BMW 530 d 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radojurak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2013 18:10
Zdieľať na Facebook

BMW 530 d 2017

Príspevok od používateľa radojurak »

Čaute. Rád by som si vypočul názor. Mám záujem o kúpu BMW 530 d,2017(g30),xdrive,80 000km. Viem že keď si kúpiš opicu,treba mať aj na banány. Ale chcem sa spýtať na servis?!napr výmena rozvodov,katalyzátor alebo čo by ma mohlo čakať po 130 tis km a ďalej.Respektíve aké majú vady tie motory alebo na čo si dať pozor. Mal som Audi s5 2010, 4,2 fsi a za 2,5 roka som do nej buchol skoro 18 tis € a tomuto by som sa veľmi rád vyhol pri kúpe toho BMW. Díky za každú radu. :300f:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Co keby si sa obzrel po japonskej produkcii? Camry 2.5 hybrid - osvedcena technologia. Alebo lexus. Prides na ine myslienky.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čo tam stalo 18 kk eúr za 2,5 roka??

Ked sa tak zamyslím, toľko som do SERVISU nedal za 30 rokov a cca 2 mil km na možno 10-15 autách dohromady. / okrem bežného, samozrejme /

Absolútne nechápem :41c2:
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 07.04.2021 10:02, upravené celkom 1 krát.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ked si nemal problem uzivit Audi, tak uzivis aj toto. Nal by si tu pisat castejsie, aby vytriezveli podaktori, co sa ulakomuju nad ojazdenymi 6 a 8 valcami, aby si urobili obrazok toho, o com to tiez je.
Dotazujes sa na relativne novsie auto, posledne roky isla technika milovymi krokmi vpred. No,to si nepliest so spolahlivostou, kedze to neni kompatibilne.
Vseobecne, 4rocne auto s 80 000 km by malo este docela spolahlivo sluzit.
Venuj pozornost povodu auta a tiez kontrole pred kupou. Servisy su otvorene, aj STK.
radojurak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2013 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radojurak »

Presne taký kus som aj kúpil. Neservisovaný,časom som zistil že auto bolo búrané a každú chvílu bolo treba niečo opravovať. Skrátim toKatalyzátor,brzdy,vodná pumpa,časovače,stále tiekol olej(iba tesnenia ma stali cez 1200€)v nespolsednom rade aj mechanik si slušne na mne zarobil!! A už ani neviem čo všetko.Bol som hlúpy lebo stále po každej oprave som si povedal,že snád to už bude dobre. Preto som opatrný a snažím sa už takú chybu neurobiť!! Včera som sa rozprával s novým mechanikom a celkovo mi BMW neodporučil!! Ale každý má svoj názor samozrejme. Rozmýšlal som aj nad Audi,VW,MB aj Volvo. A nakoniec asi upustím od BMW a kúpim Volvo S90.Kvalita úplne na inej úrovni ako BMW.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

3.0d bmw je veľmi dobrý motor , určite lepší ako tie srandy čo dávajú teraz do volva ,a slabina predchodcu-rozvody bola vyriešená, takisto prípadný další predaj bude oveľa ľahší
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ja len tak okrajovo.
Vieš, kde to budeš servisovať?
Napríklad, ak sleduješ youtube, wearecarfans channel, tak chalani kúpia vyjazdenú prémiu alebo jemne otlčenú, no ale majú svojich kamarátov mechanikov, rôznych sponzorov-zlavy na diely, alebo si vedia zohnať aftermarket. Tiež ich to stojí bubáky.
V takomto prípade by som sa nebál

Ale keďže sa bojím a bývam v bytovke a nemám ani garáž na výmenu oleja, tak mi nezostáva nič, len kúpiť jednoduché auto nové, max 2r do 30000km a pustiť ho, keď už sa neoplatí pomer cena opravy/cena zostatková.

Mám kolegu, už piaty mercedes vymenil. Teraz už chodí s každou prkotinou cez pol Slovenska aby ho uservisoval. Kúpil jeden, zistil že aha, to len do autorizáku. Tak predal a zase kolobeh.
Mňa by to nebavilo.
Mimo toho, ja mám splatenú 1/4 hypo, on piaty medveď.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ono je jedno kto si ake auto kupi len treba si kupit dobry kus a niesu problemy.a najlepsie take auta ako bmw ist s niekym kto to opravuje ten vie co pozerat a povie svoj nazor.

ja kupujem jazdenky max do 7 rokov a take ze vopred si zistim co na to stoja bezne veci spojka rozvody napravy pneumatiky a hlavne co stoji original suciastka.

a podla toho viem ci to utiahnem.a hoci mam aj po zaplateni vsetkych poplatkov 1500ecok ciste mesacne odlozene,take jazdene bmw by som pri rocnom najazde priemer je 50000km neutiahol.jedine zeby som s tym nikam nejazdil.ale moja praca vyzaduje jazdenie a to si musim platit sam.navratka dane je len raz rocne a navratimi to vydaje na palivo+pneumatiky.bmw 530d sa u mna neda uzivit na original dieloch.

druhovyroba je taka ze kazda drha vymena oleja je dookola ten isty kolotoc.

no su ludia co odlozia napr 500 mesacne a maju take 5 rocne 530d
len aby sused zavidel,najazd maju 3000km rocne a auta su v stave ze vrak.

doma jedia privarky kapustu psenicu a ovos.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ovos je zdravy :)


>> A nakoniec asi upustĂ­m od BMW a kĂşpim Volvo S90.Kvalita Ăşplne na inej Ăşrovni ako BMW.

s prepacenim, co ty o tom vies ked sa musis pytat taku otazku ako si sa pytal. A neber to v zlom... navyse si pozri za ake cisla zozenies S90 a kolko stratis na hodnote pocas 4-5 rokov vlastnictva, pretoze auto zdaleka nie je len o palive alebo servisnych nakladoch. Moze sa stat, ze dnes kupis 530d za 25.000 eur a o 5 rokov predas za 10.000 eur (cisla si vymyslam) takze si prerobil 15.000 eur na hodnote masiny.

Ked dnes kupis S90 za 30.000 eur (s tym vyhonenym dieslikom na 173kW ? ten spolahlivy nebude) a o 5 rokov predas za 13.000 eur lebo tie auta u nas proste nefrcia a nikto ich nechce, tak si stratil daleko viac penazi. Ci zerie o liter viac alebo menej nebude podstatne.

Zenies sa do nadpriemerneho segmentu, bude to stat nadpriemerne vela dukatov. Tak ci onak. Ak sa to bude kazit a budes to musiet servisovat, bude to stat este daleko viac nez nadpriemerne vela dukatov... jednoduche.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jojko1001
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

dobrý výber pokiaľ jazdíš dlhé trasy,ja mám 2015,momentálne 260tis a min. rok,kdeže začala korona, som moc nejazdil cca 15tis.a tento rok je to podobné.okrem bežného servisu a výmena rozvodov pri 200tis. nič,súčiastky pomerne lacné,lenže cez ebay,sada na výmenu oila na prevodovku kompl.cca 220-250e,Inspektionspaket Filterset BMW 5er,kompl.do 200e t.j.všetky filtre,olej,300e. kladky,reťaze, šponováky,výmena 500
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ak Volvo90, tak 110kw a manuál...
Spotreba v pohode do 6 l...

Akurat, že normohodina je tusim 60-80 eur, taka istá ako bmw. :40bd:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, v IMPA Zilina na Octaviu platis 52 €/h..

:zg282:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

martincichy napísal:Co keby si sa obzrel po japonskej produkcii? Camry 2.5 hybrid - osvedcena technologia. Alebo lexus. Prides na ine myslienky.
- to je tak japonec nie je dosť hogofogo, tým nikoho neohúri - ani slečny ani kamarátov... a za 18 000 mohol mať polovicu novej camriny alebo mierne ojazdený parádny lexus... ale poučil sa, ide do Volva :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - musl som si to bávo vygúgliť aby som sa pozrel čím to má preboha ohúriť. :40bd: M verzia alebo nejaký roadster prípadne tie driftovacie verzie - ok, ale toto??? 80 % ludí to nerozozná od superba, a 99% si aj tak pomyslí :40bd: frajerí tu firemným autom. :40bd:
Autá tejto triedy sú absolutne nezaujímavé pre laikov, skôr vzbudzujú negatívne emocie u plebsu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco ale keď to má vrtuľku vpredu alebo 4 krúžky tak to je iný level, to ty nemôžeš pochopiť lebo vieš že život je o inom... ja schválne na parkovisku pokukujem čo vychádza z takých áut - ako mi je smiešno keď To urobí tri kroky, otočí sa k Autu, zamkne, o krok sa vráti, ešte si to raz okukne jak keď páv svoje pierka roztiahne a potom pomaličky kráča.... proste rituál rozlúčky a ukázanie svetu toto patrí Mne.
Minule do mňa zozadu nadrbal s X5 či čo to bolo taký typický teplákovo-šušťákový DPHáčkar, totálne vymletý, drzý no ale k takému autu sa to akosi hodí.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných