Seat Leon 2015 - lakovanie odreniny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 2015 - lakovanie odreniny

Príspevok od používateľa ivankristof »

:3906: :3906:
Naposledy upravil/-a ivankristof v 09.04.2021 23:45, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Šlo by to lokálne do prístreku.Vyzerá to byť už prestreknuté a odlúpené.Cenu ale musí stanoviť jedine ten čo to reálneálne aj bude robiť,cena kohokoľvek iného je k ničomu
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivankristof »

jasne rozumiem, mne islo hlavne o to, či bude potreba prelakovat cely naraznik alebo bude stacit len dany usek
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otázka znie inak...je to o ochote,pretože ísť do prístreku nemusí byť ochota a lakovne tým práve nadšené nie sú.Takže správna odpoveď je že sa to dá.
Aby to bolo zrozumiteľnejšie.Obsadí to box,pracovný čas na vypracovanie,maskovanie až po vyčistenie pištole a boxu ...a zárobok nezaplatí ani energie na osvetlenie nie ešte kúrenie a vetranie boxu.Prístrek musí byť ozaj urobený dobre aby ho vidieť nebolo,tj dosť sa s tým pohrať. Ak to má byť ozaj do stratena musí byť aj tak celý prelakovaný
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 08.04.2021 12:30, upravené celkom 1 krát.
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivankristof »

:3906: :3906: :3906:
Naposledy upravil/-a ivankristof v 09.04.2021 23:47, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodni to na základe toho čo povie lakovňa ktorú vyberieš
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivankristof »

Ok, dakujem
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja to robim takto.pridem za lakyrnikom a spytam sa ho na to co to bude stat to opravit.on mi povie napr 150 euro.aj za taku vec ako mas ty.spytam sa ho preco.odpoved je aby sedela farba pretoze sa uz nejedna o nove auto.

ja mu dam navrh ze demontujem diel donesiem mu ho.a za 80-100 euro ci to strekne len tam kde je to poskodene dopasuje farbu ako sa len da a rozlesti to.a cas ma netrapi.kludne aj 2 tyzdne.staci povedat termin kedy mozem to doniest.

vacsinou povedia ze ano a je to sprave tak ze ani to nepoznat.

ale inac za taku malu blbost za 20 euro ti nikto nebude robit.a mozes si to aj sam zamaskovat je to take miesto co nekrici do oci

no a este dalsia vec je,ze uz je pod tym ina farba cize musi experinentovat co to tam je aby mu jeho farba sedela a neleptala sa.kazdy lakyrnik berie farby od dodavatela ktory mu vyhovuje.

najlepsie je ak je to novy diel alebo farba z fabriky.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

Takto ti to poviem pristrek rovna sa ciganska robota kadajake flakovance a pod na autach. Ked nemam na prelakovanie celeho dielu tak neriesim. Ked vidim ako sa ta cervena farba leskne pod tou tmavou tak tam uz dakto urobil peknu cigancinu a aby sa nestalo ze to zacne prsat dole a lupat sa. Nech ti namiesaju 0.1 dcl farby zatres si to a poracujes v tej ciganskej robote a vyjde ta to na 5 eur
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nárazník patrí k tvarove najviac členitým panelom,v stojane je najmenej stabilné,na obrúsenie najpracnejšia časť,prebrúsenie je kopec ďalších spomalovacích úkonov.Preto býva aj najviac oklamaná celá práca.Má to množstvo zákutí kde je problém urobiť prebrus a ešte ak sa tlačí aby bolo všetko za minimum peňazí tak to dopadne jedine lúpaním po krajoch a v nedostupných častiach.Zle pripravený povrch alebo prebrúsené,pokojne to prelakujú a problém časom príde aj bez nejakej udalosti.Keď to je čerstvo v laku nik nevidí nič
Väčšina ľudí nevie pochopiť že ryha po klinci je horšia práca než striekať klasicky celý panel a nebabrať sa,časove určite.A že aké sú riziká prístreku ich nazaujíma,len potom keď na slnku vidieť ducha pindajú,ale za tri haliere by si dali vrtať koleno.A nechápu že ich človek pošle do...(tam,presne do toho otvoru)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ciganska neciganska robota.problem.je ze take poskodenia kde niet vinnika si treba platit zo svojho.aj spoluucast u havarijnej.

a ked sa to stane aj 2x do roka kazdeho prejde chut platit tisice za lakovacky.

az bude u nas iny system ze dam auto do servisu a tie budu to tiez riesit ako v cudzine ze automaticky novy naraznik nova lakovacka tak kludne aj 10x do roka nech to niekto poskodi.

ale u nas sa najprv pocita vek auta km auta servisy chcu na nehode zarobit majitel chce z toho nieco vytazi pojistovne chcu byt v zisku tak realita je taka ze sa to u nas polepi za 5 euro.

ked mi na kapotu spadol provizorny pleteny plot v ch siel som za vinnikom sli sme na pojistovnu a tam hned otazka servis alebo chcete cash.ja im ze cash.2 litre ciste za ohnutu kapotu.tolko mi dali ze je to priemer ceny dielu a prace za to poskodenie.automaticky pocitali novu kapotu.za poskodeny naraznik staci ze je odredy sa plati to iste.2 litre.

tukanec od dveri co male decko vystupuje a udrie do druheho auta pri obchodaku sa berie tiez ako skodova udalost.za ten tukanec nasa pojistovna platila svajciarovi 3500 euro.daval na auto nove dvere a stare poslal servis na pobocku pojistovne s tukancom od dveri.pojistovna si to potom predala.

u aut ktore maju svicarske pojistenie netreba ani vinnika staci ze bol tam privolany policajt a opise do spravy situaciu.toto je sytem ktory je pre ludi.a aj za naraznik na 30 rocny srot da pojistovna 2 litre alebo zaplati opravu v servise hoci hodnota auta je 500chf.pojistky su drahe ale platia vsetko.


ja ten naraznik na tom leone by som dal len zastreknut zalestit pretoze uz neni povodny a o pol roka pri nasich sk jazdcoch moze clovek ocakavat dalsiu nehodu.a ak nema dotycny v aute kameru znova si to zaplati sam.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

zase zalezi ako konkretne drahe poistky su vo svajci vs tu u nas. Bolo by to pekne ba priam vysnene keby to tu je ako vo svajci kedze amortizacia na nove original diely pre stare auta neplati v autorizakoch.
Ked to pekne zatre tak to nespozna velku plochu na zatieranie nema. Ono problem tam nastane pri bruseni ked to bude chciet vybrusit do stratena. Kedze to neni dobre obrusene a predosle vrstvy nenaviazali do seba bude sa tam tvorit prechod resp. mapa. Aj ked na to da plnic a zabrusi to potom prelakuje tak casom sa to poprepadavaa bude to vidiet. Slnko a UV spravi svoje niekedy to vyjde aj ked sa to len vypali v boxe.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

a preco z toho cumi cervena farba ???? :d :D
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivankristof »

:3906: :3906: :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných