Citroen C-Elysee - hrdzavy vyfuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Citroen C-Elysee - hrdzavy vyfuk

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Zdravím,
pri servise tento tyzden ked bolo auto na zdvihaku vsimol som si ze vyfuk komplet cely hrdzavy ako aj jeho uchytenia. Zatial sa to tvari na povrchovu hrdzu ale na to ze auto ma 75 tis km a 2,5 roka mi pride ten vyfuk hrozny. Auto je lacak ale aj tak ten vyfuk nevidel ani miligram antikoroznej ochrany. Chcem to nejak dat doporiadku a uvazujem na postupom ze najprv pouzit chemicky pripravok na odstranenie korozie napr. https://www.stahlmann.sk/stahlmann-odhr ... -ml-p14498
Ak tam este nieco ostane co tymto nepojde dole tak by som dobrusil jemnym smirglom napr.400 a nakoniec by som to strekol nejakou ziaruvzdornou farbou napr.https://www.farby.sk/112821/deco-color- ... ovy-400ml/
Co si o tom postupe myslite?
Dakujem za relevantne odpovede.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

A to si este nevidel, ako koroduje vyfukovy tlmic zvnutra.

Vyfuk nezachranis.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Co si o tom postupe myslite?
Že záchrana starého výfuku ťa vyjde viac ako výfuk nový. A správne tu Martin poznamenal, výfuk vždy prehrdzavie z vnútra.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zbytočná práca,prekoroduje zvútra od kyslosti prostredia.Je to prirodzené že lacné auto nemôže mať výfuk z ušlachtilých materialov,proste príde výmena a nie je to ničím mimoriadne.Dokonca prémiové autá nemajú povrchovú ochranu na niektorých dieloch skrytých v interiéry.Šetriť treba každý mm a gr materiálu,inak nemajú z čoho dať zľavu 5 tis aby si to kúpili.To tiež treba niekde dohnať,a netreba byť v strese,aj to hravo doženú.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

https://imgbb.com/DG0Y56r
https://ibb.co/FhzqVTn
ani to neries, pokial nie su diery.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase na druhú stranu dá sa zvariť z nerezu alebo antikora. Stačí mať prístup a ovládať TIG.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

nechaj ho tak nech si pekne zhrdzavie a keď bude deravý tak si kúpiš nový a ten môžeš ošetriť
https://www.auto-vyfuk.sk/vyfuk-citroen ... 4670-37636
Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Zaujímavé... mám o málo lacnejšie auto ako elysee tiež 90t ale 5 rokov a na výfuku ani štipka hrdze. Jedine trošku flakov na zadných bubnoch a na kotúčoch vpredu po obvode. A ešte je to japonec no a garáž nevidel
Kde je zrada?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no kde asi, v prilisnej cenovej "optimalizacii". Zachvilu budu tie auta z papiera (plne elektricka Dacia Springer : 960kg !!! doriti len tie baterky maju takych 250-300kg, nepamatam si aku maju kapacitu, tak z coho je asi spravene cele auto ?!)

Chnapnuty vyfuk na 2.5rocnom aute ? Ja mam na Voyageri z roku 2004 este furt povodny, 280.000km, garaz to samozrejme nevidelo. A vyzera to tak ze este peknych par rokov s nami bude...

A velmi dobre viem preco si radsej kupim ojazdene auto za XYZ penazi o tri triedy vyssie nez novu plastovu rachotinu za rovnakych XYZ penazi. Jednoducho ta konstrukcia nepusti, nove lacne ohlodane na kost, usetreny naozaj kazdy milimeter a miligram vsetkeho co sa len da. Zachvilku vam tam daju centimeter hrube bezpecnostne pasy chlapci, lebo... budu stacit nejakej norme.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak Voyagera mám ešte o rok staršieho,ale hladať koróziu je zbytočné.Je diesel,ten až tak agresívne spaliny nemá,ale...korózia celkove na 18 ročnom aute chýba.Pritom ja by som nemal nejmenší problém to komplet ošetriť,no ale tu to ozaj nemá zmysel.Zato synove C4GR Picasso som ošetroval keď malo 200 km po kúpe a asi som dobre urobil,pretože už som tu mal jej rovestníka tj 2016 a práve elegantné to nebolo.na môj Voy je pohľad určite neporovnateľne veselší
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Ďakujem za spätnú väzbu všetkým. Nechám to teda tak nech si to žije svojim životom a sám som zvedavý čo to reálne vydrží. Dúfam že ak príde na rad STK tak ma za to nevyrazia.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

vyrazia za deravy vyfuk ale to este potrva..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

benderbrodriguez napísal:Ďakujem za spätnú väzbu všetkým. Nechám to teda tak nech si to žije svojim životom a sám som zvedavý čo to reálne vydrží. Dúfam že ak príde na rad STK tak ma za to nevyrazia.
Pred STK a EK dlaňou zapchať koncovku...a nebude možnosť vyraziť.U benzínu nesmie upchatý syčať,ak to podržíte chvílu motor udusí
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Auto je 1.5HDI 75Kw, je mi jasne ze ak by bol vyfuk deravy mam problem, ale to by som nedopustil ist tak na STK ak by som o tom vedel. Skor mi ide o tu povrchovu hrdzu ci nebudu na STK riesit ako nejaku zavaznejsiu formu korozie a dovod preco mozu robit problem.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hrdzavy výfuk nie je dôvod na neurobenie stk.
Ak prehrdzavie, zaručene budeš počuť, aj nejaka hláška možno vyskočí, keďže sa zmenia tlaky vo vyfukovej sústave.


Dosť sa čudujem, že by tak zhrdzavel, na hdi po 16 rokoch a vyše 500.000 km je výfuk ok.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných