Auto do 14 000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kubbas
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 18.04.2017 23:39
Zdieľať na Facebook

Auto do 14 000e

Príspevok od používateľa kubbas »

Ahojte povodne som chcel kupovat nove auto no podla všetkeho su to zbytočne vyhodene peniaze... Zhanam nejake auto do 10-14 000e mesacny najazd min 1500-5000km. Teraz neviem či je lepší benzín alebo nafta. Ide mi skôr o servis spotrebu nejak extra neriešim v prvom rade radšej benzín zo spotrebou 8L ako naftu 5L a v servise človek nechá majland... Uvazoval som aj nad novym autom Toyota Corolla Hybrid ale to stojí cez 20 000e a strata je tam značna a tolko sa mi do auta davať nechce.

Rozmyslal som nad Octaviou, Golfom, Passatom bud 1.5tsi 110kw alebo 2.0tdi 110kw neviem ktoré skôr alebo sa nebranim aj inym značkam viete pomoct s vyberom?

Dakujem
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

rozsah 1500-5000 km je celkom dosť veľký... tiež záleží koľko z toho budú diaľnice ... rozdiel medzi tým 1.5 tsi a 2.0 tdi nie je veľký na diaľnici ... chodíme sk de a tlačíme čo to dá tdi ide tak za 8-9l a tsi prekvapivo iba o liter viac ...
ja by som si vybral asi nepriamovstrek benzín napr mitsubischi asx, honda civic (aj keď obidve majú variabilne časovanie)ale to iba na krátke trasy a okresky ... čo sa týka diaľnic tam bude chýbať dynamika a asi by som vytrhol volant :D
kubbas
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 18.04.2017 23:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubbas »

Dialnice su tak 40%... Uvazoval som aj nad Toyotou ale 2.0 ide mimo mna cenovo... 1.8 som mal na tyzden pozicanu a ked je plne auto je to mega lenive momentalne mam rapid 63kw čiže mi to prišlo podobne preto ta 1.5tsi alebo 2.0tdi nech to ma aj nejaky vykon... Len neviem či benzín či diesel
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

ak koncern tak určite diesel
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

60 tisic km rocne a spotrebu neriesis... tak urcite. :4012:
Kriteria nulove, takze kup si feliciu za 500e s cerstvou stk, vydoj ju do zdochnutia a potom kup dalsiu. Alebo az si chces priplatit, tak sprav to iste, ale s fabiou za tisicku.
kubbas
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 18.04.2017 23:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubbas »

Neriešim spotrebu lebo je jedno či mi benzin zozere 6-7L a ušetrím na servise ako diesel za 5-6L čiže 1L hore dole ma nezabije... tak som to myslel...
Mne ide jednoznačne o spolahlivost, servisne naklady, a nejaky vykon. Nepotrebujem 300 vychytavok v aute ale zas nechcem nejaku staru vylietanu helikopteru... Lebo dnes uz v porovnani diesel/benzin nevidím nejaky rozdiel v spotrebe.
1.4tsi skoda vs 1.6crdi kia spotreba rovnaka +1 liter max benzín odskusane na rovnakej trase 10x skor mi ide o servisne naklady kedže človek najazdí dost vela KM mesačne preto hladam niečo spolahlive nepotrebujem jazdit za 3L a auto mi bude stat mesiac v servise preto píšem že spotrebu nejak extra neriešim lebo 50% spotreby mám preplatenej...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Spolahlivosť sa odvíja od stavu a ten sa líši kus od kusa. Stará vylietaná helikoptéra môže a často aj je, spolahlivejšia ako cukrík rok po záruke. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 11 neregistrovaných