Neprepísané vozidlo

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Neprepísané vozidlo

Príspevok od používateľa miki113 »

Zdravím.

Pred cca 3 rokmi sme s kamošmi kúpili autíčko len tak na zábavu. Chyba bola že sme boli neskúsení a nejak sme neriešili. Auto sme hneď a s majiteľom sme sa dohodli že splnomocnenie na odhlásenie mu dám. Tak po pár dňoch som mu to dal tuším že som mu dal aj veľký technický lebo tuším že malý ani nemalo.
Majiteľ bol aj taký divný. Akože myslel to normálne ale tak celkovo divný človek sa mi zdal.
Keď som mu odovzdal splnomocnenie neozval sa. No my sme to zatiaľ neriešili čo bola veľká chyba.
A medzičasom sme auto rozobrali atď...
A na prepis a pod. sa potom zabudlo a úplne všetko vyfučalo z hlavy. Dosť ma to serie. Neviem ani ako ale som si nato spomenul a čítal som si o nejakých veciach a teraz neviem čo mám robiť.

Keďže auto v podstate som nikdy ja neprihlásil ani neviem či ho majiteľ vtedy odhlásil ale keď som si overoval na nete tak bolo písané že vyradené z evidencie. Podľa EČV, ktoré vtedy malo mi ho našlo.

V podstate nič nemám a teraz ako pako si nato spomeniem a po takom čase to chcem riešiť. Nechcem mať nejaké problémy aj keď už je asi neskoro.. Moja sprostosť...

Kontakt na majiteľa by som mal ak nezmenil číslo a vedel by som aj kde býva. Ale bojím sa ho kontaktovať.

Vedel by mi niekto prosím poradiť na koho by som sa mohol obrátiť kto by mi poradil ako v takejto veci postupovať ?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Auto si na seba nikdy neprihlasil,auto je rozobrane a teoreticky vyradene.
Co vlastne na tomto chces riesit?Auto prestalo existovat.
miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki113 »

No skôr som potreboval tak poradiť či sa nemusím ničoho bať alebo či treba niečo riešiť.

Keďže ja som ho nevyradil z evidencie.
On mal moje splnomocnenie keď hovoril že ho pôjde odhlásiť.
Tak či niekde môžem byť zaznamenaný alebo tak.

A teda tomu čo som na nete našiel Stav vozidla - Vyradené z evidencie. Na 100% to znamená že je vyradené áno ? Nie len nejako dočasne a pod.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

By som ti poradil ist na DI, sle teraz je to bez sance.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Vyradene bez papierov a bez odovzdania TEC? Namiesto anonymnych nazorov z netu by som sa spytal tam kde to vedia naisto.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

miki113 napísal:No skôr som potreboval tak poradiť či sa nemusím ničoho bať alebo či treba niečo riešiť.

Keďže ja som ho nevyradil z evidencie.
On mal moje splnomocnenie keď hovoril že ho pôjde odhlásiť.
Tak či niekde môžem byť zaznamenaný alebo tak.

A teda tomu čo som na nete našiel Stav vozidla - Vyradené z evidencie. Na 100% to znamená že je vyradené áno ? Nie len nejako dočasne a pod.

Kdesiká som čítal ,že napriek tomu ,že na Slovensku je takmer 100% gramotnosť, myslím medzi človákmi, ľudia majú problém s chápaním čítaného textu.
Čo je nezrozumiteľné na vyhlásení-Stav vozidla - Vyradené z evidencie.?
Hľadáš problémy ,aby si ich mohol riešiť ,či trpíš masochizmom?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

achada napísal:Vyradene bez papierov a bez odovzdania TEC?
Ano,ked napriklad v danom termine nespravis stk a naslednej vyzve uradov ti auto vyradia z evidencie.Neostane ti nic ine ako ho dat do srotu alebo rozpredat .
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

makrela napísal: Čo je nezrozumiteľné na vyhlásení-Stav vozidla - Vyradené z evidencie.?
Skoro nic, okrem toho, ze je to z nejakeho „netu” a mohlo tam byt zabudnute slovo „docasne”. Inak pohoda, staci sa spytat na „nete” a podla toho sa zariadit. A na „net” sa odvolat aj v pripade akehokolvek buduceho problemu.
miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki113 »

Presne tak. Myslel som tým či napríklad nemôže byť len dočasne vyradené. Alebo napríklad odhlásené a čaká na prihlásenie alebo niečo také.

Ale tak to asi nikto nemôže vedieť na 100%.

Na dopravnom inšpektoráte mi asi nepovedia len tak čo je s tým autom ak priamo nie som zapísaný však ?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

christiane napísal:
achada napísal:Vyradene bez papierov a bez odovzdania TEC?
Ano,ked napriklad v danom termine nespravis stk a naslednej vyzve uradov ti auto vyradia z evidencie.Neostane ti nic ine ako ho dat do srotu alebo rozpredat .
A to všetko bez pokút?Pochybujem, neverím!
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Daj sem prosim link kde si sa dozvedel informaciu "vyradene z evidencie"
miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki113 »

Bola to táto stránka:

https://www.stkonline.sk/
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prosím ťa a čo chceš vlastne riešiť, keď to auto je už úradne vyradené z evidencie? :41c2:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Slabe oci a som na mobile...az teraz citam ze 3roky... co tu uz riesit
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

pepo64 napísal:A to všetko bez pokút?Pochybujem, neverím!
Pokutou je to ze sa ti vyradi aj keby pojazdne auto.Po nespraveni emisnej mas na opakovanie 60 dni a dovi dopo.Si bez auta.
Naposledy upravil/-a christiane v 16.04.2021 20:04, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných