Xenónové výbojky D1 s

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Xenónové výbojky D1 s

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím vás , potreboval by som vedieť skúsenosti s xenónovými výbojkami D1s nakoľko v aute čo som kúpil sú nejaké no name a svietia hrozné slabo . Svetla sú originál xenon a chcem kúpiť iné výbojky , nerád by som do nich investoval viac ako 150 EUR za 2 ks
Pre M hlavatý : Pán Milanko nepoznáte niekoho z nz alebo okolia čo opravujú mikroelektroniku ? Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Osram Night Breaker LASER

akurat sa vojdes do cenoveho limitu
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

aký ročník je auto, v ktorom sú tie xenony? aby to nakoniec neskončilo repasom parabol lebo tie sa ľúbia rokmi vypáliť a nepomôže ani nová výbojka
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Kúp klasiku od Osramu alebo Philipsu, tieto dve značky sú naj, čo sa týka kvality a napr. štandardné Osramky D1S vieš kúpiť za cenu 30€ za kus. Bol tu spomenutý Night breaker laser, ten podobne ako xtreme vision od philipsu má lepšie hodnoty svietivosti v niektorých meraných referenčných bodoch ale 200% svietivosť oproti štandardným výbojkám nečakaj a cena je úplne niekde inde, cca 150€ za duo balenie. Pozri do peňaženky a uvidíš :)
Pokiaľ to svieti naprd tak by som sa zameral na stav svetlometu - stav paraboly v projektore - spečené pokovenie, stav šošovky (oxidácia), stav clonky a stav skla.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ak to je do toho Mondea s viac ako 10 x okolo zemegule, tak to skor vyzera na problem so svetlometmi, ako bolo pisane, paraboly atd.
A k tym vybojkam so super +200% svietivostou… Svietia iba o malo lepsie. V jednom svetle som mal ten “laser“ v druhom obyc start vybojku a rozdiel malo badatelny…
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja mám síce výbojky D2S, keď odišla jedna originál Philips tak začala svietiť na fialovo, kúpil som zo srandy za 10 euro Mikrouna D2S 4300k a je tam už dobrých 6-7 rokov, pokles svietivosti som nezaznamenal, a svieti dobre aj počas dažďa.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je pravda ze tych 200% svetla je minimalne 190% marketingu :) pri porovnavani "svietivosti" subjektivnym sposobom "podla oka" davajte strasne bacha : reflektory nesvietia rovnako. Ani zdaleka. Maju inak nastavene lúče, geometriu atd.

Nemozes mat v lavom reflektore vybojku X a v pravom Y a skonstatovat ze X je lepsi nez Y. Takto to nefunguje.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tipujem to na vypálené paraboly, pretože ak xenon svieti jasnou farbou = nie do fialova, tak sa to vyrobené svetlo neodráža, lebo nemá od čoho.
Značka výbojky je už skôr o životnosti
[img]https://www.xenon-vybojky.cz/740-thickb ... arabol.jpg[/img]
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Turbo, nehovorím že x svieti lepšie ako y, ale nepostrehol som rozdiel v svietivosti medzi 2x Philips(ktorý bol pred tým) a 1x Philips 1x Mikrouna(ktorý je teraz).Ako hovoríš tých 190 % je placebo.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

S tymi vybojkami s vyssou svietivostou od osramu-night breaker lase r sa mylite lebo fakt svietia ovela lepsie ako seriove osramky . Sam ich mam + na youtube uz nepamatam ktory upravca mal aj luxmetrom zmerane svietivost seriovych osram a porovnaval to s osram night beaker laser + aj s philipsom a rozdiely boli aj okom viditelne ,ze osram ma najsilnejsie vybojky natrhu . Ale ta vysia svietivost je po urcitom case-ked sa vybjka amatersky povedane ,,zabehne,, a minus ,ze zivotnost je kratsia .Inak zabudol som testoval ich aj upravca svetlometov z Prahy-firma svitlip a tiez to meral a tiez sa to potvrdilo s tou vacsou svietivostou . Ze nie vsetko je oblb a marketing :d :D
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nie nieje to do mondea , tam mám klasické H 7 Ktoré by som nemenil za žiadne xenon , led a podobne kraviny je to megane r 2007 ,127tis km .k tým osramom night broker som skepticky , mal som ich v mondeu v H7 a vydržali sotva mesiac . Potom som dal motorcrafty a už 5 rokov sú vnútri . No asi skúsim tie osramky , zatiaľ dik za názory
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetko bez ohladu na znacku a technologiu co ma napisane vacsiu svietivost bude mat kratsiu zivotnost. Cim vacsi svetelny vykon, tym ukrutne mensia zivotnost.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

ja som dával na megane 2005 po desiatich rokoch repasovať paraboly lebo to svietilo jak za dušičky a úplná paráda, predtým som sa stým bál v noci chodiť.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A kde si ich dal repasovať a koľko ta to vyšlo ??
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

ja som to rozobral a poslal len samotné paraboly niekde do Poľska vyšlo to aj s poštovným tuším 70€ ale robia to aj u nás niekde v Bánovciach

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných