Ford Focus - nehoda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A treba vidieť aj druhú stránku veci - ak si niekto uvedomuje zložitosť a náročnosť tejto práce, podla toho ju aj nacení - či sa to nebude vidieť majitelovi vela. Práve cena práce určuje rentabilnosť všetkých opráv. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

laco1871 napísal:Vyberať palubovku,je TOP najhoršia práca okolo udržby automobilov.
Ako som uz napisal NEROBTE Z TOHO HOROR. Robil som to par krat v casoch ked som sa autami zapodieval. Ked je clovek kusok zrucny a ma nervy ktore mu neprdnu pri prvej obtiaznejsej prekazke ako demontovat taku alebo taku listu bez poskodenia a nerozbijem potom pod tlakom nervov pol auta tak je to v pohode. Ano nie je to robota ako by chcel kazdy ze zhodim naraznik a nahodim novy a vypijem kavu a zoberiem 100e. Inak pri dnesnych autach aj vymena toho naraznika je na maslu. Co sa tyka toho ze dnesne auta su este horsie ze obrazovky atd to nie vzdy plati pretoze castokrat to je este jednoduchsie ked napriklad idu dva konektory do obrazovky ktorou sa ovlada vsetko. Lepsie bolo mhlavaty ked si dakedy mal 4konektory do ovladania klimy nedajboze este napriklad manualneho kurenie posplietane s ovladacimy lankami plus dalsie konektory na radio plus dalsie na tych 10 tlacitiek okolo radia? Ten kto menil napriklad radiator kurenia na Thalii by vam vedel porozpravat ci by radsej menil palubku na nejakej A8-ke. Ano vymena airbagov je zlozita praca ale hlavne pre pokoj a nervy a stipku rozumu ale urcite budem radsej menit v suchu tichu a v cistom palubku ako pod autom zaolejovany domordovany preklinat inzinierov preco musim napriklad koli vymene riadenia demontovat pol auta a ze som mal asi radsej pustit dole celu napravu aj s motorom. Ja som tiez castokrat vymenu airbagov odsuval az nakoniec a robil to uz ked bolo auto nakomplet hotove ale ked som tie airbagy vymenil tak som si povedal vzdy ze kua ved to zas nebolo az take strasne. Ako velka pomocka je dnes aj internet, tam najde clovek 99 percent postupov a videii kde co ako a hlavne neposkodit a neodlomit. Su na to aj sady naradia a tie tiez nie su az take drahe. Skratka vsetko je o voli cloveka a sikovnosti a nie len hundrat nadavat. Nemozme vsetci sediet len na pive a mudrovat, niekto musi aj pracovat. Ja som si vzdy pri rozoberani vsetko fotil co kde ako kade a nikdy nebol problem. Ze sa niekde nieco mohlo poskodit alebo potom vrzgat praskat to je zial riziko s tym neurobike nic, treba to co najviac eliminovat ale snad koli tomu nedame take auta do zberu pre boha. Ja osobne keby mi dnes donesies poskladat obyvacku z nejakeho nabytkarskeho obchodu alebo vymenit palubku v dakom aute tak si vyberiem to auto. Pri nabytku mas vzdy navod ale tie navody su casto take ze uz pri druhej skrutke si povies ze radsej bez navodu. Pri palubke moj navod vzdy bolo zhruba : Hlavne tepla garaz s dostatkom svetla. Kvalitna mala lampa, nabity mobil koli fotkam a tiez obcas prisvecovaniu s nim, pustit si radio pokial este nebude odpojene. Zhodit volant a volantove packy, vybrat budiky, vybrat fukare kurenia, zhodit bocne kryty a listy palubovky plus calunenia prednych stlpikov,vybrat na vrchu palubovky pod oknom senzor pripadne aj reproduktor ak to auto ma, odpojit prepinac svetiel plus obd konektor , zhodit plast nad pedalmi, na druhej strane zhodit kastlik spolujzadca a poodpajat airbag a odkrutit uchytenie airbagu, odlistovat kurenie a radio a vybrat ich,popritom si vsetko fotit co kde aka skrutka prichytka kde kade aky kabel, ist si pustit externe radio cize to v garazi, vykonat malu potrebu a doplnit tekutiny, zistit kde vsade este drzi palubovka a ci treba demontovat aj stredovy tunel hlavne koli RJ airbagov, vacsinou vzdy ho treba minimalne povolit aby sa dala palubovka vybrat, vybrat palubovku , porovnat ju s novou a ak na novej nieco chyba tak prehodit zo starej, ist sa kvalitne najest a kusok vypnut myslienky od palubovky a potom uz len hor sa do toho a nahodit novu palubku. Urcite som nieco v postupe zabudol ale tak nejak to prebieha, netreba k tomu ani zariadenie za 5000e ani zdvihak ani len monterky a solvinu. Pridem k tebe zoberiem si 10ku 13ku a nejake torxy a mozme ist na to. Este stale tu ideme clovek strasit? Ano nie je to ziadna kozmicka veda len obycajna zborka rozborka pri ktorej treba davat pozor na plasty a hlavne fotit co kde ako kade kabel aby sa nestalo ako par frajerom ze staru vyhodili novy nahodili a potom zase vyhodili lebo ved tento kabel urcite isiel tadeto alebo ze by predsa len nie? Ozaj tu pisete ako keby sa isla robit GO DSG prevodovly. Tak uz ku.va ludia co by ste chceli robit ked nie takuto pracu ktora je ozaj aj dobre zaplatena. Tak chodte hadzat piesok do miesacky cely den na slnku za 100e co neviem ci vam daju a vecer si lihajte do posteli s vedomim ze par dni to budete este citit ze ste zrobeni. Na vymenu palubovky vam staci zakladna skola [dokonca ani len ta netreba] , vercajch za 20e a aby ste nemali obe ruky lave. To ze sa vam nechce robit nevalajte na to ze je to TOP najhorsia robota. Zadarmo peniaze z neba zatial este nepadali. Niektori ludia chodia za 700e cely mesiac do roboty a tam akoze ozaj makaju a vy budete nosom ohrnat nad vymenou pos.ratej palubovky? Za den ju ozaj vymeni aj panic. Neviem kolko sa pyta za taku vymenu ale myslim ze 100-150 by vam majitel mohol dat. Ked ich vymenite za mesiac 6 tak nemusite chodit do roboty. Tak ako to ku.rva potom je? Jaj ze vy radsej vymenite niekomu predne brzdy za 50e praca plus si urobite 50e na dieloch? Ano aj to je moznost ale budme uz ozaj ludia a nepisme tu obcas do vetra. Velki pani mechanici, velmi rad by som vedel kolko za taku vymenu palubovky dostane radovy zamestnenec servisu ked to robi. Co myslite viac ako taky co to pekne potichucku pri pivku a s jednou rukou na frajerkinom stehne vymeni v hocijakej garazi alebo kludne aj na parkovisku pred panelakom? P.rd makovy. A ten zamestnanec sa nestazuje ze musi ist rano na siedmu do roboty a prehadzovat palubku? Napriklad za vymenu spojky na nejakom nie velmi obtiaznom aute sa mozno berie tolko ako za vymenu palubovky. Ze by ste radsej robili tu spojku? Tak ok. Radsej olej prach spina aj za usami. Dorobeny dopoteny dobehany za klucami hore dole zdvihak ruky povykrucane potiazmo kolega hybaj pomoct atd atd. Tak ja radsej v cistom v kratasoch potrapim rozum a nervicky. Jaj ze vy radsej ani tu spojku nie, tak ale to sme uz potom zas niekde inde.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemáš potuchy o čom píšeš,doslova a do písmena nevieš o čom píšeš.Netreba sem pliesť žiadne pivá
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja neviem o com pisem? Dost primitivne napisane. Jaj lebo ty si majster sveta a nik iny nic nikdy nerobil ani nikdy nebude? Ale noooo. Ze si odbornik to vieme ale teraz si asi stupil kusocek do makkeho. Skus odovodnit to co si na mna napisal aby si si zachoval aspon kusok sudnosti. Neboj sa aj ked ty umries tak sa auta nadalej budu opravovat a svet sa zaobide aj bez teba. Netreba sa nafukovat lebo kazdy balon raz splasne. OK ak je majitel toho focusu ochotny prisposobit sa mojmu nedostatku casu a dojst s nim do Detvy na termin ked si najdem cas a ja mu tu palubovku vymenim a on tu bude pisat co ako bolo a potom som zvedavy ci sa tu vy majstri mechanici budete vyplakavat aka je to tazka robota. Co sa tyka ceny tak vsetko necham nanho, je mi jedno ci mi da 50 alebo 150eur, ked mi neda aj nic. Nebudem ohrnat nosom nad robotou ktora je bezna a pisat tu chuj.oviny ze potom to vrzga lame sa bla bla bla. Tak ked to nevies urobit aby to nevrzgalo tak to nerob radsej naozaj. Vrzgaju aj nove auta z linky a co teraz? Ideme pisat vyrobcom nech vyrabaju auta bez palubiek aby to nevrzgalo? Ked ti bude chirurg menit bedrovy klb tiez ti povie ze asi to uz nebude ono. Vzdy ked sa nieco nieci nahradza tak uz nikdy to nemoze byt take ako povodne. Kur.va miesto toho aby ste cloveku pomohli tak mu budete pisat len to ako sa to neda a aka je to zla robota. Toto forum uz davno stoji za pi.cu Nechapem co uz toto je ozaj za dobu? Z ludi sa stavaju original hovada. Zdebilnieva sa ale poriadne. A potom sa budeme cudovat nasim vnucatam ked niekto povie ked uz tu nebudeme ze ja ti toto robit nebudem lebo je to zlozite ale tvoj dedko by ti to bol urobil. No prd by mu bol aj ten urobil ako tak citam. Takych mechanikov narobim do rana za humno co budu len rozpravat jaj to je zla robota zlozita a podobne.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Radsej 20 aut prezut a zinkasovat € ako sa dva dni piplat s palubkou.
Alebo dielna nevie pocitat?
Za hodinu aj 3 auta prezute, za 8 hodin je to cca 500€? Jedna osoba, jedno miesto v dielni.
Za vymenu palubovky co by trvalo len tych 8 hodin a inkasovat 100-150€ ???
Lahka matematika a lahke rozhodnutie.
Nuz, vela zdaru najst kutila, co to urobi so vsetkym rizikom za tych 100€.
Sa hlava zatoci z cien, co stoji nejaka zlomena, prasknuta blbost na tej palubke, uz len tie blbe uchyty, co sa niekedu utrhnu, zrovna tak “jednorazove“ prichytky.
Rozobrat, potom niekolko dni odstavene, lebo sa caka napriklad na original prichytky.
A rozumny mechanik s tym musi kalkulovat.
Ze pytaju vela? Nuz, demokracia, sloboda, kazdy moze ist to robit.
Poukazovat, ze niekto za to hodne pyta?
Jasne, treba iba tepku garaz a dake vybavenie.
A tu garaz a vybavenie isto ukradol a na zivobytie mu musi vystacit denne stovka v hrubom :40bd:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ano sam 24 aut prezujes za šichtu , a zavazia a aj dielnu aj zdvihak aj kompresor mas zadarmo a z neba ti ti to spadlo. Fajny kseft. Hlavne ked mimo sezony prehadzujes a preberas zo starych pneu co by si predal aby bolo na najom ako vacsinou garazovych prezuvakov. Uz si videl mechanika domaceho co by nerobil ine pocas celeho roka len prezuval auta? Asi taky kseft je to vyborny. 24aut denne a 500e na fajront do kredenca. To jedine ak by tie kolesa koksom plnil. Jaj ty asi pises o vacsom pneuservise profizariadenom kde si tych 500e berie na fajrtont zamestanec domov. Tieto pi.coviny to uz ozaj aj tie krcmove reci podlieza. Mali by pootvarat tie krcmy uz lebo kopa odbornikov s lavymi rukami a vyhovorkami co ako len sa neda sa prestahovalo sem sa mi zda. A co ked je riziko ze sa nieco zlomi kedmu to budem rozoberat? Snad je clovek aj on a rata s tym ze sa nieco moze stat. Je to obycjny focus na ktory vsetko stoji 5 korun a ked sa nieco zlomi tak pochopi ze to nebolo naschval. A co ked kym sa to kupi bude auto stat par dni? A teraz nestoji? Ved vy s velkymi papulami mudrosti kym by ste sa do toho pustili tak uz tretia STK by mu prepadla a idete tu pisat o tom ze by par dni auto muselo stat. Rozumu ste pobrali ozaj vela v tych karantenach.
Naposledy upravil/-a patko1 v 24.04.2021 12:56, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Patko,tentoraz nevieš o čom píšeš.Rozobrať...nie je problém.Problém je nenechať po sebe stopy a to nebezpečie je ozaj veľké.Nebezpečie že plastová úpinka či uško nevydrží je obrovská.Rámik kde jedno uško nedrží je problém.Dnešné palubky sú lícované nesmierne presne tesne a materiál tak háklivý že chodíš okolo ako kolo puknutého vajca.Ak to nepoznáš,pol dňa budeš meditovať ako začať,a ja tvrdím ani nezačneš ak ti niekto nenaleje rozum ako a kde.Potom vysvetluj že dôležité je že audinka je poskladaná,nevadí tu to nepatrné odchlípenie,nevadí že v nejakých režimoch sa spod palubky niečo ozve...majiteľ ťa zabije ak je to drahší voz a ty mu to doku...íš.Takých gerojov je plný internet...nie je problém
To nie je o tom že sa nedá.To je o tom že sa tej práci vyhne ak je to novší voz,ak má dielňa dostatok práce.Považuješ za hlupáka človeka ktorý odmietne vyvariť zadné falce na Felde.Lebo gazda má predstavu že to bude stáť 2 x 20 e.- Ak môžeš mať hodinu práce (a života) zaplatené napríklad hodinovkou 10e.- určite sa nedáš nahovoriť na prácu kde ochota klienta končí na 2 e.- alebo ani to.
Aby si za nízky zárobok išiel da zákazky kde hrozí priekak (a tam hrozí) tak klameš len sa práši. Nechaj prácu ktorú robíš a chod robiť výkopové práce z čmuhami za krabicu cigariet a flašu čuča
Toto nie je tak že ti robiť nebudem,čoby nie budem.Aj falce budem,ale zaplatíš ma mojou cenou.Nechodil som do učňovku strednú aj vysokú aby som robil v cene výkopových prác.Neučím sa prakticky denne,nie som v dielni denne aj so a ne,neriešim denne z inými ich problémy na fórach či v tel. a demám 51 rokov praxe preto aby ma niekto chcel zaplatiť pod úroveň pomocného robotníka.Urobím všetko a čokoľvek,ale nie za drobné a ešte z rizikom a vidinou problému.
Nikto nad ničím neohrňa nos,paluboviek som sa navymieňal viac než si ty videl.Ale zadarmo je iba čas ktorý míňam na seba a rodinu.A neverím darmo to chceš nakukať že dáš prednosť menšiemu zárobku pred slušným kde máš pocit že si dostal zaslúžené peniaze.

To čo píšeš presne korešponduje z názorom velkej časti slovenskej spoločnosti - každá práce je ľahká (ktorú robia iní) a samozrejme každá práca je za haliere (zase ak sa týka iných).
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty tema nie je o audi ale o focuse kde nic nestoji ani nove vo forde majland. Neni to Bentley, na bazosi ich je na diely milion. A majitel si je urcite vedomi ze riziko vzdy je a pokial to nechce platit vo forde tak do toho rizika musi ist a urcite aj ide. Tu sa nebavime o aute za 200000e ale o forde ktory viac menej uz kusok nelicoval a vrzgal ked zisiel z linky. Preto by sme to ako na fore mali cloveku vynalozit snahu pomoct o tom forum je. Ako ste mu pomohli? Kto ti tu kedy pisal ze ta nechce zaplatit? Preco pises ze sa ti to neoplati? Neviem kolko beries na hodinu. Asi to tu nenapises. Ani si netrufam to tipnut. Dam len zhruba moj laicky odhad co poznam u nas dobrych mechanikov tak maju v praci tusim 10e na hodinu. Tak napisem priklad ze ty chces 20e na hodinu [prepac ak je to malo ale ozaj netusim] Tak ratajme. 20x8h je 160e. Prva otazka , vymenis tu paubovku za 8 hodin? Moja istota je v tom ze za tych 8 hodin tu budes stihat o tom este aj pisat slusny report. Druha otazka. Bolo by ti teda tych 8 hodin za tych 160 zaplatenych podla tvojich predstav? Treba vzdy hladat riesenia a nie vyhovorky. Ja osobne si myslim ze by si bol spokojny a mozno by si si povedal ze fajna spomienka na stare casy a predsa sa to da. Vojdes do domu 160e vo vacku nezodral si ziadny vercajch , nebudes si 20 minut ruky drhnut solvinou a mozes si kludne v trenkach v ktorych si menil palubovku lahnut vedla maminy. Zivot je aj o takych veciach, nie len podme silou mocou po pravde a peniazoch. Nekalkulujme ze co ak sa nieco zlomi. Zlomit pokazit sa moze pri kazdej robote nieco. Zlomi sa tak najdeme kompromis s majitelom a vyriesime. Ja som pri tych par vymenach co som robil nemusel nikdy nic kupovat menit. Je pravda ze nikdy som nerobil cudzie auta ale len svoje ale aj tak som na ne bol vzdy narocny. aaaa taram, raz som na A8 daval dole volic radenia a praskol obal ale to bola vyslovene moja chyba lebo som si nekukol na nete ako jednoducho sa to da zhodit ale ja som to bral tak ze aj tak som ho chcel vymenit za novy krajsi. Keby to robim cudziemu urcite najprv pokukam lepsie ako sa to zhadzuje.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

mhlavaty napísal:Urobím všetko a čokoľvek
Aspon keby si netaral, sme sa tu napocuvali dost o tom co ti nesmie ani len do dielne (a nie preto, ze by to majitel nezaplatil)! Aj o tom co kto vie a moze urobit a napisat a uz naozaj stacilo, fakt nie si panbozko!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty napísal: To čo píšeš presne korešponduje z názorom velkej časti slovenskej spoločnosti - každá práce je ľahká (ktorú robia iní) a samozrejme každá práca je za haliere (zase ak sa týka iných).
Dalsi nezmysel , jasne som napisal ze uz som to robil nie raz a hlavne koli tebe som si akurat zarezervoval vymenu palubovky na FABIA 2020, budem ju robit ja sam dokonca u oca na dvore aby sa nepovedalo ze neviem kde a neviem s akym vybavenim. Ako som uz napisal vam panom bohom mechanikom potrebujem k tej extra tazkej zlozitej operacii len teplo [ani to by nemusel byt] svetlo a par klucov co sa daju kupit v LIDLI za 15eur. Nic viac nepotrebujem,ani len pos.rate monterky. Skratka clovek nemusi mat ani vychodenu maturitu ani auta v zivote nemusel ani vysavat nie to este opravovat. Je to len pozorne rozoberanie a skladanie, nic ine, ani len taku vec ako mat znalost ze do motora sa nemoze doliat hocijaky olej na to netreba. Ked si taky odbornik tak sa tu stav somnou o 500e ze si tu palubovku dokaze zadavatel temy vymenit sam ked mu budem kludne aj cez telefon vraviet co ma urobit. Je mi jedno ci je mesiar alebo dokladac tovaru. Potom by ste len zazili hanbu vy pani mechanici co ohrnate nosom nad takou robotou. Ja tych 500e ked vyhram dam rovno jemu aby mal motivaciu ist do stavky a podujal sa na to. Tak co? Kolko paluboviek si ty vymenil a kolko je ich potrebne vymenit aby sa mohol clovek nafukovat talk ako ty? Zvladne to aj amater? Ci len frajer ako ty? No pod do toho hrdina. Mimochodom s tvojimi recami ze ty si vymenil viac paluboviek ako ja som videl si mozem akurat tak vytriet zadnu cast lebo pochybujem ze mas na to aby si mohol nieco take napisat ked ma nepoznas co som ja kedy robil a videl. A takisto neviem o tom ze by si dostal nobelovu cenu alebo vymyslel liek na rakovinu takze si v podsate dokazal v zivote take iste makove ako aj ja. Myslim si ze ti kusok ten vek a tie chvalospevy o tebe tu na tvoju osobu udieraju na hlavu ale nebudem ti ozaj pisat naprotivo tebe ze OK ale ze ja tych paluboviek zas este vymenim viac ako uz ty. Clovek by mal ist do hrobu spokojny s laskou a s pokorou a nie nafuknuty lebo si na finale naprdi sam do vlastnej jamy a bude to dychat na vecnost. Aby mi nahodou niekto nenapisal ze och skodovka to bude mat jednuduche tak fabča ma dorabanu kameru, nejake krabicky na rychlejsiu reakciu plynoveho pedalu a VAMOS takze mozno ma cakaju aj nejake chutovky v podobe dorabanych kablovaciek. Ak budem stihat tak sa do toho pustim buduci tyzden a potom napisem vysledok ako som dopadol. Som uz v stadiu zivota kde asi o case budem pisat tazko kedze sa snazim nenahatan a budem to mat viac menej asi ako relax ale skusim cas vymeny aspon nejako odhadnut.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne sa do toho pusti a nech sa dielo vydarí.Ideš si svoje a nechceš pochopiť pár podstatných vecí.Keď to nedokončíš tento víkend,dokončíš to budúci.Keď otcovi niečo poškodíš,určite obídeš lepšie ako keď to vyrobíš zákazníkovi od krorého chceš dostať zaplatené.Nech sa ti darí,toto je ozaj pod úroveň sa takto baviť,nechceš chápať,nechápeš,dokonca nerozumieš čo píšem lebo reaguješ od veci a útočíš.Peknú sobotu priateľu
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ty ked rozoberies dnes motor tak mi zarucis ze dnes ho aj poskladas a odidem na aute dnes aj domov? Ked pridem k tebe na vymenu zhavicov a 3 zo 4 zalomis tak mi co povies? Jaj uz viem, ty nebudes robit ani zhavice lebo aj tam je riziko. Prepac ale do teraz si nenapisal ani jedno slovo k veci. Podme ozaj vsetci len tie kolesa prezuvat tam sa nema co doje.babrat. To sme ozaj odbornici. Bat sa prdnut aby som sa nepos.ral to je take moderné. A ja utocim? Co takto trošičku sebareflexie?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty si pĂ­sal.... vy budete nosom ohrnat nad vymenou pos.ratej palubovky? Za den ju ozaj vymeni aj panic.
Nech je tak,fotografuj,pochvál sa,zatlieskame
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Zase prispevok uplne k veci. No coment. Keby si radsej odpovedal na tie dve jednoduche otazky ktore som ti polozil. Alebo by odpovedami mohla utrpiet tvoja blahoslavenost a meno vsemocneho a vsevediaceho? Na 100% som si isty ze by si tú palubovku dokazal vymenit do siestich hodin v pohode ale priznat to tu verejne by ti tentokrat nehralo do karat. Ale mlcat ze to tak nie je asi tiez neni slava.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Načo si tu meriate šulinov?
Nepochybne je pár dobrých mechanikov na Sk, ale čo ja chodím aj známi, tak len mudrovanie ako Didiana z Funrádia ale doebe to ešte aj výmenu filtra. Potom sa nečudujte, že si to ludia doma robia sami....
Všetci by len chceli 50e normohodina ale byť aj za to poctivý a pedant, nie nie.

Ale veď aj tu v témach to vidno, že stačí trošku zložitejšie auto a zákazník chodí od dverí k dverám.
Ja máť také auto, hodím to z mosta. Našťastie mám zatial jednoduché auto ale aj tak idem radšej za hranice....

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných