Audi A4 b7 - vymena motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b7 - vymena motora

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Zdravim, chcem vymenit motor do audi a4 b7 1.9 tdi 85kw kod motora BRB chcem sa spytat či by mi pasoval aj BKE, popripadne aj aké by mi ešte pasovali
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

BKE je bez filtra častíc,bolo by nutné ho prerábať až potom by to šlo.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Aha, Neviete mi povedat ešte z akeho by mi pasoval motor bez. nieakych prerabok.?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Neblázni... bez prerábok iba ten typ, čo tam bol aj pôvodne.
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Lenže malo kto ich ma tie brb a nenormalne peniaze za nich chcu tak gvoli tomu chcem vediet či by mi pasoval bke motor tiež. A či by nebol nieaky problem s riadiacou jednotkou,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko povedať čo sú nenormálne peniaze.Často vidím až hanebne smiešne sumy za celé motory.Takmer výlučne sa predávajú bez vstrekovačov,tým pádom nového gazdu čaká mínové pole a spätná nereklamovateľnosť.Kúpa napr BKE prinesie nutnosť prestavať ho na BRB práve v tých najháklivejších komponentoch a teda iným ako novým dielom je nezmysel a navýši rozpočet.Výsledkom by mohol byť síce super agregát,ale už za drobné to byť nemôže
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

co sa tomu motoru stalo ze ho treba cely menit? oprava je tiez v polozke "nenormalne peniaze"?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne moja otazka - co je take strasne neopravitelne na 1.9tdi ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial sa nepozrela ojnica na svet...
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Takto na motore sa menilo vela veci višlo ma to na 1000€ auto stale nejde teraz mi ide voda do oleja na odmerke oleja mam o 5cm naviac oleju,plus huči klima kompresor,nove turbo, vačkovy hradiel,vstrekovacie čerpadlo, tandemove čerpadlo dalsie peniaze s robotou ma vijde zase 1000€ moj ma 335tis km. Ta za tu cenu kupim s menej km a plus mi tento motor ostane na diely,
Tak chlapi velmy by ste mi pomohli aky motor by mi tam pasoval bez problemov alebo iba ten BRB tam musim dať?
pavolgazi657
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Takto kupil som si mačku vo vreci mam ho 3 mesiace dokopy som s nim jazdil nieake 2 tyždne motoricky ked som ho kupoval som si bol isty že je ok nakoniec všetko postupne odišlo☹️
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už to nevrátiš,stalo sa.Stále by som šiel do opravy pôvodného a pokojne aj z vedomím že sa môže pritrafiť kadečo.Hoci aj vykorodovaná styková plocha blok/hlava valcov,tým pádom blok skončil.Také už bolo.Dokonca hlbková korozia to urobila aj na hleve v tom istom mieste,takže aj hlava.Ale to všetko je riešiteľné,ja tu o tom nejdem písať a potom čítať blbé komenty anti tdi čkárov.Kto robí z týmito motormi drží tieto veci presne ako ja aj viac kusov v stave nemerateľných opotrebení.Pohľadaj v okolí šikovného a daj s ním reč,predsa pár normálnych snáď ešte v tejto republike je.
Z napísaného nie je jasné či nové turbo,tandem,vačka atd už je,alebo bude potrebná.335 tis je málo km na vážne problémy.Ale ak je voda v oleji,čakal by som že DPF bude tiež po smrti.Nemrzka ho zabije v skrátenom legislatívnom konaní
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

To je dobre, ze nejdes pisat lebo tieto rozpravky o nesmrtelnych TDI uz kazdemu lezu vrcholne na nervy! Som nepocul o inych motoroch, na ktorych by sa tak casto menili hlavy, ze by ich mechanici drzali na sklade. Ale vymenis a nesmrtelny motor taha dalsich x tisic km bez problemov. Zasa do dalsej smrti. :40bd:

Toto je uz fakt na diagnozu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty si diagnóza od hlavy po päty.Čo povieš že mám kľuku na 2,5 Tdi V6 novú kluku z ojnicami a pietami na sklade 14 rokov a doteraz sa nedočkala použitia. Hlavu už vyvložkovú na 1,9PD som držal v regále 5 rokov až ju použil môj bývalý zamestnanec,inak je v regáli dodnes.Bloky mám tri už roky.Tých motorov robím asi viac než západoslovenský kraj dokopy,kedže takmer výhradne.Nemôžem si dovoliť začať väčšiu opravy pre prípad strýka náhodu niečo nemať.snáď to mysliteľ tvojho formátu pochopí.Lieč sa,aergie sú hnusoba
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A kto sú tí "anti-tdi-čkári"? Akože tí ktorí sa vozia na inom a po nemeckej konfekcii netúžia? Ani sa k nej nemodlia? Mám pocit že na svete je mnoho miest kam TDI ani nepáchlo a nevozia sa tam na koňoch.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných