BMW 318i G20 M6

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

BMW 318i G20 M6

Príspevok od používateľa auto951 »

Zaujimaju ma skusenosti s tymto modelom. Je tam opat 4valec 2liter so 156 konmi 115kw. Chcem manual.

Zrychlenie je tam 8,4 co mi urcite bude stacit nakolko terajsi swift ho mal 11s.

Zle nevyzera ani A3 110kw s manualom ale tam je 1.5. ALE G20 vyzera lepsie..

Mate realne skusenosti s tymto motorom ? Urcite chcem manual. Zaujimaju ma realne skusenosti. "Raketa" to nie je ale zase ani uplna hniloba ze 12 na 0-100..

Ten 2 l je podladeny, cize by sa dal chipnut v buducnosti teoreticky, ak by tam bola ta potreba..

Vdaka za info :3035:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nekupuj najslabšiu motorizáciu... Ja viem, že základ motora bude asi rovnaký až po 330i, ale určite nebudú rovnaké napríklad brzdy. Auto je samozrejme technicky vyspelé, ale sú tam aj veci, z ktorým ti zostáva rozum stáť.
Auto štart stop som očakával a aj som ho hneď dal deaktivovať. Zvuk motora z reprákov som nečakal, ale keďže tam bol, tiež som ho dal deaktivovať. Retardované brnenie a mykanie volantu keď prejdeš cez čiaru som nechcel (asi bolo súčasťou nejakého balíku) a trvale deaktivovať NEJDE. Aj keď ho deaktivuješ, vždy po štarte sa zasa zapne. Objednal som si to aj s nezávislým kúrením, ale pozor - zohrieva iba interiér a nie motor!! Toto mohol vymyslieť len čistý dement... Ovládanie klímy asi tiež vymýšľal ten istý - v normálnych autách máš tlačítko s vločkou, alebo nápisom AC. Tu máš iba tlačítko s nápisom AC MENU. Po jeho stlačení si v menu klimatizácie, musíš ísť do podmenu a tam zapnúť klímu. Pokiaľ by si si myslel, že debilitám je koniec, tak vedz, že klíma sa rovnako pitomo aj vypína.........
Inak je to ale veľmi dobre vyzerajúce auto, tiché, s malou spotrebou (ale len pri ustálenej jazde) s kopec opičkami okolo infotainmentu a s voliteľnou výbavou na niekoľko strán.

To moje je síce 330i a automat, ale veľa vecí bude určite rovnakých. Elektrické servo tiež, ale tomu sa už nevyhneš. Ak by si chcel M Paket, tak iba s adaptívnym podvozkom, inak budeš vytrasený ako Marska. Má to už bohužiaľ OPF (partikel filter pre benzíny), ale zatiaľ sa nijako neprejavil. mám na tom ale málo km, len asi 3000. Takže ešte neviem, či sa prejaví do budúcna a ako :-)

Ak sa ti to páči, tak ber, ale podľa mňa radšej s vyššou motorizáciou.
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

Chcel som prave manual preto 318 i. V 33O i asi budu vacsie kotuce, ale zas brzdit budu hadam aj tie v 318i...Ta G20 vyzera dobre. 115 kw by nemala byt katastrofa ked mam aktualne swifta nakolko boli doteraz ine priority..

A4 s manualom ma 2liter so 110kw.

A3 ma 1.5tsi so 110kw. Ale myslim, ze bude lepsi 2liter ako 1.5,aj ked neni extra vykonny. Ale ako som uz spomenul 0-100 pri 318 8,4s je menej ako aktualnych 11s..

Inak p.s kolko % sa da vyhadat v Bavore dole z cennikovej ceny ?
A kolko napr pri VW ? Bola uvaha aj nad VW Gti s M6. Kazdopadne 35K je strop... :3035:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď máš k dispozícii 35 tisíc, tak po 316 či 318i ani nepozeraj a rovno vezmi 320i :-) Treba to ale kúpiť v Maďarsku. Tam je s nimi oveľa rozumnejšia reč ako u nás. Navyše, forint klesá, takže pre nás je tam všetko lacnejšie. Aj autá.
Radšej ani nenapíšem, koľko som ušetril nákupom v Gyori, aby som tu neburcoval zbytočné vášne. A aj tak by tomu polovica prispievateľov ani neverila... Ale boli to tučné tisíce, to mi môžeš veriť. Bola to dosť veľká cifra, aby mi to stálo za tie tri či štyri výlety.

Ak ideš kúpiť nové, ani nerozmýšľaj, že u nás.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ludkovia - vždy sa oplatí pozrieť si predchádzajúce príspevky zadávatela (to platí aj o mne)
Tento už toho nakupoval :40bd: :40bd: a vždy je prvoradé zrýchlenie :40bd:
Ja poradím - volným pádom ťa nikto nepredbehne :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Aha... Ja to tu až tak veľmi nesledujem, tak nemám prehľad :d :D
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Chip tuning sa na motor bez turba asi neoplatí.

Oco 13, ono sa to nezdá, ale fakt to nie je sranda kúpiť auto za toľko penazi...

Ked to máš mať aspoň 5-10 rokov, tak je to stres, či si dobre vybral.

Manuál je dobra voľba, motor neviem, keď to nebude mať veľa striebornych plastov v kabíne, tak pekné auto. :300f:
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

Ano auto vyberam uz rok cca no a. Stale som sa 100% nerozhodol a zaujimal ma len nazor nic viac, takze by som to nako neriesil. Nazor sa casom meni, cize nejde o to coho sa kolko nakupovalo :300f:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Tie motory sú všetky s turbami.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ono sa to nezdá, ale fakt to nie je sranda kúpiť auto za toľko penazi...
To beriem, ale ako kriterium zrýchlenie??? to na niečo poukazuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pozeral som tie témy, mal si pravdu. Nuž... chcel som pomôcť, ale asi som si len zbytočne hubu dral :d :D
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

To ale nie je hlavne kriterium..A vyberom si chcem byt 100% isty, to je vsetko. :300f:
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

jergusko napísal:Pozeral som tie témy, mal si pravdu. Nuž... chcel som pomôcť, ale asi som si len zbytočne hubu dral :d :D
Nemyslim si, vdaka za radu aj postreh. :28b7:

P.s vsetko mi trva..pozemok som vyberal rok, projekt pol roka, aktualne mame covid, ale snad casom otvoria aj showroomy v lete. Aky bol % rozdiel oproti cennikovej cene nakupom v Hu ? 10% ci viac ? Kludne spravu ak by som mohol poprosit,popripade aj predajcu,poslal by som mu meil. Dakujem pekne
Naposledy upravil/-a auto951 v 11.04.2021 22:18, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

jergusko napísal:Tie motory sú všetky s turbami.
Uff.
Turbo a benzín??
Nevedel som, že už iba s turbom... :41c2:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Uz nejaky ten cas nie su benziny bez turba.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných