Audi A4 1.9 TDI PD, 85kW, 2000, rozvody, ramená, homok. klb

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto sa môže správať iba úplný idiot.Veď tí ľudia (zakazník myslím) ho živia,nosia mu zárobok.Takému magorovi by mali zobrať živnosť.Ak si na cenu dielov nahodí cenu času a použitie auta na cestu za dielmi a nejaké náklady ktoré z toho plynú - veď ok,na to by mu nikdy nikto nepovedal krivé slovo.Samozrejme že niekto musí zaplatiť svietenie,réžiu,čistiace prostiedky,utierky atd ktoré sa použijú,veď sa použili pre jeho prospech a nie z nudy.Ale táto slovenská nenažranosť a všetko len a len strop,to je niečo šialené čo nikde inde neexistuje.Či poliak či maďar do zadku vlezie od ústretovosti,vždy lepšie ceny a ešte vždy prístupný ešte znížiť,ale takú nenažranosť majú ozaj iba našinci čo by z vlastnej matere stiahli siedmu kožu.
No lenže to má ešte jeden dôvod.Dve platby 100 eurové úplne inak vyzerajú ak v jednej je to 99 e.- diely a 1 e.- práca.A v druhej 1 e.- diel a 99 e.- práca.
V prvom budete vychválený do nebies,v druhom vás klient poosiera ďaleko za hranice dediny.Dielne dnes nemajú odvahu si pokojne vypýtať za prácu viac,slovák za rozum jednoducho platiť nebude
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tu islo o pripad ked jedinec jednoznacne vie co a kolko chce zarobit, proste pohlad na vec systemom nie ze pytam si vela? pytam si malo? pytam si adekvatne? ale chcem tolkoto tak si to vypytam... to su rozne veci podladu na tu istu vec, neviem ci drzost, sebavedomost alebo bohorovnost..... uvediem priklad na kolegoch z vychodu ked dochadzali ako ludia inak pristupuju k tomu istemu, jeden viezol 3 ludi v aute tak vydelil naklady/4 a vypytal si peniaze od tych troch, druhy viezol tiez troch a delil to troma - lebo ved amortizacia a sofer autobusu si tiez listok nekupuje, treti to riesil tak ze viezol 3 ludi tak si od kazdeho vypytal tolko co by ich stal listok vlakom, dalsi sice ludi nevozil ale ked nahodou niekoho bral tak nechcel nic lebo ved tu cestu by isiel aj tak, max sa nechal vecer v krcme pozvat na pivo.... kazdy mal svoju pravdu a pre kazdeho bolo podstatne daco ine
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

P.Hlavatý ja chápem oprávnene ich náklady, ale vypýtať za hodinu práce 30 eur a navyše zarobiť na dieloch povedzme 60% ich sumy je čistá zlodejina..
Povedzte mi aké tak má náklady nejaký garážmajster kde sú dokopy dvaja ludia..čo tam svietia tie 3 neonky a hučí naplné gule kazeťák?Takýto servis dokáže zarobiť denne v čistom, kedže nejaký blok alebo faktúra je neznámy pojem okolo 250 eur na deň..myslíte že to je málo denne zarobiť 125 eur na 1 osobu?a to ešte nehovorím ked tam niekto príde bez svojich dielov, tak to je ďalšia ryžovačka, samozrejme nezdanená..1 človek si v takomto kamarátskom servise príde kludne v čistom na den cca 150 eur...za 22 prac dní je to krásnych 3300 eur..odvedie si ako živnostník minimálne odvody 300 eur a zostáva mu cca 3 000 eur...
ja im nezávidím to ja taký nie som..ja každého zárobok mám viete kde..len chcem poukázať na nechutnú, ale totálne nechutnú nenažranosť a chamtivosť podaktorých servisákov..
Ako som písal hore nikdy nezabudnem na ponukaný diel origo audi za 360 a v porsche inter auto predajni stál ten istý 240..čiže na jednom diely čistá ryža 120 eur...a to nehovorím, že už porsche inter auto na tom zarobilo...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

A sme doma - odvody. Bingoooo.

Takze ak servisak chce mat aj dochodok, nesmie platit minimalne odovody. Takze ak niekto chce 1000 eur mesacne v cistom, musi vyrobit 2500 eur. To je tych 125 eur na den.

Ludia nemaju ponatia, co je to cena prace.

Za feudalizmu sa ludia pomaly burili, ak platili desiatok. Dnes spokojne platime tych desiatkov vela, prevela.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Herin je to ďaleko od reality,ale túto časť pokojne preskočme.Čo je smutná pravda,je nič viac a nič menej než neférovosť správania.Zákazník nie je hmyz ako sa mnohým pri návšteve servisu zdá.Postaršie auto je grča,a čo s tým ten truhlík chce...žiaľ na toto som vypočul kilometre ponôs.Triafanie chyby je občas z blbosti,občas preto lebo je to výhodné.Predsa v jednoduchej hlave je uložené že - diagnostika hovorí toto a teda je to toto.Na vine je teda diagnostika,nie mechanik.Že to nie je nádherné aliby prečo sa to a tamto "muselo" vymeniť ?! Pretože v hlave cca väčšiny ľudí je,že pozrie do počítača a hoplá,vidí chybu.
Ostanme pri tom,niekto je fér,a vie si zarobiť prácou,a niekto nevie tak si pomôže,gazda platí,to nie je zlý systém.To je osvedčený karpatský model odrbu
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

P.Hlavaty ja som chodieval do jedného servisu v Malackách, nakoľko tam máme firmu, tak mi to vyhovovalo..ale ked som tam šiel posledný krát, tak som mal normálne nervozitu v tele ako keby som šiel maturovať :d :D aj som mal obavy sa niečo spýtať..
holt nepozerali na mna ako na zákazníka-teda toho debila čo im dáva peniaze a tvorí ich živobytie..
Normálne ma synček majiteľa akože v svojej dutej hlave "objednal" o 5 dní..samozrejme ked som o tých 5 dní prišiel, tak pozeral na mňa s výjavom teľata, že s čím som prišiel, tak potom sa volajako rozpamätal, že ozaj som mal prísť..povedal mi že maju v dielni plno a aby som chvilku počkal..tak on nič nerobil/v dielni maju 3-4 zdviháky/ tak som mu povedal, že niečo mi vzadu klepe na náprave aby sme sa išli previezť nech to počuje..tak sme sa previezli a po pár metroch/maju tam taku rozd..ú cestu/ mi hovorí že ?vieš kolko je tam vecí? to môže klepať hocičo..tak že ked dokončia nejaké auto v dielni tak sa na to pozru..že nech teda čakám..vonku boli 2 stupne..po 10 minutach pozerám vychádza prvé auto z dielne zakrátko nato tam aj nejaké dalšie vojde..po dalších 20 minutach môjho čakania-dokopy už 30 minut..vyšlo dalšie auto..a zrazu pozerám a synček majitela čo mi mal skontrolovať podvozok nastupil do auta a odišiel niekam do prdele..tak som sa zobral a išiel do prdele aj ja..viac tam už nepáchnem..podotýkam že v tom servise som poplatil dosť prachov na to, aby sa mohli trošku inak chovať..
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Učebnicový príklad arogancie.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Slušnosť sa nekupuje.V niekom je prirodzene prítomná,v inom nikdy.To že niekto urobí že odíde pre takú dávku arogancie žiaľ toho dotyčného vôbec nijako nevyruší,dokonca mu to ani nedôjde.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 18 neregistrovaných