace.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

mhlavaty napísal:Už to nevrátiš,stalo sa.Stále by som šiel do opravy pôvodného a pokojne aj z vedomím že sa môže pritrafiť kadečo.Hoci aj vykorodovaná styková plocha blok/hlava valcov,tým pádom blok skončil.Také už bolo.Dokonca hlbková korozia to urobila aj na hleve v tom istom mieste,takže aj hlava.Ale to všetko je riešiteľné,ja tu o tom nejdem písať a potom čítať blbé komenty anti tdi čkárov.Kto robí z týmito motormi drží tieto veci presne ako ja aj viac kusov v stave nemerateľných opotrebení.Pohľadaj v okolí šikovného a daj s ním reč,predsa pár normálnych snáď ešte v tejto republike je.
Z napísaného nie je jasné či nové turbo,tandem,vačka atd už je,alebo bude potrebná.335 tis je málo km na vážne problémy.Ale ak je voda v oleji,čakal by som že DPF bude tiež po smrti.Nemrzka ho zabije v skrátenom legislatívnom konaní
diagnostika to asi tažko ukaže že? Takže ak som dobre pochopil bude nutne vymenit hlavu a blok ? Vdaka.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných