Audi náhradné diely

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Byndo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.04.2021 15:03
Zdieľať na Facebook

Audi náhradné diely

Príspevok od používateľa Byndo »

Ahojte, chcel by som sa spýtať, aká je cena náhradných dielov na vozidlá Audi? Je ten rozdiel napríklad od Škodovky či VW naozaj markantný a náklady na údržbu auta sú v tisíckach eur ročne?
Napríklad také bežné úkony ako rozvody, výmena oleja, brzdy a tak

Pýtam sa z dôvodu, že uvažujem nad kúpou Audiny tak desaťročnej a moje okolie ma odhovára s tým, že sú veľmi drahé náhradné diely. Niesom ten typ čo chce jazdiť stoj čo stoj na Audine aj keď nato nemá, je to moje vytúžené auto, no argument o výrazne vyšších nákladoch na opravu je dosť silný a v tom prípade by som sa poobzeral po niečom inom, za odpoveď vopred ďakujem :28b7:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Velmi záleží od motora či to bude R4, alebo V6
A potom podvozok, je rozdiel či tam bude jedno rameno v predu, alebo celá sada
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku sa nelíšia u dielov u vecí ktoré používa aj iná značka grupy.Jedine u dielov kde je jediný taký typ dielu použitý u Audi,tak logicky môže byť rozdiel.Pokiaľ sa budeš pohybovať u motorov pri štvorvalcoch budeš porovnatelný.U prevodovky a pri nápravách môže byť rozdiel.Ale nedzičasom už ceny aj týchto dielov ako je komplikovaná náprava a pod veľmi klesli,nie je to dramatické.
Ako ivko poznamenal,dramatické sú veci až u 6V
Ovšem čo najviac ochráni aby náklady ostali pri zemi je dobrý a čestný servisman aby si neplatil triafačky pri opravách,vie to byť aj dramatické.Dal by som dokonca na prvé miesto,Audi nie je z blata,jeho bežná údržba nie je dramatická kým...nevbehneš na nesprávne miesto
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, pokial sa bojis nakladov na servis motora, riesenie u grupy je 1.9 tdi pd. Servis tohto motora je predvidatelny.

Nevyhoda - 10 rocna audina s tymto motorom nie je.

Ale je na trhu dvojkovy superb s 1.9 tdi. Sice ma len 77 kw, ale na bezne jazdenie v pohode staci. Porozmyslaj nad touto alternativou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných