Citroen Berlingo multispace 1.6 hdi , 2014 - strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo multispace 1.6 hdi , 2014 - strata vykonu

Príspevok od používateľa clandy »

Kúpil som Citroen Berlingo multispace 1.6 hdi 2014. Po pár dňoch mi začalo svietiť na displeji engine fault a auto stratilo vykon. Na ďalší deň už bolo všetko ok. Takto sa to opakovalo viac krát. Keď zasvietila kontrolka auto stratilo vykon. Zobral som to k mechanikovi, vymazal chyby všetko ok. Zasa iba na 2 dní. Kontrolka raz svietila potom nie. Mechanik vymenil váhu vzduchu, no asi to chyba nebola, raz bol výkon potom nie. Rozobral DPF a bolo totálne zanesené. Tak ho tam už nedal a prispôsobil cez diagnostiku. No nepomohlo. Pri týchto úkonoch zistil, že je turbo zle a žerie veľa oleja. Tak zohnal turbo auto nešlo, myslel že je zlý aktivator na turbe. Potom sa zohnalo repasovane turbo ale auto znovu neťahalo a chyba engine fault SA vymazať nedala. Premeral koncovky na turbe a zavolal autoelektrikara na ani on na nič neprišiel. Všetko ok chyba vymazať nejde ani jemu. Mozno kto mal podobný problém by vedel poradiť. Kde by mohol byť problém pri strate výkonu? Čo máme pozrieť? Mohlo by to súvisieť s DPF alebo zaneseny palivový filter či software v RJ? Ďakujem za príspevky.
Naposledy upravil/-a clandy v 18.04.2021 17:33, upravené celkom 3 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zatiaľ je to oznam,chýba otázka
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Dostal si vdaka sikovneme mechanikovi gol do vlastnej brany!!!!!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Máš súkromnú správu.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Vždy sa mi páči, ako všetci "mechanici" začínajú výmenou váhy vzduchu. Lebo za všetky problémy s motorom môže váha vzduchu a za všetky problémy s kúrením je vinný ježko kúrenia :40bd:
Predovšetkým vymeň mechanika!!

Najlepšie by bolo auto okamžite vrátiť, ale to už asi nemôžeš, keďže bolo X krát rozoberané. Predajca ti ho už späč nevezme, ale dobre vedel, prečo ho predáva.
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

smarik napísal:Dostal si vdaka sikovneme mechanikovi gol do vlastnej brany!!!!!
Mechanik je moja rodina, má vlastnú dielňu. Ako mechanik je určite dobrý. Asi keby som mal zato platiť tak sa nedoplatim. Myslel som, že prispievať budú ľudia, ktorý k teme vedia niečo povedať a pomôcť.
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

jergusko napísal:Vždy sa mi páči, ako všetci "mechanici" začínajú výmenou váhy vzduchu. Lebo za všetky problémy s motorom môže váha vzduchu a za všetky problémy s kúrením je vinný ježko kúrenia :40bd:
Predovšetkým vymeň mechanika!!

Najlepšie by bolo auto okamžite vrátiť, ale to už asi nemôžeš, keďže bolo X krát rozoberané. Predajca ti ho už späč nevezme, ale dobre vedel, prečo ho predáva.
Kúpil som ho ešte v septembri. Poprosím Príspevok ktorý by pomohol. Dakujem
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

clandy napísal: Mechanik je moja rodina, má vlastnú dielňu. Ako mechanik je určite dobrý. Asi keby som mal zato platiť tak sa nedoplatim.
I. Najhorsia varianta.
II. Ak by bol, tak asi sem nepises.
III. Ak by si zaplatil dobremu mechanikovi, mal by si to lacnejsie.

Ved on ti odstarnil DPF, upravil software. Auto tym stratilo celu svoju hodnotu. A kedze upravil software, pomoze ti uz asi len ticha modlitba.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Softver vies "stale" vratit naspat to je asi najmensi problem. Inak nato treba davat pozor lebo vedia poodstranovat zo softverov hlasenia problemov a niekedy takto vedia zakryt dost vazny problem napr. pri predaji ked bezny clovek to neuvidi ani obycajna kontrola cez diagnostiku.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

smarik napísal:
clandy napísal: Mechanik je moja rodina, má vlastnú dielňu. Ako mechanik je určite dobrý. Asi keby som mal zato platiť tak sa nedoplatim.
I. Najhorsia varianta.
II. Ak by bol, tak asi sem nepises.
III. Ak by si zaplatil dobremu mechanikovi, mal by si to lacnejsie.

Ved on ti odstarnil DPF, upravil software. Auto tym stratilo celu svoju hodnotu. A kedze upravil software, pomoze ti uz asi len ticha modlitba.
ak odstranil filter spravil auto nesposobile cestnej premavky, ci uz tam dal akykolvek software tak auto je technicky nesposobile - bol odstraneny filter... toto sa neda nazvat opravou, toto je odrbavacstvo na SK sposob, naviac problem ostal takze mechanik len striela na slepo a netusi kde je sever ani omylom, problem bude v tom ze je to len mechanik..... ty potrebujes ale diagnostika a nie iba mechanika
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Vysvetlím, mechanik je Slovak, ale žijeme mimo územia SR. Cestuju k nemu aj ľudia viac ako 100km aby im opravil auto. Pritom ďalších slovákov mechanikov majú v meste. Veľmi na výber nemám. Skúsim s ním prebrať ten DPF filter. On mi povedal, že zavolá ešte nejakým ľuďom čo robia iba diagnostiku a programovanie či by nevedeli pomôcť. Možno to bude nakoniec jednoduchá chyba. Určite dám vedieť.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

clandy-nerozumel som ta riadne.DPF bol odstraneny ak som dobre pochopil,ale bol aj softwerovo?Lebo to nepises.Po odstraneni zavlolalelektrikara na vymazanie chyby.Z toho my vypliva,ze nema zvedomosti z elektroniky a ani nevedel odstranit DPF softwerovo.Moje odporucanie,dat naspat DPF,original software ktory tam patri a potom zdiagnostikovat motor.Software vratit nie je problem,ale diagnostika je uz dalsia kapitola.Ak chces napis mi ss pomozem ti.
benedikt17
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.10.2014 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benedikt17 »

TO SOM MAL AJ JA NA OPLI VECTRA, ZE MI SVIETILA KONTROLKA DIAGNOSTIKA A MOTOR NETAHAL BOL AKO KEBY HLADKY DIESEL A KED TA KONTROLKA NESVIETILA, TAK TAHAL. V SERVISE V OPLI MI POVEDALI ZE SA TO UZ NEDA OPRAVIT, LEBO ZE SA NEMOZU DOSTAT DO POCITACA. DACO TAM BOLO ZABLOKOVANE, ZE SA NEDALO DOSTAT PROSTE DO POCITACA DO TOHO JEDNEHO MIESTA. INDE SA DALO DOSTAT DO VSETKEHO, LEN DO TOHTO UZ NIE. NO CO UZ. CHODIL SOM AJ NA TAKOM. ALE INAK KED SOM HO KUPIL Z DRUHEJ RUKY, TAK PRVE TRI ROKY ANI JEDNU CHYBU SOM NEMAL. JA BY SOM TOMU CHLAPIKOVI HO VRATIL, TEN CITROEN, KED TOTO ROBI.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

bemnedikt-vsetko sa da opravit,len treba chciet.A ked oni sa nevedeli dostat do toho "jedneho miesta",tak neznamena ze niekto iny sa tam nevie dostat.Ozaj.co je to jedno miesto??
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

pripajam sa k Jerguskovi, vymenit mechanika. Opravy systemom pokus/omyl, pripadne odstranovanie DPF z akehokolvek dovodu je cisty amaterizmus. Dnesny mechanik nemoze nebyt elektrikar, to tak nanajvys klampiar ci lakyrnik. V dobe, ked su vsetky motory prespikovane elektronikou, musi mechanik ktory sa pusta do riesenia svietiacej kontrolky motora byt elektrikar, a aspon aky taky diagnostik.
Inak to vyzera tak ako v tvojom pripade.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných