Toyota Verso 2015 1.8 Valvematic - otáčky pri zrýchľovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ono píšeš, že si sa dosť často pohyboval po meste kde si musel často zastavovať a rozchádzať sa..a to môže byť kameň úrazu prečo spojka tak dopadla ako dopadla..možno je spravená z "jemnejšieho" materiálu ako mali tvoje služobáky..
Tak ti poviem, že stačí taká 20 minutová kolona denne a spojka sa v nej zničí viac ako po 10 000 km po dialnici..
Ja som kupoval nového passata v roku 2017 tuším..a presťahoval som sa z BA do mestského satelitu-Most pri BA/ Malinovo..a 2 roky som sa denne prdkal každé ráno v pol hodinovej kolone..a teraz mám nabehané 120 000 km a ked to tak zhodnotím, tak sa modlím aby spojka vydržala vôbec do 200 000 km..
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mhlavaty napísal:Tomu že je to logické odporuje iba predstava,že je autorizák taký biedny že nevie identifikovať ani takú blbinu.To mi pripadá neuveriteľné
Ale no... snáď ťa to neprekvapuje. V autorizáku väčšinou ak neukáže diagnostika, tak závada neexistuje. Lebo by museli porozmýšľať a to by ich zrejme bolelo.
SERAPHIM
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2008 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SERAPHIM »

tak len pre zaujímavosť s odstupom niekoľkých mesiacov s tým stále ešte zápasím, autorizák mal auto naposledy 4 dni u seba, povozili sa hádam všetci technici a vraj závada sa neprejavila. Neskutočne ma to rozčuľuje, prinabližšom pôjdem do iného servisu. Stáva sa napr. že na diaľnici idem 120, chcem náhlejšie zrýchliť /obehnúť iné vozidlo/ a bez akéhokoľve radenia dolu na 5ku motor zhučí, dokonca zasvieti šípka na zaradenie vyššieho ako 6-teho stupňa a až potom sa chytí a ide. Podľa servisu je to nejaká haluz, ale neprejavilo sa im to vraj. Cestou do servisu som to isté skúšal pri 80-90kmh a stalo sa to opakovane. Tak buď to riešiť nechcú, alebo nevedia, už ozaj neviem.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ja by som ich išiel previezť po nejakej ceste,alebo dialnici-neviem čo máš bližšie na vyššiu rýchlosť a ukázal by som im to..či oni s tebou nespravili ani skušobnu jazdu, aby videli čo to robí?
SERAPHIM
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2008 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SERAPHIM »

ale spravili, tak 1km, pričom, mňa k volantu ani nepustili. Plyn zošliapaval tak pekne pomaly, že to nemalo šancu sa prejaviť. Potom to mali niekoľko dní u seba, nejaké km najazdili, ale vraj sa im neprejavilo. Už len podľa spotreby to museli veľmi šetriť, aby dali spotrebu o liter menšiu, ako bežne mávam (diaľnica/mesto). Najhoršie na tom je, že potreboval by som to vyriešiť, ale nemám čas to riešiť, musím voziť ženu na onkológiu do Ba min. raz do týždňa, niekedy aj každý deň. Každopádne bude to mechanická závada, o tom v podstate niet pochýb. Najväčší problém je, že sa to správa nepredvídateľne, niekedy sa to prejavuje v jednom kuse, inokedy raz za čas, očakával by som u mechanickej závady že sa to buď deje, alebo nie.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Skús nájsť vo svojom okolí šoféra/šoférov nech sa s tebou povozia, skúšajú.
Alebo niekoho s takým istým autom.
Stačí mať aj nejaký zlozvyk/návyk pri preraďovaní a hneď sa to ničí.
Kedysi som mal zlozvyk z jednotky radiť cez neutrál dvojku, lebo som si myslel, že ničím prevodovku.
Alebo je inak nastavený sp. pedál na záber spojky, ako si zvyknutý z predošlých áut a páliš to.

Ale to je moc, že servis hneď strká diagnostiku. A bude horšie.
tomasorlik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.01.2023 21:09
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Verso 2015 1.8 Valvematic - otáčky pri zrýchľovaní

Príspevok od používateľa tomasorlik »

Dobrý deň, SERAPHIM. Mám tiež Toyotu tento model 1,8 Valvematic 2016 a posledný rok a pol rovnyký problém s otáčkami. v lete to je v pohode ale v zimných mesiacoch pri zrýchlovaní tie otáčky lietajú hore. Tiež si myslím že to je asi spojka, Chcem sa spýtať ako ste nakoniec pochodil keďže vidím že prešiel rok a pol odvtedy. Či ste niečo menil alebo ako ste dopadol,
Ďakujem za odpoveď.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní