Prihlasenie dovezeneho auta elektronikcy - ako na to ?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie dovezeneho auta elektronikcy - ako na to ?

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ahojte

Budem neskutočne vďačný, ak by ste mi poradili ako a či vôbec ide prihlásiť individuálne dovezené auto elektronicky.

Pred nedávnom som predával motorku a dokopal som sa k aktivácií elektronického OP a "dokázal" som motorku na nového majiteľa odhlásiť online :D Takže snáď až taký tupec nie som ...

V pondelok idem pre dovezené auto. Auto má už za sebou preklady, kontrolu originality, stk a ek a obvodný úrad mu už vydal čistopis veľkého TP. Je to individuálny dovoz fyzickou osobou ...

V pondelok mi dajú auto, všetky vyššie spomenuté doklady, prevozné značky nech si ho môžem zavliecť domov, notársky overenú kúpno predajnú zmluvu (vraj je treba na DI) a spravím si nové PZP.

A teraz, v Trnave sú beznádejne vybookované termíny na klientské centrum. Počul som, že sa nahadzujp v noci z piatka na sobotu (tj dnes) tak už poctivo refreshujem stránku a skúsim si nejaký uchmatnúť ... Zároveň neviem, či náhodou v pondelok aj normálne neotoria, ked sa uvolnuju opatrenia, ale nespolieham sa na to.

Ale, nejde takéto auto prihlásiť aj elektronicky ? (neviem, ako im v tom prípade doručím ten cistopis TP, ako sa ku mne dostanp´ú nové EČV a podobne)

Ak áno, neviem ktorú "sekciu" na portáli MINV vybrať v tejto situácii...

Je tam ziadost o prvé prihlásenie vozidla do evidencie, ale tam v popisku sa píše len o tom, že je to pre nové autá, čo nie je môj prípad.

Ostatné žiadosti na zmenu držby majitela počítajú s tým, že to auto tu už je odhlásené na mna a už ho len prihlasujem, čo opäť nie je môj prípad.

Za hocijakú zmysluplnú radu budem rád :)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Nove TEC sa k tebe dostanu kurierom. Ostatne neviem. Ja by som namiesto zakladania temy na fore zavolal kompetentnym.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

V ten deň, keď som sa snažil registrovať kvôli odhláseniu motorky, som počas dňa volal na call centrum MVSR presne 18 x ... Najdlhší hovor, kedy som čakal na linke mal 28 minút počas šoférovania z práce domov :) Samozrejme, ani raz sa mi nepodarilo s nikým spojiť.

Dnes je piatok večer, chcem to riešiť v pondelok, nemám ilúziu, že by som sa k info dostal inak ...

Už mám ale jednu správu, vraj ak už raz obvodný úrad vydal čistopis na papiery, tak to musím riešiť osobne :38eb:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

No ved to je to comu nerozumiem - preco si to cele od zaciatku neriesil elektronicky. Za polovicne poplatky. :41c2:
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Myslím že to tu niekto písal ak bude papierový TP z okresného úradu odbor dopravy tak sa to prvé prihlásenie robí osobnou návštevou DI.
bkarlos
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bkarlos »

Nedá sa všetko musíš osobne okresný aj policajti.
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FunThomas »

V tomto prípade to elektronicky možné nie je. Musíš osobne. Daj pozor, že auto musí byť prihlásené do 30 dní od vydania rozhodnutia OÚ. Inak je potrebné znova absolvovať KO. No v tejto "COVID" dobe to možno neplatí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných