Opel Corsa 1.4 benzin 2009 - zvuk ako diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ANDREJ987654321
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18.07.2019 08:18
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa 1.4 benzin 2009 - zvuk ako diesel

Príspevok od používateľa ANDREJ987654321 »

Pozdravujem. Chcem sa spýtať jednú vec. Kúpil som auto opel corsa 1.4 benzín 66kw. Auto ma najazdené 63 000km.(originál) Pravidelný servis.Má automatickú prevodovku.Za studena ma pekný kultivovaný zvuk. Keď sa zohreje motor tak to má zvuk ako diesel.... Neviete mi prosím poradiť, čo to môže byť?? Rozvody? Zdvihatka? Zvuk vychádza z motorvej časti nie od prevodovky(ta radí pekne plynulo...)Ďakujem za radu.
jacobj
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jacobj »

Ja mám tiež pomerne krátko Corsu z druhej ruky, ale 1.2 (63 kw, z12xer), a rovnako počujem taký klepotavý zvuk. Moje prvé tipy boli tiež rozvodová reťaz alebo zdvihátka, ale potom som sa dopátral k bulletinu pre Opel servisákov, kde bol popísaný problém s klepotaním od motorového priestoru a príčinou bol vadný odvetrávací ventil palivovej nádrže. Bol vydaný aj pre motory 1.4, len pozri presne kód tvojho motora: https://workshop-manuals.com/vauxhall/c ... mpartment/
Možno toto by teda mohla byť príčina? Nový ventil stojí 20-30€, takže v rámci vylučovacej metódy je to lacný fix...
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

mám ten motor v combe , auto mam od nova. Okolo 60 tis. začal žrat olej, ja som to odhalil včas, nič sa nestalo, len dolievam. Kolega to neodhalil včas, klepot, rozvody nové, neskor klakol motor, jazdieval nasucho dosť často.
ANDREJDANO123456789
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.11.2019 17:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ANDREJDANO123456789 »

Takze bol som v opli a tam mi povedali, že reťaz... Tak neviem.. Ked tu citam v diskusiach, že vymenili reťaz aj tak im to robilo ďalej...
jacobj
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jacobj »

Ja by som šiel od tých najlacnejších riešení. Ten odvetrávací ventil stojí do 30€ a človek si to vie vymeniť aj doma. Reťaz pri 63tis km by bola na hanbu - samozrejme, človek nikdy úplne nevie čo sa s autom dialo predtým ako ho kúpil, predchádzajúci majiteľ mohol kašlať na výmeny oleja, atď...Každopádne, reťaz by mala vydržať aspoň raz toľko, pri automatickej prevodovke je to ešte o to lepšie, že motor nie je trápený rôznymi šoférskymi chybami ktoré by zrýchľovali jej vyťahanie. Prípadne by som ešte skúsil vymeniť olej, ak od kúpy nebol menený. Treba naozaj vyskúšať najprv veci ktoré veľa nestoja, lebo potom pacnete niekoľko stovák do výmeny rozvodov a môžete prísť na to, že problém nezmizol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob a 8 neregistrovaných