Kombík do mesta do 4 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Kombík do mesta do 4 000

Príspevok od používateľa spire011 »

Zdravím. Poprosil by som o radu. Rodičia by si na dôchodok chceli urobiť trochu radosť nejakým autom, aktuálne majú 20 ročnú Fabiu prvej generácie, ktorá už toho dosť pamätá. Otec by rád ostal pri Škodovke, ale nie je to podmienka. Rozpočet majú tak do 4 000 eur. Ročný nájazd je iba okolo 5 tisíc kilometrov, 90 % iba mesto. Takže asi skôr benzín. Pozeral som všeličo, dá sa kúpiť aj kombík Fabia rv. 2013 a podobne, ale napríklad aj Dacia Logan. Vzhľadom na to, že sú dôchodci, chcelo by to lacnú údržbu a náhradné diely. Malo by to byť spoľahlivé (ich Fabia nebola pokazená už 10 rokov...takže nejako tak to očakávajú aj od nového auta :D ) Ja som ale na Dacii v živote nešiel, z lacných áut poznám jedine tie Fabie - netuším, či Dacia nie je príliš low-end čo do jazdných vlastností (hoci v meste by to bolo asi jedno, ale aj tak). Vďaka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Daciu neberte, to je ošálené celé i ked ano, funguju, ale prave starsie maju vcelku nespolahlivost a naklady na opravu. Ja by som skusil pozerat nieco japonske v tej cene. Nebudes si moct prilis vyberat co sa tyka roku ale to nie je dolezite ani trosicku. Spravne si napisal, vyhybal by som sa dieslovym autam pretoze v tejto cenovke to uz bude jedna tragedia za druhou - na usporu paliva nepozeraj, nervy a peniaze vytecu z oprav.

Cokolvek benzinove co nema turbo, cokolvek co nema priame vstrekovanie (to nebude mat hadam nic v tejto cenovke). Toyota hocico combi. Uplne hocico co sa im bude pacit a bude rozmerovo vyhovovat. Mazda kombi hocico, pozor aby nebola hrdzava.

Vyber zopar modelov a kludne napis sem, zhodnotime. Nic nie je zle ani na Fabii II kombi, ak taku najdes v danej cenovke co si myslim ze najdes. Vyhybajte sa trojvalcovej 1.2htp pretoze to je technologicka tragedia, vyhybajte sa 1.0i s turbom alebo bez lebo to je technologicky nezmysel a tragedia dohromady, takze cojaviem nejake 1.4i by mohlo byt.

Vravim, nieco povyberajte a napis sem. Radsej pozerajte nieco okolo 3.200 az 3.500 eur aby zostalo na uvodny servis, budete kupovat starsiu masinu takze nejaky servis to proste vypyta - uz len vymena olejov, filtrov, pneumatik, mozno brzdy, mozno vyfuk, nieco zozeru. Proste pri takomto starom lacnom auticku treba ratat ze niekolko stoviek padne.

Rada : idealne by bolo kupit od nejakeho starsieho cloveka ktory ma auto vo vlastnictve. Ziadny bazar, ziadny priekupnik, dovoz.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, dochodcom sa velmi rata dobre nastupovanie - to znamena presunut vodorovne zadok v stojacej polohe do kresla. Skus pozriet auta so zvysenym sedenim.

Pozri napriklad dvojicky lancia musa / fiat idea. Je to kusok priestrannejsie ako fabia.

Pozri si napriklad golf plus. Alebo toyotu corollu verso. Z malych japoncov napriklad toyotu yaris verso taka analogia na skodu roomster. Ta by im mohla vyhovovat. Toyota urban cruiser? Alebo suzuki sx4? Sx4 pozerat vylucne benzin 1.6 s 88 kw - teda po facelifte.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Vďaka, zaujímavé tipy vcelku. Len sa bojím, že otec to ofrfle, že to je staré. Lebo aj taký Golf plus je fajn podľa mňa, aj to Suzuki - ale do tej ceny je to tak ročník 2006-2007. A to už mu príde podľa mňa staré... radšej by niečo tak 7-8 ročné, hoci neviem, či to nie je zbytočnosť. No zistím, dám vedieť, diky :)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Z tych rokov:
Toyota Verso S
Toyota Urban Cruiser
Suzuki SX4
Skoda Roomster - by bola skvela nahrada.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

stare nestare, pozri do penazenky kolko si ochotny pustit penazi - a potom sa mozeme bavit znovu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Peňaženka nie je síce moja - ale je to už v názve témy, takže viac ako nejakých tých 4 tisíc otcova peňaženka nepustí :) Otec mi teraz poslal tento link:

https://www.facebook.com/marketplace/it ... tory_share

Tak čo ja viem.. vraj sa mu páči hrozne....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidis to, ohrnal nosom nad 7 rocnym autom a teraz sa zalubil do 11 rocneho !!! Srandy kopec ze ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Velký pozor na ksichtoknihu - je tam výrazne vyššie percento podvodníkov, stočených a búraných aut ako na špecialiovaných strankach.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

11 ročná škodovka zreje ako víno, čím staršia, tým drahšia :)

1.4 16V od Škody, primitívna technika, servis úplne smiešny v porovnaní s inými koncernovymi motormi.
Naposledy upravil/-a Dep v 03.05.2021 19:11, upravené celkom 1 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je pravda, 1.4i je vrchol jednoduchosti v porovnani so vsetkymi tymi ostatnymi turbomalorážkmi co henta automobilka produkuje. Uprimne, ten inzerat bol vylistovany 19 tyzdnov [!!!!!!] dozadu teda zrejme ta cenovka je MIMORIADNE prestrelena...

pretoze to jednoducho takmer za polroka [26 tyzdnov je pol roka, uz sme skoro tam] nikto nekupil. Alebo je auto v inom nez dokonalom stave ako je popisane v inzerate.

Jooooooj a keby LEN 19 tyzdnov... jednoduchym vyhladavanim cez guugle najdes STARSIE inzeraty kde si este pytali 3.750 eur v DECEMBRI 2020 [! tak to uz naozaj je pol roka !]

Cize v ziadnom pripade hento nie je nejaka bomba za ktoru by si trebalo dolamat čmánty. Ako, prebereme znovu ze pan otec ohrnal noštek nad 7-8 ročným, ale 11 rocny zazrak co nikto nechce minimalne 19 tyzdnov je uplne najlepsi na svete ? Pocuvaj, neni to nahodou tvoje auto co predavas a nedari sa ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ani sa nepodarí, pretože 1.8 s dvojzonovou klimou, polohovatelnými sedačkami tempomatom a hlavne LPG som kúpil za 600 evri a elektrony s novými gumami som dostal ako bonus. :40bd:
Ale zase volal som 20 minut po zverejnení inzeratu. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Ale jaj, zas nekonšpirujme :D Fabia už nie je moja šálka kávy, hoci mal som ich 2x nové, raz HTP, potom TSI, ale po 1,5 roku som to vždy predal ešte v záruke, proste nič to auto človeku nedalo, ale tak čo som čakal no. Ja som predával svoje BMW e61 535D za 6 tisíc, zmizlo za 4 hodiny, lebo bolo jedno z najlacnejších vtedy na nete... nerád predávam auto celé mesiace. Túto fabku by som dal za liter (no dobre, tak za dva), nech je to rýchlo preč z domu :D Neviem no, jemu sa to zapáčilo - ale tiež nie som veľmi za také impulzívne nákupy...že zapáči sa mi a idem pre neho... ja kupujem auto aspoň 3 mesiace vždy :D A nakoniec sa žene aj tak nepáči, takže idem odznova :D Neviem no, mne sa ten ročník nevidí. Preto aj ja tak trochu idem dopredu s tým, aby kúpili čo najnovšie v rámci možností. Neviem no, fakt netuším ako to doriešime, ale malo by to byť do leta, na dovolenku (ak nejaká bude možná...) by už chceli ísť na novom.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

A vlastne prečo je cena prestrelená? Teraz som dal hľadať Fabie od roku 2010 tu na autobazar, ako aj autobazar.sk a iba dve sú lacnejšie - ale jedna má cez 200 tisíc kilometrov. Takže otázka znie - prečo je táto predražená? Že čím argumentovať otcovi, ktorý tak po nej túži... dik.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Napríklad tým - že čím novšia Fabia, tým väčší šunt, ktorý ťa zožerie na servise? Ešte aj chudák haťapka je lepší kauf ako nejaké tsi. (môj osobný názor)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných