Sezónne prezutie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Schvalne sa prejdi po dedine a najdes to na kazdom druhom aute.
Ak sa prejdem po dedine a najdem rad ludí pred studňou, čo do nej skáču - mám sa zaradiť???
Len za mňa - to že žijem medzi stádom hlupákov musím akceptovať, ale nemusím sa správať ako oni. :300f:
Flyte: napíšeš - 16 ky sú štandart a hneď v ďalšej vete to zneguješ,
Daju sa tam dat este 15ky s tym ze zostava minimalny priestor medzi strmenom a diskom.
tak ako ?
Ale diskusia vznikla kvoli tomuto
Oco, ja som na i30 2020 nasiel pouzitelny rozmer od nejakych 60€, asi mam iny google.
Takže opakujem že 60x4 je 240 a nie 400 ako si vybral zadávatel - a ja doplňam že vlastne okradol vlastné deti. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Standard su 16ky pretoze boli na aute pri kupe. Zaroven to nebola ziadna priplatkova polozka.
15ky su povolene v TP a ano, daju sa tam namontovat. Ale uz tam nedas ziadne mensie kvoli brzdam.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

PRESNE ako píše flyte:Standard su 16ky pretoze boli na aute pri kupe. Zaroven to nebola ziadna priplatkova polozka...

odkaz pre oco13 ejha POZOR !!! lebo som kupou auta okradol ešte aj vlastne deti kedže som chcel pre nich nove bezpečnejsie auto ako je 20 ročna octavia.

SNAD skončim zato v PEKLE !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozri každý má na vec iný pohlad, užívaj si autíčko, lebo situacia sa vyvíja tak, že tvoje deti a moji vnuci si už zrejme žiadne nekúpia :4012: A zase ja poviem za seba "chavalabohu" :300f:
odkaz pre oco13 ejha POZOR !!! lebo som kupou auta okradol ešte aj vlastne deti kedže som chcel pre nich nove bezpečnejsie auto ako je 20 ročna octavia.

k tejto poznámke len tolko - deti nemáš čo prevlákať ako mačka mačence, deti máš vychovávať doma a v dosahu chôdze od domova - takže auto si kúpil len pre seba a na deti sa vyhováraš.
Ja ako dieťa som v 70tych rokoch chodil autom (rodičia ma vozili) tak 3 - 4 krát do roka, moji rodičia ako deti nechodili autom vôbec.
Nezdá sa mi že by život mojej rodiny a všetkých rodín v minulosti bol nejako ochudobnený tým že nemali auto , alebo že jazdili raz do mesiaca.
Škola, škôlka, jasle, potraviny sú vždy a všade dostupné pešo a predstav si, že deti z Myjavských kopaníc ešte aj dnes kludne prejdú peši pár km aj v zime a s radosťou. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Ja by so tie disky neriesil

Príspevok od používateľa posky »

Jazdim tak 40tisic rocne a sada diskov mi prisla ako vyhodene prachy, tie rozpravky o tom ako sa guma pri prezuvani nici... Neviem podla mna sa nici ovela viac pri jazdeni nie prezuvani, a za prezutie platim 20 alebo 25 co mi nepride ukrutne drahsie ako keby to mam na diskoch len mi kamos v servise vzdy mindzuje ze ma stym viac roboty :)

Ale je to tvoja osobna vec manzelka co jazdi 10k rocne tej som kupil plechace na zimu a ta zas mindzuje ake je to skarede na nich
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

printerscd napísal:TPMS snímače tam našťastie nie sú.

Má nejaký zmysel pri takom malom nájazde mať dve sady diskov?
Prave pri takom malom najazde ma zmysel mat druhu sadu diskov a neprezuvat stale tie pneumatiky. Ak najazdi 10 000 rocne, tak ma jednu pneu na diskoch len 5 000 km, a aj ked skor tie pneu stvrdnu a budu nepouzitelne vekom po 5 - 6 rokoch ako zjazdenim vplyvom porcie kilometrov, tak je to stale 6 rokov zivotnost a teoreticky 6 rokov nemusia z diskov, tak naco by si ich stale vyzuval a prezuval. Kto najazdi 40 000 rocne ma pneumatiky na 2 sezony. Tak ci tak ich teda casto musi dat dole a vymenit za nove. Pre teakeho nema zmysel mat druhu sadu diskov, pretoze aj tak casto na diskoch meni gumy. Okrem toho po 5 000 km je zbytocne prevazovat kolesa s gumami, takze nie je ani nutnost ist do pneuservisu prezuvat, ale kludne to kazdu druhu sezonu robit svojpomocne.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Ja čím ďalej, tým viac zrejem pre myšlienku celoročných pneu. Za rok najazadím málo, tuto v BA je zima 2 týždne.
Už ma nebaví počúvať servismanov, čo by mi na aute ešte porobili, len aby zarobili.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Auto som kupoval tiež nové, vo februári v Bracislavje. S tým, že ti ho aj v zime predajú na letných. Okej. Tak že doplatim vám zimáky. Prehodili mi to a letné do kufra.
Pohrával som sa s myšlienkou kúpiť r16, fabrické r15 gumy predať. No keď som porovnal patnáctky bola cena 50e a šestnástky 70e. Univerzály od 80e.
Ešte tam mám senzoríky prosím pekne a JEDEN 75e.
5 rokov som jazdil v letnej sade bez nich, až teraz som kúpil z číny za 7,5e JEDEN.

Zimné máš tak 4 mesiace (max) za rok dajme tomu.
Podla seba ich nemám šancu zodrať za život auta, teda 10-15 rokov obmeny alebo 200 000km.

Terazky som kúpil nové letné odjazdené cca 70000 na fabrických. Auto má 90t. Čiže zimné dali 20t za 5 zím.

Tu vážne treba kupovať profil 55-60 a viac a nezosílené.
Kolko poznám ludí s r18 a profil 45 a sekajú gummy a ohýbajú disky.
Niekto si to vie kompenzovať od obce, kde sa mu to stane. Ja nemám na to nervy
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

vedeli ste, ze:
Celorocne gumy su mytus. V skutocnosti ide o zimne gumy, ktorych "zimne" vlastnosti su potlacene na minimum, kvoli ich lepsim "letnym" parametrom. Ak kupite zimne gumy na cely rok, kludne hovorte kolegom, ze jazdite celorocne gumy. :4012:
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Moonshine napísal: Ešte tam mám senzoríky prosím pekne a JEDEN 75e.
5 rokov som jazdil v letnej sade bez nich, až teraz som kúpil z číny za 7,5e JEDEN.
V senzore je baterka, ktorá sa nevymieňa. Samozrejme sa to dá urobiť, ale prácne. Takže si drž palce, aby tie číny vydržali čo najviac.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...no ,ja tuto temu zneuzijem na vlastnu otazku...Nedavno som prezuval,mam 2 sady obutych elektronov.Letne mam na dojazd./ 3-4 mm na pneu./Rozmer mam jeden 215/55/17,ziadnu inu alternativu nemam /ani nespekulujem/.Nechcem cakat do buducej jari a tak uvazujem nove pneu kupit na jesen,alebo v zime.Otazka znie,ci mozem pouzit rozmer 215/60-65/17 ?Dakujem za odpoved.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Fofro napísal:Takže si drž palce, aby tie číny vydržali čo najviac.
Je to priamo od výrobcu, ktorý to asi určite predáva celosvetovo. Je to na nerozoznanie od originálu, akurát tam nieje continental. A aj keby som ich mal dávať nové každé 2-3 roky furt lepšie ako tieto predražené.
Tie, čo sú z fabriky by mali dať 5-6 rokov a tiež sa nedajú repasovať. Je to zaliate.
Teraz tolko aj majú, ale uvidím až na zimu, keď budem prehadzovať. Túto zimu ležali úhorom.

Aj tá rudolfova otazka ma zaujíma, lebo tiež som zvolil nezapísaný rozmer pneu +10 a -5 az na to, že na STK chodím v zime a tie mám podla technického

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných