Jeep Grand Cherokee WJ - rozvodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee WJ - rozvodovky

Príspevok od používateľa semirr96 »

Ahoj googlim po nete ohladne typov pohonou/rozvodoviek v tychto autach po nete je toho po....t popisane, ale nikde som nenasiel, definityvne aky je medzi tymi, ktore sa do grandov WJ montovali rozdiel a teda ktory pohon sa javy ako najlepsi-najspolahlivejsi. Som z toho dokruteny. Viete, mate, poculi ste...... dik
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Nazdar takze, do Wjciek sa montovalo viac druhov rozvodoviek zalezalo aj od typu motoru ci benzin alebo diesel. Ale v základe WJcka sa robili aj ako zadokolky cisto. Potom si mohol mat Quadra Trac 1 to znamena ze auto je 4x4 ale nema nic co by si vedel priradit. Selec Trac je zadokolka 4x4 s otvorenym diferencialom , 4x4 s uzavretym stredovým diferenciálom a redukcia. Quadra Trac 2 je 4X4 s redukciou. Quadra drive je 4x4 s redukciou + samosvorny predny aj zadny diferncial s funkciou prenasania krutiaceho momentu medzi prednou a zadnou napravou diagonalne ale aj po uhlopriecke. QD bol vzdy za priplatok a funguje vyborne aj po rokoch ale pozor treba tam menit olej pravidelne kazdych 60tkm a prisady do diferencialov. ak chces auto vyuzivat v terene odporucam selec trac alebo quadra drive. ale pozor selec trac maju len benzinove verzie 4.0 a 4.7 kdezto QD mozu mat vsetky verzie motorov. Stastnu ruku pri vybere

K.
semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa semirr96 »

No výýýborne ďakujem ti karči takuto odpoveď som presne hľadal. Dokonca som ti aj SS posielal trochu skôr, ale asi si si ju nevšimol. Ešte by som ťa poprosil keďže sa pozeram po 2.7 crd s Quadra drive ako to viem vyskušat pri skušobnej jazde ci je vsetko funkčne.
A ako som spominal, že som z toho domotany prosim ťa napiš mi ešte presne aky je,
-otvoreny diferencial
-samosvorny diferencial
-Vari Lock
Ďakujem
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pozri ako tam je polozeny ten motor keby trebalo robit nieco vzadu na vstrekovacoch.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

QD vyskusas tak za sa skus otocit autom okolo svojej osi nesmie nic trhat trpnut ani nic, a bud daj auto na zdvihak zarad D a ked po pridani plynu sa po chvile neroztocia vsetky 4kolesa nieco je zle. alebo chod na luku a tam tomu skus nalozit a musia hrabat vsetky kolesa . prikladam ti videjko https://www.youtube.com/watch?v=aWu0aCPUPsk

-Otvoreny diferencial znamena ze nema uzavierku ani nic a v pripade preklzu bude hrabat stale len jedno koleso

-Samosvorny diferencial znamena ze ak jedno koleso hnane na naprave sa dostane na smyklavy povrch tak presunie silu z hnaneho kolesa na opacne a zacne hrabat aj to druhe.

-Vari Lock je v podstate samosvor ale z vyssou svornostou. to znamena ze sa dokaze diferencial skoro uzavriet a vie to simulovat fukciu uzavierky v tazkom terene. nakolko vacsina SUV/offroadov kde si priplatis samosvor tak ten samosvor ma svornost asi 30-50% to je jak keby tam nebol. Vari Lock pouziva len Jeep je to ich patent a tento system pouzivaju dlhe roky takze je to vyskusane megamilion km.

P.S na maloktorom WJcku QD funguje ak predchadzajuci majitel na udrzbu j.bal tak sfunkcnit to bude nieco stat. cize este raz treba menit olej ako v rozvodovke tak v prevodovke a diferakoch kazdych 60tkm + prisady do diferaku. mam 2.7cku od novoty aktualne 280tkm menim to podla manualu a neuveris vsetko funguje bez problemu. Ak budes ma otazku kludne pis v jeepoch sa vyznam mame ich niekolko doma .

K.
semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa semirr96 »

Určite sa ti ozvem momentalne ho este nemam, ale mam vazny zaujem o WJ-ecko. Dufam, že niečo zaujimave a zachovale čochviľa nabehne. Este raz dik.
semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa semirr96 »

Karči a ktore z WJ-ječok 2.7 CRD mali DPF..
Ako to viem zistit či dany model ho ma? Dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný