Ako kupit auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

otazka s rodinou a kamaratmi .. v com je lepsi dalsi clovek (ktoreho okradas o cas a musis mu ho nejako revandzovat) ktory sa do aut rozumie maximalne do farby ? taky clovek klepanie ventilov nerozpozna (vlastne ani ja), a argument na zbytie ceny tiez neposkytne..maximalne moze mat vlastny vkus a prvy dojem a este ta odradi :) ci...

spominana Auriska ... aj tu na fore nedavno typek dal link na bazos kde sa niekto vyjadril co to bol pozret niekde v PP ci PO, a ze bolo tuknute resp. lisilo sa od inzeratu... no takato informacia potesi ... nebolo by odveci hoc si zaplatit nejaku sluzbu ktora auto pojde v danom mieste overit a opise jeho stav plus zodpovie moje otazky ...

sam pridam rady pre inych... autoradio majte vypnute pocas skusobnej jazdy ... bazarnici ho zyknu zapinat aby prekryli pazvuky.
taktiez nastudovat si najcastejsie vady a tie priezriet ak sa da (napr prasknute pruziny)... to som zistil ale aj tak som ho kupil :)

kazdopadne uz clovek ani nevie ci tie preturbene benzinove downsizingy maju zmysel, kedze sa treba k nim chovat rovnako ako k dieslom tj. zahrievat dlhsimi jazdami, vypalovat karbon/dpf zatazovou jazdou napr. po dialnici...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Juj...malá pripomienka k poslednej vete mp3 ...kamaráti a rodina nie.

komplikovane - v nasej rodine nikto nikoho neobšmekol s autami dobrych par desatroci, proste si nepamatam jediny pripad. Mozno sme netypicki :) alebo sibnuti :) minule leto som po obrovsky dlhej dobe vlastnictva, 13 rokov, daroval moj Galaxy v rodine [kvoli nevyuzitiu a kvoli planovanemu nakupu ineho vozu] a este predtym som ho nechal vyvarit, drobnosti opravil a STK/EK spravil aby dva roky bol pokoj - to cele bolo za nejakych 350 eur. Do dnesneho dna par tisic km nebolo s autom nic... a to je 2001cka kde sa uz proste ocakava zlyhanie vsetkeho a furt. Auto furt jazdi na mojich znackach, kazdemu je jasne co z toho vyplyva - a prepisovat ho neplanujem.

To iste kolegovia. U nas vo firme aj v zamestnani XY pripadov kedy jeden od druheho kupil auto ktore predtym videl a "poznal" 4-5 rokov ; samozrejme ze so ziadnym kolegom 24 hodin denne nespis a nevidis mu do kuchyne takze nevies kazdy posledny milimeter problemov ale proste v mojom okoli tieto veci nepriestrelne fungovali. Minuly mesiac jeden od druheho zobral Galaxy (zhoda nahod) za 15.000 eur bez mihnutia oka a ze sa na nu hlasili traja...

Rovnako by som ja osobne nemal najmensi problem kupit od kazdeho jedneho kolegu v robote ich vozy lebo viem ako chodili do servisu, viem ze nemali havarky, viem ake mali problemy ak vobec nejake, viem ze neboli čmajznuté, dovezene za ucelom zisku a maskovane problemy atd. Viem ze do nafty vzdy starostlivo prilievali VIF, viem ze v zime pouzivali bufik na zohriatie motoru pred startom, viem ze netahali dvojtonku vozik, viem ze po dialniciach netlacili 150+, zoparkrat som v tych autach isiel cez pol Europy, poznam jeho zenu deti s ktorymi chodime na vylety... nie su vsetci kolegovia len anonymni a hnusáci. Hlavne v malych firmach to funguje. Ked odhliadnem od 2021 a 2020, tie auta som videl prakticky kazdy den... Bol som pri kupe kazdeho jedneho toho auta, vacsina boli nove alebo predvadzacky cize jediny majitel na Slovensku od novoty, kazdy si nechal poradit a nedrzi longlife oleje, pozname si svoje deti ako sa nam rodili, ako stavali domy, stahovali byty...

Takisto mam kamaratov v rovnakej pozicii. Oni by odomna zobrali masinu, ja by som od nich zobral stroje bez mihnutia oka.
Ano, prusery sa stanu. Ale ked najnovsieho kolegu poznam 6 rokov a starsich 15 rokov [!!] tam uz sa hadam oje...klamať nebudeme navzajom.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

boli sa stazovat ludia, ze pri predaji obcanom co maju prava ale nie povinnosti, prisli o 2/3 hodnoty auta (predpokladam ze to su lacnejsie auta) a stalo sa to tak, ze pri obhliadke zospodu uvolnili (odhadujem) cap ramena a nasledne na skusobnej jazde auto malo kolesa do Acka, cin bol pouzity argument na zbitie ceny ze treba nove osi... u mna by to nepreslo a asi by sa volali organy ale inac dobre vediet ??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo...štastný človek.Chýbajú ti kontakty.Na ľudí ktorý opravujú auto práve získané (rodina - kamoši) a samozrejme si vypočuješ aj príbehy,končiace takmer unisono ...a čo mám robiť,v rodine si sandále s nikým nerozhodím,nestojí mi to za hnev v rodine.To máš tak,kedysi holič vedel veľa,dnes mechanik.Doba sa zmenila a pre pár halierov sú ľudia schopný neuveriteľnej hajzloviny.Kto je rovný,doplatí vždy a všade,dokonca znova a znova opakovane sa nechá dobehnúť.Hajzlík sa tiež nikdy nezmnení,môžeš mať smolu ho nepoznať dôkladne.Ja teraz v dobe Covidovej pozerám ako zle som poznal množstvo ľudí,až sa sám sebe čudujem že muselo toto prísť aby som videl čo sú zač
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mmmm dovtedy bolo dobre dokial nemali financne problemy / silny stress. Pred kovidom proste nerobili veci ktore teraz bezne robia, lebo... chybaju euráče.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci všímajte si ročníky áut ktoré tu v poslednej dobe chodia po radu. Aj to by malo zavážiť pri výbere, či ani nie? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

ak narazas na mna tak pohybujem sa v cenovej kategorii od 1000 do 15000. takze ak mam kupit vydojenu plecku za 10k, tak radsej kupim za 1k a rovnako posluzi...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Narážal som na to, že keď si otvoris nové príspevky tak sú tam ročníky 2005+ a nie staré autá spred roku 2000. Aj mne doma novšie je oveľa poruchovejsie ako stará vražda z 95 roku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

kedze trh s jazdenkami , pardon stocenkami je toxicky, radsej som vzal nove.
to si zabehnem podla seba a na servis si dam majzla..
a vsetci hrdinovia ze "nove strati na hodnote", si uvedomte ze niekto pred vami to musel kupit ako nove, inak by ste mali pešibus,,,,. :40bd:

najlepsi su hrubokrke hole hlavy, ich zaujima iba bmw-oudi.. nevadi ze z toho ide dym a piskot. lol

dalsia srandovna pokrytecka vec je, ze od prvomajitela by ste chceli zlaty certifikat ako to bolo v origo servisovane... a sami sa na auto vyprdnete ani nieste schopni to riadne umyt aspon za rok.. :40bd:

takych vrzgajucich aut, (s mlakou oleja) stredneho veku je pred cinzakom kvantum. :40bd:
Naposledy upravil/-a a566 v 08.04.2021 14:22, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

si uvedomte ze niekto pred vami to musel kupit ako nove, inak by ste mali pešibus,,,,.
Čo takto prvonákupy nechať na firmy a lízingovky?????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Čo takto prvonákupy nechať na firmy a lízingovky?????
vies ktore auto je najviac terenne a pretekarske ? no predsa firemne :2f93: :40bd:
neprosim..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Práve o to ide ak auto prežije 30t intervaly 5 rokov vo firme, potom aspoň 6tich majitelov tak je dostatočne pevné a odolné. lol
Kludne si kupuj nové, len si uvedom že 70% tvojich spoluobčanov na nové nemá. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Kludne si kupuj nové, len si uvedom že 70% tvojich spoluobčanov na nové nemá.
tak nech nejazdia -- ci pardon oni nejazdia aj tak... lol
ako zopar kuskov tuto na sidlisku, hrdzava hrca co stoji mesiace nehybne na mieste a blokuje miesto pre ostatnych :40bd:
za komousov par ludi mali auta, a nic strasneho sa nestalo. viac mhd a pohybu len prospeje.
je to riadna uchylka, aby v rodine boli viac ako 1 auto. a komentar typu ze zena musi zaviest decka do skoly je sprostost. nas nikto nevozil od utleho veku, a tu sme.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

pozorujem ze v cenovej kategorii aut do 500e su ti najnarocnejsi zakaznici, tuziaci po absolutnej spolahlivosti, kvalite a top stave :)
taketo auto spolu s vrazenim zopar stoviek do opravy je funkcne za cenu jedneho priemerneho platu, tak nechapem co takito ludia riesia ako vyzera interier, korozia, a podobne veci..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No neviem , ja kupujem práve túto kategoriu a na posledných troch som pri kúpe nemal ani len kapotu otvorenú. Stačí rozhovor s majitelom a môže mi ho poslať aj na dobierku. :40bd:
Koroziu poriešiš len sám doma, pretože na takú robotu sa ti nikto nedá. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných